folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Anadolu Yakası Matkap Batarya Değişimi

Anadolu Yakası Matkap Batarya Değişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

Merhabalar,

AEG BS 12 C şarjlı matkap bataryasi bitti, 10 yıl oldu artık şarjı dolmuyor.

https://www.aeg-powertools.eu/tr-tr/products/drilling-and-breaking/drill-drivers/bs-12c2-2 

Pilciye götürdüm içindeki pilleri değişti fakat çalışmadı. Dediğine göre bu tip değişimleri engellemek için chip varmış. 

Anadolu yakasında chip'i iptal edip pil değişimi yapabileceğim bir yer varmıdır? 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Çip pili anlamış olabilirmi 

bak merak ettim . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

çip değilde ark yaptırıp başka biyerini yakmış olabilir mi?

matkabın şarj yuvasına varsa elinde yada arabadan, motordan, aküyle bişekilde kablo değdirip matkap çalışıyomu diye bakabilirsin hocam

bende iki tane şarjlı var pilleri bitik motosiklet aküsüyle kullanıyorum boşalttım pillerini bağladım kabloyu uzun uzadıya, arabaya da takıyorum, motorada. tam portatif oldu.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

çip değilde ark yaptırıp başka biyerini yakmış olabilir mi?

matkabın şarj yuvasına varsa elinde yada arabadan, motordan, aküyle bişekilde kablo değdirip matkap çalışıyomu diye bakabilirsin hocam

bende iki tane şarjlı var pilleri bitik motosiklet aküsüyle kullanıyorum boşalttım pillerini bağladım kabloyu uzun uzadıya, arabaya da takıyorum, motorada. tam portatif oldu.

Hocam,

matkap ve batarya çalışıyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

pilden matkaba kaç kutup/kablo gidiyor? bunu pil kendi içinde mi kapatıyor yoksa matkap mı pili reddediyor onu merak ettiğim için soruyorum 

Çok sıkılıyom
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Şahsi fikrim pilci üfürmüş.Lion bataryalarda ayrı bir şarj devresi oluyor belki o bozulmuştur.çıkan pilleri aldıysan pilleri kontrol et derim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    tacir bunu yazdı

Şahsi fikrim pilci üfürmüş.Lion bataryalarda ayrı bir şarj devresi oluyor belki o bozulmuştur.çıkan pilleri aldıysan pilleri kontrol et derim.

piller çalışıyor. matkap çalışıyor. batarya çalışıyor : ) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

koruma kartını iptal et direk 12 v köprü çek iki ufak kablo ile pillerin çıkış ucundan batarya kutusunun temas yerlerine.

aşırı ısı ,yük ve sıkaklık koruması kartı var cihazda. bende dandik bir matkap vardı pillerini değiştirip direk kartı iptal ettim.

hem torku yükseldi hemde kart koruması saçmalığını aşmış oldum.

tabi bilinçli kullanıcı isen yap bunları. 

adamlar sonuçta güvenliği düşünmüşler. bazıları motoru yakana kadar nefes aldırmıyor cihaza piller ısınıncada tehlike oluşturuyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

koruma kartını iptal et direk 12 v köprü çek iki ufak kablo ile pillerin çıkış ucundan batarya kutusunun temas yerlerine.

aşırı ısı ,yük ve sıkaklık koruması kartı var cihazda. bende dandik bir matkap vardı pillerini değiştirip direk kartı iptal ettim.

hem torku yükseldi hemde kart koruması saçmalığını aşmış oldum.

tabi bilinçli kullanıcı isen yap bunları. 

adamlar sonuçta güvenliği düşünmüşler. bazıları motoru yakana kadar nefes aldırmıyor cihaza piller ısınıncada tehlike oluşturuyor.

hocam teşekkürler, teknik bilgi ve tecrübem yok bu işe giremem.

3 teknik servise daha gittim pil değişimi yapamadılar. 2 tane batarya aldım artık, tatava yapmadım bastım geçtim = )

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Elektronikçiler Facebook sayfası var orada bir eleman Manisa da. Bu işi yapiyir kargo ile gönderiyorsun filan

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 1188 Toplam Mesaj: 10
şarj matkap