Anakart Problemi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hyb
    hyb's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bilgisayarımı açıyorum fakat hiç bir görüntü gelmiyor ve uyarı seside yok bağlantılar tamam bios pilinide çıkardım bekledim taktıktan sonrada değişen bişey yok anakart üzerindeki jumber yuvalarınıda değiştirdim klavyede ışıklarıda yanmıyor anakart meftamı oldu acaba fanlar çalışıyor...

........................................
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodobig
    dodobig's avatar
    Erkek
    başlarken herhangi bir uyarı sesi veriyormu. mesela ram i görmezse farklı ekran kartını görmezse farklı uyarı sesi verir. eğer kasadan hiç ses gelmiyorsa anakart gitmiş olabilir(?)

www.atsizcilar.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hyb
    hyb's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:
    -----------------------------
    başlarken herhangi bir uyarı sesi veriyormu. mesela ram i görmezse farklı ekran kartını görmezse farklı uyarı sesi verir. eğer kasadan hiç ses gelmiyorsa anakart gitmiş olabilir(?)
    -----------------------------
    hiç bir uyarı sesi yok..

........................................
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    hocam aynı sorun banada. oldu.. sorun anakart ve ramden.) anakart alırsan kesınlıkle yenı ram al. yoksa yıne aynı sorunla karsılasabılırsın .. ben servıse goturdum her parcayı kontrol edıldı sorun anakart,ve ram idi. sendede budur yanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    connectus_erectus
    connectus_erectus's avatar
    Erkek
    bilgisayarın düğmesine bastın açtın, ondan sonra biraz bekle resete bas,sonra biraz daha bekle tekrar resete bas, 4-5 defa dene bunu açılacak mı bakalım. Bi de anakartın üzerindeki kondansatörleri falan bi kontrol et şişme falan var mı
Toplam Hit: 1950 Toplam Mesaj: 5