folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Anakartı Alkollü Suya Yatırmak

Anakartı Alkollü Suya Yatırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Tiner kuvetli bir çözücüdür.. anakartın üzerindeki vernik benzeri kaplamayı çözebilir  büyük olasılık alkol de öyle...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

sevgili arkadaşlar, elektronik karların temizliğinde selülözik tiner kullanılır (hani şu çekince kafa yapan tiner çeşidi) ancak selülözik tiner de plastik parçaları eritir.

izopropil alkol (ipa) ise plastiğe zarar vermeden tinerin yaptığına yakın bir iş yapar. ancak tiner kadar etkili değildir.

slotu temizleyecekseniz ipa (yoksa normal alkol, kolonya vs) kullanabilirsiniz.

hatta en güzeli contackt spreyle temizleyin. sonra alkolle geçin kontak spreyi temizleyin.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

İçindeki dosyaların halay çekmesine neden olabilir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

anakart zoom olur hocam..

800se 1333 filan çalışır..

bırak anakarta yatırana kadar iyi bi sofra kurun karşılıklı için.

:D :D :D  Tbt yi bu yüzden seviyorum

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Philips kontak sprey al teknosadan.

Onunla temizle.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

kabadayi09 bunu yazdı:

the_behulder bunu yazdı:

@hayalkurt-@barisyigit nie tartısıosunz ki adamla adam o cümleye baslar baslamaz ne kadar bilgisiz oldugunu belli etmiş zaten üstüne üstelik gidip googledan arayıp bi seyler bulup sizede sölemeye calısmıs size iş ögretmeye kalkmıs baya güldüm ama tinerle anakartmıs temizlenirmişte yok zarar verirmişti :D :D benim sıvı teması anakarta yapıp kurtardıgım seyleri görse acaba ne dieck cok merak ettim he :D

bu arada tineri dene işe yramazsa al bulasık makinasına at  ondan sonra kurut sac kurutma makinasında soguk bölümde kurut cokta yaklastırma ondan sonrada git bi kaba tiner koy kab tencere olabilir yatır 1 saat bekle 2 saate olabilir ondan sonra cıkart gine kurula calısmama oranı cooooook düşük tabi eger dedigin sebebdense sıvı teması falan olanlarda bunu denyebilir.

pili cıkartmayı unutma onboard ekran kartı kullanıosan vga cıkısını iyi temizle. bulasık makinan yoksa sıcak su ve prillede bu işi yapabilirsin denenmiş onaylanmıstır saygılar sevgiler:W

donanım haberde de buna benzer bişey okumuştum adama çamaşı makinasına at iyicene kurula demişlerdi,Mantıken düşüncek olursak çok saçma geliyor ama bi riske girip denemek lazım :))))

onda amac şu: mesela sel bastı fabrikayı ve anakartın her tarafında camur var dimi sen tinerle onu temizleyemezsin ne kadar ugrassanda bunun için makinadaki su bunu güzelce temizlio soguk olmayacak sıcak olacak ama ondan sonrada direk tiner e yatırınca mewzu bitio zaten  risk al ben cok denedim fotosu olsada kurtardıgım bi anakart vardı onun resimini atsam :D

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam yatırılır metal kısmı tinerle temizlersin alkol de olur ama maliyeti açısından pahalı tabii daha sonra süzülmesini beklersin sıvının saç kurutma makinesi yada imkanın varsa lastikçilerde ki petrollerdeki havayı ama uzaktan tutmaya bak çok yakında tutarsan devre elemanları ucusur o hava da araları özellikle entegre altlarını iyice temizler 2-3 saat güneş de beklet ki garanti olsun sonra tak gitsin olmazsa bios u sıfırla tekrar dene

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

the_behulder bunu yazdı:

onda amac şu: mesela sel bastı fabrikayı ve anakartın her tarafında camur var dimi sen tinerle onu temizleyemezsin ne kadar ugrassanda bunun için makinadaki su bunu güzelce temizlio soguk olmayacak sıcak olacak ama ondan sonrada direk tiner e yatırınca mewzu bitio zaten  risk al ben cok denedim fotosu olsada kurtardıgım bi anakart vardı onun resimini atsam :D 

Sel sonrası çamurla kaplanmış anakart alkolde bekletilip yumuşaması sağlanır,

Yumuşayan çamur fırça yardımıyla bir güzel temizlenir,

Fırçanın girmediği yerlere alkol püskürtülür, kulak pamuğu yardımıyla parlatılır,

Anakart kurutulduktan sonra kullanıma hazırdır.

3 günlük uğraşın ardından kurtardığımız anakart 2 hafta sonra tamamen bozulur ve tüm çabalarımız boşa gider :)

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Emrow bunu yazdı:

Adamı tiner diyerek kekliyor musunuz yoksa gerizekalı mısınız? Ayrıca alkollü su dediği şey heralde

kolonyadır, o adamda aptalmış öyle saçma bir şey olmaz.

:D:D yok hacı yeni rakıya yatırılır ana kart veya şaraba

Diş fırçasını al tinerle sil istersen tinere yatırabilirsin merak etme hemen kurur

Toplam Hit: 7049 Toplam Mesaj: 40