folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Anapc Üzerinden Ağ'da Paylaşılan Klasöre Farklı Pc'lrden Aynı Kullanıcı Bilgileriyle Girmek?

Anapc Üzerinden Ağ'da Paylaşılan Klasöre Farklı Pc'lrden Aynı Kullanıcı Bilgileriyle Girmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Ana Pc üzerinden aynı Ağ'da paylaşılan klasöre farklı pc'lerden aynı kullanıcı bilgileriyle girmek?

böyle birşey mümkün mü?  evet ise nasıl?

Aşağıda resimde baya açıklamaya çalıştım. gene de ne yapma istediğimi yazayım da daha açık olsun.

şimdi labda öğrencilere pc den uygulama yaptıracağım A öğrencisine. yapılan uygulamayı A öğrencisi benim makinamda A adlı klasöre kaydedecek. tabi bunu yaparken ben o A öğrencisi için verdiğim bilgileri (kullanıcı veya şifre yada her ikisini) kullanacak. amacım şu A öğrencisinin yaptığı şeyi sadece A öğrencisi görsün yani B öğrencisi gıcıklık olsun diye A öğrencisinin dosyasını silmesin, silmese bile o riski almayalım, öyle bir ithimal kalmasın.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

gelişmiş paylaşımdan Security kısmından izinleri düzenleyeceksin

B için paylaşılan yeri sadece B görecek

hatta projeler içinde A B C D yanyana olsa bile sadece B kişisi B yi görecek ve oraya yazma okuma izni olacak

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Mumkun hatta o masaustu direk o vatandadinki olur ama standart windows altyapisi ile olacak bi is degil. Server olmasi lazim Ad yapilandirmasi olmasi lazim rdp lisansi olmasi lazim. Gp ayari yapilmasi lazim falan filan basit bi degisle standart olmaz.

Diger bir secenek sifreli klasor bitlocker mantigina bakilabilir.

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Active Directory ile domain ortami sağladıktan sonra windowsun roaming user profile ozedlliği ile bu işlemi yapabilirsin. AD kurmak için anabilgisayarin server olmasi yeterli client pc ler ad'ye dahil olacaklar.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi dikkate alacağım ama önümüzdeki hafta okullar açılınca deneyeceğim.

blackstone_tr  hocam sizin dediğinizi aynı kişi farklı pc lerden girince yapabilecek mi? yoksa o kişi hep sabit bir pc den mi girecek?

ayhun rakkoc  hocalarım dediklerinize örnek anlatım linki gönderebilir misiniz? server makine demişsiniz de onun için ayrı makinam yok sadece kendimic makinasını server olarak kullanabili miyim?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    eyuperol bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar dediklerinizi dikkate alacağım ama önümüzdeki hafta okullar açılınca deneyeceğim.

blackstone_tr  hocam sizin dediğinizi aynı kişi farklı pc lerden girince yapabilecek mi? yoksa o kişi hep sabit bir pc den mi girecek?

ayhun rakkoc  hocalarım dediklerinize örnek anlatım linki gönderebilir misiniz? server makine demişsiniz de onun için ayrı makinam yok sadece kendimic makinasını server olarak kullanabili miyim?

Server: hizmet veren, anapc. işletim sistemi server 2012 gibi birsey olursa yaparsın.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.