folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android - Ekran Kilidinde Veri Transferi

Android - Ekran Kilidinde Veri Transferi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Merhaba müritler, android telefonun ekranının altındaki toz temizliği esnasında dokunmatik özelliği gitti. Telefon ekran deseni kilidinde. Temizliği yapan kişi telefoncu. İçindeki verileri aktarmadan telefonu geri veremem. Ekran kilitli iken telefon hafızasındaki verilerimi pcye taşımam gerekiyor. Ya bir şekilde ekran deseni kaldırılacak ya da kilitliyken cihaz hafızasına ulaşabilmem gerekiyor. Konu ile ilgili deneyimi ya da çözüm tavsiyesi olan var mıdır?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Marka, model ve Android sürümünü belirtirsen daha iyi yardımcı olunur hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Marka, model ve Android sürümünü belirtirsen daha iyi yardımcı olunur hocam.

Turkcell T60 (ZTE Blade S6). Android 5.0.1 diye hatırlıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

adb üzerinden cihazdan/cihaza dosya alıp gönderebiliyorsun ama ekran kilitliyken oluyor muydu inan hiç hatırlamıyorum. Şu an deneme imkanım da yok ki deneyeyim. Google 'da 'android access files over adb' şeklinde aramalar yap, konuları okumasan da olur, kod örneklerinden anlarsın zaten.

Bir dene hocam olursa olur kilitliyken.

Yine bir başka konu da adb üzerinden kilidi açmak. adb üzerinden telefonu zaten kontrol edebiliyorsun bunu biliyorum. Ama kilitliyken hiç denememiştim.

"android unlock over adb"

Dediğim gibi şu an fırsat olsa ben deneyip tam sonucu sana söylerim de Android SDK falan şu an olduğum makineden yüklü değil. Bir dene istersen.

SkynetX tarafından 20/Ara/17 19:05 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O cihazda OTG desteği var diye biliyorum. Bir tane bu kablodan alıyorsun. Sonra USB fareyi bağlıyorsun ekran kilidini açıyorsun :

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

SkynetX in yolunda yuruyebilirsin... adb numara sifreli telefonu bile aciyordum, tek tek her tusun kodu var yollayabiliyorsun 3,6,8, falan. sonrada enter komutunu yollayip aciyordum...

hatta bunu teamviewer ile baglandigim makinaya usbden bagli telefona yapiyordum :D (simdi zaten usbden bagli olmasa ne adb'si, diyeceksin, kime hava atiyon ? diyeceksin, e haklisin)

neyse. mkyb'nin yoluda daha kolay hatta ultra daha kolay. sec birini artik

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

adb'den önce;

siz o telefonu : ekran kilitli ve %90 usb hata ayıklama modu kapalı olarak düşünün :)

mustafanın dediği en sağlıklısı

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

adb'den önce;

siz o telefonu : ekran kilitli ve %90 usb hata ayıklama modu kapalı olarak düşünün :)

Hemen gidip bi tane OTG kablosu buldum. Deseni açtım. Teşekkürler baristbt.

ADB vs diğer mevzulara gitmeden OTG ile hallettim arkadaşlar. Sağolun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

adb'den önce;

Adam haklı beyler. Ben, kendi telefonumu düşündüm. Bende debug özelliği her zaman açık.

Kapalıysa olmaz tabi adb :))

@mkyb ye +rip.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

recovery ekranında kopyalama taşıam işlemi oluyor muydu tam hatırlamıyorum fakat oluyor ise bitane hafıza kartı takarsın recovery modda başlatırsın ses açma kısma ve power tuşları ile eğer oluyor ise kopyalama taşıma işi o şekilde sd kart a bilgilerini alabilirsin. onun haricinde usb mouse da tertemiz bi çözüm.

next next next install
Toplam Hit: 1896 Toplam Mesaj: 10
android