folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android 9 Ve Üzeri Sürümlerde Reklam Engelleme

Android 9 Ve Üzeri Sürümlerde Reklam Engelleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

Android 9 ve üzeri cihazlarda gizli DNS bölümüne (dns.adguard.com) yazarsanız sitelerdeki reklamlar %90 oranında engellenir .

Daha alt sürüm kullananlar da adguard uygulamasını indirip reklamları engelleyebilir.

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Hayırlı sabahlar hocam.

Bir sorum olacak kullandığınız yt uygulaması değilde normal YouTube uygulamasındaki reklamlarda engelleniyor mu?

Hayırlı günler hocam, gün içinde görüşmek üzere

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Hayırlı sabahlar hocam.

Bir sorum olacak kullandığınız yt uygulaması değilde normal YouTube uygulamasındaki reklamlarda engelleniyor mu?

Hayırlı sabahlar hocam, malesef bu sekilde sadece tarayıcı üzerindeki reklamları engelleyebilirsin , uygulamalarda ise yaramıyor 😔

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

İyi oldu bu sağol.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

Hayırlı sabahlar hocam.

Vanced youtube kullanabilirsin. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

uzun zamandır kullanıyorum fakat şöyle bir ilginçlik var.

adguard dns mobil veride bazı siteleri ve bazı vpn leri açmıyor (dns yokken açtığı)

fakat wifi ye bağlıyken turknet

hem her siteye giriyor hemde proxylerde vpn yani çalisiyor.

popupları çok güzel engelliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

uzun zamandır kullanıyorum fakat şöyle bir ilginçlik var.

adguard dns mobil veride bazı siteleri ve bazı vpn leri açmıyor (dns yokken açtığı)

fakat wifi ye bağlıyken turknet

hem her siteye giriyor hemde proxylerde vpn yani çalisiyor.

popupları çok güzel engelliyor.

turknette dnsler de çalışıyor zaten tufan 

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

BlokAda kullanan yok mu? 

bir ara kullandım, istisna kategorisi sıkıntılıydı. Şimdi iyileşmiş gibi. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Bağlandığın DNS nin sahibi her türlü internet üzerindeki işlemlerini de görebiliyor diye biliyorum. O yüzden kullanmıyorum acaba yanlış mı biliyorum? Mesela iobit ASC uygulaması DNS değişince bunu sorun olarak görüp, Engelle veya Güven diye seçenek sunuyor. Bu yüzdendir bi tek google veya yandex DNS kullanıyorum, Sonuçta bunların bizim hakkımızda bilmediği bişey zaten yok.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

Bağlandığın DNS nin sahibi her türlü internet üzerindeki işlemlerini de görebiliyor diye biliyorum. O yüzden kullanmıyorum acaba yanlış mı biliyorum? Mesela iobit ASC uygulaması DNS değişince bunu sorun olarak görüp, Engelle veya Güven diye seçenek sunuyor. Bu yüzdendir bi tek google veya yandex DNS kullanıyorum, Sonuçta bunların bizim hakkımızda bilmediği bişey zaten yok.

VPN görür DNS biraz daha güvenli

...said addicted.
Toplam Hit: 847 Toplam Mesaj: 10
android 9.0 reklam engelleme