folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Derleme Süresi Kanser Hastalığı

Android Derleme Süresi Kanser Hastalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocalarım Projemi derlediğimde minimum 10 Dakika bekliyorum ve bu sinir krizi geçirtiyor bana.. 15 gündür. Az kaldı PC yi camdan aşağıya atacağım.....

daha önceden 

com.android.ide.common.process.ProcessException: org.gradle.process.internal.ExecException:
    Process 'command 'C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_45\bin\java.exe'' finished with non-zero exit value 2

Bu lanet hatayı alıyordum ve araştırmalarım sonucu şöyle bir yöntem buldum ve uyguladım..

defaultConfig {
            multiDexEnabled true
    }

Bunu yaptıktan sonra yaklaşık 10 dakika derleme süresi için bekliyorum.. Derleme esnasında PC yi kullanamıyorum.

CPU %100 oluyor Bellek de %90-100 arası seyreliyor. Ilk defa böyle oldu..

Sorun Telefonda mı ? Derleyicide mi ? Ide de mi ? Bende mi ? kodlarda mı ? kafamda zibilyon soru var  ve artık gına geldi. 

Veya bu bir sorun mudur ? Kullandığım ek kütüphaneler şu şekilde.

dependencies {
        compile fileTree(include: ['*.jar'], dir: 'libs')
        testCompile 'junit:junit:4.12'
        compile project(':ksoap2-android-assembly-2.4-jar-with-dependencies')
        compile('io.socket:socket.io-client:0.7.0') {
            exclude group: 'org.json', module: 'json'
        }
        compile 'com.android.support:appcompat-v7:23.4.0'
        compile 'com.android.support:design:23.4.0'
        compile 'com.android.support:support-v4:23.4.0'
        compile 'com.google.android.gms:play-services:8.4.0'
        compile 'com.google.android.gms:play-services-gcm:8.4.0'
        compile 'org.jbundle.util.osgi.wrapped:org.jbundle.util.osgi.wrapped.org.apache.http.client:4.1.2'
        compile 'com.mcxiaoke.volley:library-aar:1.0.1'
    }

Kurtarın beni bu dertten :(((((

EDİT : Bazı yerler sağ tarafa uçmuş o yüzden 1 satır aşağı kaydırdım

MhmdAlmz tarafından 01/Ara/16 11:20 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam bin klasoru icinde studio.vmoptions icinden xms ve xmx degerlerini degistirerek android studio nun ram kullanimini arttirmayi dener misin?

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam onu yapmıştım önceden şuan maksimu ramde zaten Android studio derlediğimde ram halay çekiyor zaten . 8GB ram var pc de 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Projeyi multiDexEnabled satırını kaldırıp clean build etmeyi denedin mi?

EDIT: Performans açısından play-services kütüphanesini tamamen build etmen de sorun olabilir. Bunun yerine sadece gereken kısımlarını kullanabilirsin.

doganaydin tarafından 01/Ara/16 13:16 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    doganaydin bunu yazdı

com.android.ide.common.process.ProcessException: org.gradle.process.internal.ExecException:
    Process 'command 'C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_45\bin\java.exe'' finished with non-zero exit value 2

O zaman da bu hatayı alıyorum. Muhtemelen Java.Exe çok fazla yıprandığı için kendi kendini sonlandırıyor ve derleme sonlanıyor..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    doganaydin bunu yazdı

O zaman da bu hatayı alıyorum. Muhtemelen Java.Exe çok fazla yıprandığı için kendi kendini sonlandırıyor ve derleme sonlanıyor..

Yıpranma? WTF? jar dosyalarını kaldırıp bir bir ekleyerek build edebilir misin?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    doganaydin bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    doganaydin bunu yazdı

Yıpranma? WTF? jar dosyalarını kaldırıp bir bir ekleyerek build edebilir misin?

Jar dosyalarını kaldırınca nasıl çalışsın kodlar :/ build edilemez ki :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    doganaydin
    doganaydin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

play-services, play-services-gcm'yi içermiyor mu? Alt satırdakini kaldırıp bir dener misin multidex olmadan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    doganaydin bunu yazdı

play-services, play-services-gcm'yi içermiyor mu? Alt satırdakini kaldırıp bir dener misin multidex olmadan.

Şimdi yurda geldim. 5 dk önce denedim ama gene aynı hocam sanırım benim kodlarda bir sıkıntı var. 1 Activity de 4 lü tab swibe tab var o tabların içerisinde de Recyclerview var 

Toplam Hit: 901 Toplam Mesaj: 9
android studio