Android Format Atma İşe Yarar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Sony Xperia XZ var bende, 2017 başında çıktığı zaman aldım herhalde 3.5 sene falan oluyor. Artık iyice yavaşladı ve ısınıyor. Telefon fiyatları da çok fazla dolar oldu 7, boşa vergi vermek istemiyorum açıkcası. Aklıma geldi herşeyi bir komple yedeklesem sonra bilgisayarda olduğu gibi komple bir format atsam telefon rahatlar mı diye düşünmeye başladım.

Bu arada fabrika ayarlarına döndürme değil, komple partition silip tekrar yükleme gibi birşey istiyorum.

1- mümkün mü?

2- bundan verim alınır mı/ aldınız mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

https://forum.xda-developers.com/xperia-xz/development burdan bak abi

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sony PC Companion programını indir onda otomatik sıfırdan rom kurma özelliği vardı. 

Hazır sıfırlamışken bence rom dünyasına dal derim. Lineage OS ve Pixel Experience romlarını öneriririm. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Hocam bu dünyaya girersem kafayı yerim, biliyorum kendimi. Çok fazla derinleşmeden yüzeysel sıyrılmak istiyorum çok vaktim yok :)

Toplam Hit: 817 Toplam Mesaj: 4
andorid formatlama xperia xz format