folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Android İnternet Bağlantısı İle İlgili Bir Soru(N)

Android İnternet Bağlantısı İle İlgili Bir Soru(N)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek
    iyi aksamlar sayın muridler geçen hafta nexus 4 satın aldım. ilk android tecrubem kendisi. fakat şöyle bir sorunum var internete.girmek whatsapp falan kullanmak istediğimde sorun yaşıyorum android kullananlar bilir sanırım telefonun ne kadar çektiğini gösteren kısımda cep imnternete bağlandığımızda E veya H ve download ve uploadı simgeleyen küçük oklar çıkıyor iste bende o oklar keyfi resmen linke tıklıyorum bi reaksiyon yok tekrar tekrar tıkladığımda anca. whatsapp mesajlarım cok gec geliyor gidiyor vs. 3G veya 2G farketmiyor hep aynı. cok rahatsız oluyorum durumdan bir tek bende mi böyle yoksa genel bir olgu mu bir çözüm veya ayar vs varsa lütfen yardımcı olun operatorum vodafone bu arada. saygılar iyi akşamlar

om mani padme hum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ben turkcelliyim. Bende hiç sorun yok. Bazen bulunduğum yer-konum itibariyle şebeke sinyal gücü düşük olunca Edge ye dönüyor. O zaman haliyle whats up da dahil birçok internet kullanan uygulamada mesajlar falan geç gelebiliyor. Ama sonra tekrar H yi görünce çok çok hızlı şekilde oluyor herşey. 

Kısacası bulunduğun yerdeki şebekenin gücü önemli.

-- Bir ara wifi den bağlanmama rahmen sadece whats up da bir mesaj yavaşlaması vardı. Güncelleme gelince düzeldi. Şimdi sorunsuz.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bonibon
    Bonibon's avatar
    Erkek
    hocam bağlantı yavaşlığından ziyade telefon download uploadi istediği zaman yapiyor yani 3G full cektigi zaman da ayni iste opera mobile kullaniyorum mesela basiyorum bir linke d/u da bi kipirdama yok yani keyfi gelince giriyor d/u oklari cikiyor sikintim o yani baglansin yuz yilda yuklesin anlarim cekmiyodur net yavaştir ama bu baska bisey

om mani padme hum
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

4.2.2 ye geçmemişsindir diye düşünüyorum, bi güncelle bakalım hocam düzelebilir sonrasında.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

Kaça aldın hacu Nexus4 ü :)

Amk su hafıza sınırlaması benı delı edecek o telefonun ... 32 - 64 GB ı da yokkı alalım amk ...

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caldii10
    caldii10's avatar
    Erkek

bağlantı konusu hakkında benimde bir sorunum var.

5800 xm ile  tabletime wifi bağlantısı veremiyorum. 5800 a joukispot light  kurdum. bir türlü internete bağlanmıyor.

lap top baplanıyor.

iphone bağlanıyor.

tablet: kaydedildi    diyor fakat bağlanmıyor.

bu sorunu çözebilecek var mı?

Alacakaranlığı hiç sevmem, ya gündüz olmalı ya gece ; kurşun değidiğin ya derinden vurmalı ya namluda kalmalı ; Dost dediğin ya senin gibi olmalı yada hiç olmamalı...!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    caldii10 bunu yazdı

bağlantı konusu hakkında benimde bir sorunum var.

5800 xm ile  tabletime wifi bağlantısı veremiyorum. 5800 a joukispot light  kurdum. bir türlü internete bağlanmıyor.

lap top baplanıyor.

iphone bağlanıyor.

tablet: kaydedildi    diyor fakat bağlanmıyor.

bu sorunu çözebilecek var mı?

hocam statik ip vermeyi dener misin tabletine?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Android cihazlar joukispotu görmüyor

Naber la?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

Android cihazlar joukispotu görmüyor

öyleymiş.. ama şu linkte gördüm, adam joikuspotta WEP şifrelemeyi seçtiğinde sorunun kaybolduğunu söylemiş.

bilemiyorum ne kadar doğru ama denemek lazım. sanırım sadece ücretli versiyonunda var bu özellik.

http://www.transformerforums.com/forum/asus-transformer-tf101-help/9040-can-t-tether-ad-hoc-wifi-joikuspot.html

Toplam Hit: 1829 Toplam Mesaj: 9