folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Programlama Başlangıç Tavsiyeleri

Android Programlama Başlangıç Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

Arkadaşlar vb6 ve vb.net geçmişim var. orta seviyede biliyorum bu dilleri. android programlama öğrenmek istiyorum ama amacım büyük değil. o sebepten sıfırdan java çalışmak da istemiyorum. eğitsel yazılımlar yapmayı planlıyorum. bu sebeple visual studio gibi kodları derleyeceğim ortamı bilgisayara kurmak ve sample kodlarla kurcalayarak özellikle if  ve dört işlem kodlarını öğrenip uğraşmak istiyorum. daha sonra ihtiyaç duydukça java dilini de yine ihtiyacım kadar öğrenmeyi planlıyorum. vb.net de bu şekilde ilerlemiştim.

özetle bana ve diğer bu durumdaki arkadaşlara yardım etmek isteyenler, markete uygulama atabilecek merhaba dünya dedirtecek durum için gerekli setupları yollarsanız memnun olurum. visual studio üzerinden yapma şansım varsa çok daha iyi olur. ayrıca örnek kodlar bulunacak siteler de önerirseniz memnun olurum.

tişikirlir.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam bi konuda msj atmıştım tüm ayrıntılarıyla.onu bulursam atarım.sende bi ara benim attığım msjlarda

edit: bulamadım hocam :S silinmişte olabilir o  konu herhangi bir nedenden ötürü.çok konu açtım yazdım ama birinde ayrıntılı yazmıştım

Ekerci tarafından 04/May/14 12:42 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

türkcell li misin hocam? türkcell akademiye bakmanı tavsiye ederim orada başlangıç orta ve ileri düzey android eğitimlerine yer vermişler toplamda bi 2 saat falan galiba :D

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

inceliyorum. teşekkürler.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

Hocam vb ci için java öğrenmek hayli uzun bir süreç olur zaten.

Xamarin diye bir çapraz platform uygulaması var .NET ile android ve IOS programlama yapmak mümkün. https://xamarin.com

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı

Hocam vb ci için java öğrenmek hayli uzun bir süreç olur zaten.

Xamarin diye bir çapraz platform uygulaması var .NET ile android ve IOS programlama yapmak mümkün. https://xamarin.com

hay Allah razı olsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

burda c# diyor ama vb.net kodları iş görür mü ki? denedin mi? boşuna yüklemeyim bunu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bende neredeyse hiç programala bilgim olmadan başlamak öğrenmek istiyorum bu konuda kaynak kitap varmı acaba ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam eclipsten başka bişi kullanma tavsiye etmem.eğer bu işi yapacaksan java eclipse...

thenewboston videoları var 200 tane youtubeda

ona bak.orda baya bişiler öğrenirsin.sıfırdan anlatıyor.anlamadıgın yerleri dinle olmazsa bi daha dinle anlamazsan geç.sonra anlıyorsun.ingilizce bilmen senin için çok büyük avantaj olur çünkü ne oldugunu anlatıyor anlaman açısından.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 1145 Toplam Mesaj: 10