folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Android Programlama Hakkında Ufak Bir Yardım

Android Programlama Hakkında Ufak Bir Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek

bayadır merak ediyodum bakayım öğreneyim diye geçenlerde bir arkadaş söyledi bi programa ihtiyacı varmış sadece 2-3 adres olucak sehrin her hangi bi yerinden o iki üç adrese giden yolu göstericek bi de o adres hakkında 3 5 bilgiler olucak ortalama programlama bilgim var acaba bu işi becerebilirmiyim sizce bilenler bir yol gösterebilirmi hem öğrenmiş olurum az da olsa hemde cocugun işi görülmüş olur

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Oldu olacak gps Programı yazalım :D hocam size nasıl basit görünür bunlar anlamıyorum , geçen birisi de konu açmış keylogger zor diye o da bize hook yazdıracakti senin hesap

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek

dostum php ile zamanın da google map api kullanmıstım o kadar bir zorlugu yok diye düşünüyorum php de yoktu en azından android de de aynımıdır diye merak ettim yani kullanılan fonksiyonlar filan cok mu farklıdır php den çözemezmiyim bi şekilde

edit : zaten kolay olsun istemiyorum bayadır merak ediyordum nereden girişiyim diye düşünüyodum arkadaş da böyle bir şey sorunca girişme arzusu geldi :D

canafar tarafından 21/Tem/14 01:49 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

edit: maps apisi kullanmışsın o zaman yardır yani :D

biz mi diyek "google maps android api" arat googleda diye :v

wasd tarafından 21/Tem/14 01:54 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    canafar bunu yazdı

dostum php ile zamanın da google map api kullanmıstım o kadar bir zorlugu yok diye düşünüyorum php de yoktu en azından android de de aynımıdır diye merak ettim yani kullanılan fonksiyonlar filan cok mu farklıdır php den çözemezmiyim bi şekilde

edit : zaten kolay olsun istemiyorum bayadır merak ediyordum nereden girişiyim diye düşünüyodum arkadaş da böyle bir şey sorunca girişme arzusu geldi :D

hocam androide başlangıç yapmıştım unuttum ancak .net'deki WebBrowser tarzı bişey var. Onunla uygulamada istediğin web sayfasını gösteriyorsun. Yine sen php'de yaz o dediğim şekilde sayfayı app'da göster. çok uygulama gördüm bu tarz. android'de kasmaktan daha kolay.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek
    tustanbakanadam bunu yazdı
    canafar bunu yazdı

hocam androide başlangıç yapmıştım unuttum ancak .net'deki WebBrowser tarzı bişey var. Onunla uygulamada istediğin web sayfasını gösteriyorsun. Yine sen php'de yaz o dediğim şekilde sayfayı app'da göster. çok uygulama gördüm bu tarz. android'de kasmaktan daha kolay.

başta bende öyle düşündüm ama telefonun gps ini de kullanmam gerekiyor başkan o kısım için bir çözüm üretebilirmiyiz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    canafar bunu yazdı
    tustanbakanadam bunu yazdı
    canafar bunu yazdı

başta bende öyle düşündüm ama telefonun gps ini de kullanmam gerekiyor başkan o kısım için bir çözüm üretebilirmiyiz

http://www.vogella.com/tutorials/AndroidLocationAPI/article.html burdan bak , aldığın kordinati bu WebBrowser tarzı şeyle url'de verirsin. Sen de bu kordinatı php de işlersin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canafar
    canafar's avatar
    Erkek

çok çok teşekkür ettim böyle bir şey sormaya çalışmıştım işte :) takıldığım yerlerde tıklatırım kapını artık :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Madem üç beş manuel olarak google mapsten alsın gidiş geliş bilgilerini kaydetsin foto olarak olmazmı. Basitse basit olan budur yani.

iyibu! yeniden..
Toplam Hit: 1022 Toplam Mesaj: 9