folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Proje İçin Uml Çizimi

Android Proje İçin Uml Çizimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aybke
    aybke's avatar
    Dişi

Merhabalar. Android projem için hoca UML çizimi istedi. Bir çizim oluşturdum ama doğruluğundan emin değilim. Proje şöyle;

-T.C no ile, okul no ile, yüz tanıma ile,barkod okuma yöntemleriyle öğrencinin sınava girip girmediğini kontrol edecek.

-Daha kapsamlı olması açısından öğrenci ekleme ve silme de eklemeyi düşünüyorum.

-Hangi dersten sınava girileceğini, hangi gözetmen olacağını,sınıf,şube gibi bilgiler raporlama kısmında oluşturulacak.

Yardım edebilecek biri varsa çok makbule geçer.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tc kimlik, okul no v.s. çok da sıkıntı değil ama yüz tanıma baya bir iddialı iş. Hele basit bir proje için (bitirme çalışması değil anladığım kadarıyla), yüz tanıma işi yapmak sıkıntıya sokacak. Bence uml den çok yüz tanıma işini önemsesen daha iyi olur.

uml işine gelince, öncelikle bir kağıda sınıflarını, metodlarını v.s. belirle neler kullanman gerek.. ondan sonra çizimini yaparsın.. yani ha diyecek bir iş değil bu. örnek uml çizimlerine de bakabilirisn internette. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aybke
    aybke's avatar
    Dişi

Bitirme projesi maalesef :) Danışman hocam özellikle UML çizimlerine önem veriyor. Netten baktım da klasik otomasyon için örnekler vermişler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Bitirme çalışmasıysa gerekli zamanın var demektir. Gerçi geç kalmışsın. Bildiğim kadarıyla ilk dönem başlanıyor. Eğer hala uml diyagramını çıkartmamışsan zor yetiştirirsin ki kod bilginin ne kadar olduğunu bilmiyorum ama işin cidden zor. 

neyse uml için bu kitaba bakabilirsin http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=100681&sa=164527180

madem ciddi bir şey yapıyorsun o zaman tasarımlarını iyi yapmalısın. Öncelikle dediğim gibi bir deftere her şeyi yaz. Hangi sınıfta neler olacak, neler yapılması gerek. Mümkünse katmanlı mimari kullanarak hazırla projeni. Gerekirse 1 hafta bu tasarıma harca. Bundan sonra önünü görürsün ve kodlama kalır sadece. Tipik türk mantığı ile gidersen biraz çuvallarsın. Önce kod yazıp sonra yamalamak doğru değil.

Neler yapacağını, yapılması gerekenleri belirlemen gerek. Buradan biri nasıl yardımcı olabilr onu da bilmiyorum. Yani baya vakit harcamak gerek ve projeyi sen daha iyi bilirsin. 

Kolay gelsin. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aybke
    aybke's avatar
    Dişi

Bizim okul ikinci dönem bitirme projesini verdi. Kısıtlı zamanda ne yapabilirim bilmiyorum. Yardım için teşekkürler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Bizim okuldada 2. dönem veriliyor proje. Hatta şuanda toplandık sistemin UML'lerini çiziyoruz. Bu konuda en yardımcı kaynak "Object-Oriented Systems Analysis and Design Using UML MGH" kitabı olacaktır. Biz dersini almıştık bu kitapla ders boyunca proje yapmıştık oldukça yardımcı olmuştu.

Ancak UML her ne kadar standart olsada kullanacağın toollar göre görseller değişebiliyor. O konudada danışman hocanla konuşup bilgi almanda fayda var. Yada bu dersi veren hocaya sorarsan iyi olur.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 1173 Toplam Mesaj: 6