Android Rom Atmak Hakkında Sorularım ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, telefonuma daha önce rom atmadım , telefonun garanti kapsamı bitmek üzere olduğundan rootlayıp rom atmayı düşünüyorum.

Bunun faydası nedir acaba root isteyen apk leri yüklemek dışında hız performans batarya farkı olur mu ? Önerir misiniz ?

Kullandığım telefon Samsung A7 2016 bunun için temiz stabil rom nereden bulabilirim , en kaliteli rom gibi bir liste varmı mesela

Teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Fark olur, iyi veya kötü. O atacağınız Roma bağlı.

Siz yine de rom atmadan önce şu anki sisteminin bir yedeğini alın.

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

Dostum bir rom prosu olduğumu düşünüyorum. Denemediğim rom yoktu Lg G2 hacamat ettim.

Gözle görülür fark yok rootlu rootsuz romlu romsuz eğer çok sıkılmadiysan ben atma derim.

Türk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

https://forum.xda-developers.com/

Ne ararsan ara, hepsinin kaynağı burası hocam bilgin olsun. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

Atacağın roma göre değişir, ama görsellik dışında çok büyük inanılmaz farklar olmaz. @kiokhan hocamın da dediği gibi bence de çok sıkılmadıysan atma. 

Anarsistherif...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek

Günümüz telefonları için konuşuyorum, genel anlamda en stabil rom üzerinde gelen rom oluyor. Tavsiyem rootla ama Rom kurma muhtemelen kuracağın romda ufak tefek saçma sapan hatalarla karşılaşacaksın. Sadece rootlayip hız ve pil optimizasyonları yapıp yoluna devam etmen daha sağlıklı olacaktır. Bu işlerden çok anlamadığını da varsayarak söylüyorum rom atarsan bir sonraki konun çok büyük ihtimal nasıl orijinal roma geri dönerim olur :) 

h2so4 tarafından 26/Kas/17 16:25 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Stock based romlara bak

Odex deodex nedir araştır,

Custom kernellere göz at

Böyle şeylere girmeden kendini bilgilendir, 

XDA gibi forumlarda ufak tefek hataları araştırarak kendin cozmessen dışlanırsin sevmezler seni. 

Android stabil bir yazılım değil hala daha bir sürü gedigi sıkıntısı var 

Bu konularda bilgilen sonra yükle romu hemi. 

Şarj çok çabuk gidiyor diye yazdığında senden logcat isterler de senegalden almanyaya gelmiş gibi şaşırır kalırsın 

Hadi bakam

Almanya Fatihi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

İmei'nin bulunduğu klasörün yedeğini almanı tavsiye ederim, yanlış hatırlamıyorsam galaxsim unlock diye program ile alıyordum.

der die das
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    kiokhan bunu yazdı

Dostum bir rom prosu olduğumu düşünüyorum. Denemediğim rom yoktu Lg G2 hacamat ettim.

Gözle görülür fark yok rootlu rootsuz romlu romsuz eğer çok sıkılmadiysan ben atma derim.

naptın hemşooo

4 yıllık bi telefon kullanıyorum. safi xposed yüzünden hala MM kullanıyordum , nougat için xposed yayınlanınca hemen ona geçtim.

şuan 1.5 gün gidiyor şarjım , 4 yıllık telefon ve batarya ile. sürekli whatsapp kamera vs. aktif. 4 saat gibi bi SOT var . KK LP MM hepsinde max 2.5 saat görüyordum(fakir mod , wifi kapalı , ekran kısık vs.).

şimdi nasıl fark olmazsın bunların arasında :D

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Rom yüklemek için root işe yaramaz. Bootloader kilidini açman gerekir. 

Şimdikileri bilmiyorum ama ben uğraşırken benim telefonum için hiçbir custom romda hdmi çalışmıyordu mesela.

Samsunglarda imei kısmının olduğu bölümü (EFS) yedeklemek iyi olacaktır.

Olaylara karışmayın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ufak da olsa custom romlarda hata oluyor mutlaka stabilleşsin istiyorsan stock rom atmayı öğren en temizi olur hocam. Customlar sıkıntı kii root ve botloader i açıyorsun tamamen custom rom yapanın insiyatifine kalıyorsun tüm bilgilerini çeker ruhun duymaz. Hiç güvenme. Eskiden symbian zamanında kendim cfw yapardım  hey beee ne günşlerdi. Bir şey üzerinde oynama olunca biyerlerden mutlaka patlak veriyor. Kısaca tavsiyem Hiç elleme bence sadece stock at atarsanda.

next next next install
Toplam Hit: 1358 Toplam Mesaj: 11
rom samsung root