Android Service Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar öncelikle,

Sorunum şu şekildedir. Arka planda çalışan servisim çok iyi iken son zamanlarda sorun yaşatmaya başladı (Android 7 den sonra).

Bilirsiniz ki Android 7 ile birlikte yayın alıcılarına çok değişiklikler getirildi..

Şöyle ki ben uygulamayı kapatınca Servisim tekrar otomatik başlaması gerekiyor arka planda

onStartCommand methodu içerisinde START_STICKY return olaran gönderiyorum fakat buna rağmen başlamıyor.. Her neyse şöyle bir önlem aldım.

@Override
        public void onTaskRemoved(Intent rootIntent){
            Log.e(LOG_TYPE,"Service Killed");
            if (android.os.Build.VERSION.SDK_INT >= Build.VERSION_CODES.N) {
                Intent restartServiceIntent = new Intent(getApplicationContext(), this.getClass());
                restartServiceIntent.setPackage(getPackageName());

PendingIntent restartServicePendingIntent = PendingIntent.getService(getApplicationContext(), 1, restartServiceIntent, PendingIntent.FLAG_ONE_SHOT);
                AlarmManager alarmService = (AlarmManager) getApplicationContext().getSystemService(Context.ALARM_SERVICE);
                alarmService.set(
                        AlarmManager.ELAPSED_REALTIME,
                        SystemClock.elapsedRealtime() + 3500,
                        restartServicePendingIntent);
                super.onTaskRemoved(rootIntent);
            }

}

alarm servisi ile Servisimi tekrar başlatıyorum fakat bu da bazen çalışıp bazen çalışmıyor.

Android'in dökümanlarına baktım buna dair hiçbirşey göremedim. Sorun benim Telefonda mı çözemedim...

Emülatör olan Genymotion da ( Android 7.1.0) hiçbir sorun yok fakat kendi telefonumda bir arıza çıkartıyor. Android 7.1.1 benim Xiaomi mi6.

Nasıl çözebilirim bu sorunu ? (Sorun umarım bir tek benim telefondadır. Başka telefonlarda da yapıyorsa sorun olacaktır. Orjinal telefonlar olmadığından test edemiyorum.)

Iyi geceler.

MhmdAlmz tarafından 03/Eki/17 21:41 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Çözüldü ; 

Ayarlar->Pil->Pil Kullanımı Yönet-> Uygulamayı Seçelim ->KISITLAMA YOK Seçtikten sonra Servislerimiz ölmeyecektir.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tam yazacaktim cözmüssün ama belki ilerisi icin faydali olabilir. Android telefonum yok ama birden fazla test yapmak istiyorsan xamarin in test cloud unu kullanabilirsin. Normalde ücretli ama free trial secenegi var. https://www.xamarin.com/test-cloud

disardan apk de yüklenebiliyormus https://developer.xamarin.com/guides/testcloud/calabash/quickstarts/android-studio/

hic deneme sansim olmadi bunlari.. merak ediyorsan bakarsin artik :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

tam yazacaktim cözmüssün ama belki ilerisi icin faydali olabilir. Android telefonum yok ama birden fazla test yapmak istiyorsan xamarin in test cloud unu kullanabilirsin. Normalde ücretli ama free trial secenegi var. https://www.xamarin.com/test-cloud

disardan apk de yüklenebiliyormus https://developer.xamarin.com/guides/testcloud/calabash/quickstarts/android-studio/

hic deneme sansim olmadi bunlari.. merak ediyorsan bakarsin artik :)

Bakarım abim, teşekkürler kaynak için şu cloud iş görebilir fakat emülatör de var belki ileride x bir kişiye açmak istersem projeyi kullanabilirim.

Telefon'u değiştirince farkettim Yazılımsal olmadığı iyi oldu yoksa alırdık başımıza belayı :) 

Teşekkürler tekrardan 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

cloud daki cihazlar ne emulator ne simulator (ios ve android icin hatta wp de olmasi lazim). Bire bir gercek cihazlarla test ediliyor. Zürih'te xamarin'in bir sunumuna gitmistim haziranda mi ne, orada göstermisti adam test olayini basitce. Zaten daha onceden okudugum kadariyla onlar gercek cihazlar. Sana sonuc olarak da ekran görüntülerini gönderiyorlar. Ayrica hata falan olusursa detayli rapor veriyorlar vs. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

cloud daki cihazlar ne emulator ne simulator (ios ve android icin hatta wp de olmasi lazim). Bire bir gercek cihazlarla test ediliyor. Zürih'te xamarin'in bir sunumuna gitmistim haziranda mi ne, orada göstermisti adam test olayini basitce. Zaten daha onceden okudugum kadariyla onlar gercek cihazlar. Sana sonuc olarak da ekran görüntülerini gönderiyorlar. Ayrica hata falan olusursa detayli rapor veriyorlar vs. 

Bayağı ilginçmiş. Biraz incelerim abi merak ettim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

caktim favoriyi gencjler, eyvallah...

anca gidersin...
Toplam Hit: 1247 Toplam Mesaj: 7
service