folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Android Sisteme Antivirüs Programı Gerekli Mi ?

Android Sisteme Antivirüs Programı Gerekli Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek

agalar android işletim sistemli telefona antivirüs programı kurmak gerçekten gereklimidir?  gerekliyse kurulabilecek en hafif en kullanışlı ücretsiz antivirüs hangisidir ? 

OYUN BİTİNCE ŞAH DA PİYON DA AYNI KUTUYA KOYULUR... ÜŞENİYORUM ÖYLEYSE YARIN...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kullanmasını bilirsen hiç bir sisteme anti virüs gerekli degil , sonucta o virüsü sen sokuyorsun :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek

ben de öyle düşünüyorum dostum açıkçası telefonu yavaşlatmaktan başka pek bir işe yaramaz gibi geliyor ama telefondan gerçekten anlayan bir arkadaşa sormak da gerekli yok mu telefon tamircisi vs olan arkadaş ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Değil

Sen hiç kaval çaldın mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

kullanmasını bilirsen hiç bir sisteme anti virüs gerekli degil , sonucta o virüsü sen sokuyorsun :)

-----------------------------

Bilgisayara gereklidir de telefona gerek yok. 

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

PanxeR in de dediği gibi kullanmasını bilirsen... Mesela Android market bu tip durumları kontrol eder. Öyle her önüne gelen program yükleyemez, yüklesede önce  taranır. Tarandığı halde birşey çıkmayıp sonra bir nanesi çıkar ve markete şikayet edilirse ozaman o program marketten kaldırılır. Bu mantıkla andorid markette +1.000.000 hit almış bir program virüslü olmadığı gün gibi meydandadır... :)

Zaten başka bir market uygulamasından program yükleyebilmen için bile senin izin vermen gereklidir... Ayarlar sekmesinden Bilinmeyen Kaynaklardan uygulama almasına izin ver tickini koymadığın sürece yasal market dışında başka bir kaynaktan dosya alamazsın. Mesela SlideME de bir market uygulamasıdır ama pek güvenli değildir. Ama alternatifmidir Andorid Market'e? Evet...

Kendin öyle alalade forumlarda bulduğun dosyaları hafıza kartına atıpta çalıştırmanda mesele yaratabilir. Önce kullanan varmı, yorumlar neler. Onları okumandan fayda var, sonra güvenip yüklemek sana kalmış.

Bu şekilde bilinçli davranırsan antivirüs kullanmana gerek olacağını sanmam. Avea reklamında dediği gibi BİLİNÇLENELİMMM :)

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diener
    diener's avatar
    Erkek

eyv müridler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

marketten program yükledim android çöktü amk... Exodus denilen live wallpaperı indirmeyin....

Çok sıkılıyom
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

değil.

http://kocaer.me
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek

arada bir(1 ay 2 ayda bir) avg ile taratabilirsin.sonra kaldırırsın