folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Studio Webview İçerisinde QR Kod Okuyucu Çalıştırabilir Miyim?

Android Studio Webview İçerisinde QR Kod Okuyucu Çalıştırabilir Miyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

Selamlar,

Proje olarak https://github.com/iwansafr/webview adresindeki projeyi kullanıyorum. Mobil programlamaya dair pek bir şey bilmiyorum. Dün yeni kurdum ama apk alıp, telefonda çalıştırmayı başardım.

Şimdi ben bu uygulama içerisinde qr kod okuma yaptırmak istiyorum. Javascript kodlarıyla qr kod okuyucu bir html oluşturup, webview ile uygulama içi gösterdiğim siteye ekledim ama kamerayı açmadı. Daha sonra php ile resim yükletip yaptırttım. Bu sefer çalıştı ama kamera yüksek çözünürlükle resim çektiği için ortalama her yüklenen resim 5mb civarı oluyor ve verimsiz bir durum oluşuyor. Yani bu QR okuma işini telefonda çözüp, okunan veriyi webview içerisindeki siteye aktarmam gerekiyor.

Sonuç olarak araştırdım ve JavaScriptInterface kullanmak gerekiyormuş. Fakat buna dair hiç bir bilgim yok. Yönlendirebilecek ya da daha pratik bir yol sunabilecek var mı?

ÜCRETLİ OLARAK YAPABİLECEK VARSA O DA KABULÜM.

edit:

https://github.com/journeyapps/zxing-android-embedded böyle bir şeye denk geldim ama çalıştıramadım.

lepusmorris tarafından 17/Oca/20 15:50 tarihinde düzenlenmiştir

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

bende flutter üzeinde bulamamıştım çözümü.

bakalım burada bir çözüm çıkacak mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Selam, QR kod okuma yapmak icin Camera ya ulasman lazim.

Bunun icin de Native kodu calistirmak gerekiyor; webview ile yapabilecegini sanmiyorum.

Web ile ugrastigini hatirliyorum forumdan, JavaScript ile de mobil uygulama yapabilirsin(hybrid), Cordova'nin plugini var; 

https://github.com/bitpay/cordova-plugin-qrscanner 

He Javascript de bilmiyorsan o zaman, hazir kod bulman gerek ya da birine yaptiracaksin.

override tarafından 17/Oca/20 14:15 tarihinde düzenlenmiştir

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    override bunu yazdı

Bunun icin de Native kodu calistirmak gerekiyor; webview ile yapabilecegini sanmiyorum.

Web ile ugrastigini hatirliyorum forumdan, JavaScript ile de mobil uygulama yapabilirsin(hybrid), Cordova'nin plugini var; 

He Javascript de bilmiyorsan o zaman, hazir kod bulman gerek ya da birine yaptiracaksin.

hocam aslında mümkün görünüyor. "android studio webview qr code reader" diye aratınca stackoverflow konuları falan çıkıyor. hatta freelancer.com un ilanları bile çıkıyor. fakat parçaları birleştiremiyorum henüz. yine de önerin için teşekkürler.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı
    override bunu yazdı

hocam aslında mümkün görünüyor. "android studio webview qr code reader" diye aratınca stackoverflow konuları falan çıkıyor. hatta freelancer.com un ilanları bile çıkıyor. fakat parçaları birleştiremiyorum henüz. yine de önerin için teşekkürler.

Hmm olabilir ama onlarda native kod (Java) camerayi calistiriyordur ve read yapinca, webview urline data gonderiyordur. 

Native kodda zorlanirsin bilmediginde. pratik(hizli) cozum icin cordovaya (javascript daha kolay) bakmani tavsiye ederim ama sen bilirsin.

override tarafından 17/Oca/20 14:26 tarihinde düzenlenmiştir

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    esinti bunu yazdı

bende flutter üzeinde bulamamıştım çözümü.

bakalım burada bir çözüm çıkacak mı?

telegramda falan grup var flutter için geçenlerde QR muhabbeti dönüyordu yapıyorlardı birşeyler. Bak oralara belki bulursun birşeyler.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

ücreti karşılığında yapabilecek varsa o da kabulüm.

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Qr i javascript ile browser da okusana? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek
    lepusmorris bunu yazdı

ücreti karşılığında yapabilecek varsa o da kabulüm.

react native istersen pm

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
Toplam Hit: 1744 Toplam Mesaj: 9
android webview