folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Android Target: Not İnstalled (Apache Cordova)

Android Target: Not İnstalled (Apache Cordova)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Ubuntu Mate kullanıyorum, android studio yükledim apache cordova ile bir yazılıma girişecektim, eksik gedik var mı diye

cordova requirements

yazdım.

şu Android target kısmını halledemedim bir türlü. Sanırım aşağısındaki sarı hatayı da o yüzden veriyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

başlığı google aratınca çözümü bulursun ama özet geçeyim, config içinde belirttiğin target sdk yüklü değildir, onu yükle ya da "cordova platforms add " ile platformu eklerken versiyon belirt

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

başlığı google aratınca çözümü bulursun ama özet geçeyim, config içinde belirttiğin target sdk yüklü değildir, onu yükle ya da "cordova platforms add " ile platformu eklerken versiyon belirt

Google 'daki çözümlerin alayını denedim hocam, platforma yabancıyım bu bahsettiğin config nerede? Sitedeki dökümantasyonuna bakarak platform ekledim cordova platform add Android şeklinde, nasıl bir sürüm yazayım? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    GusFring bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Google 'daki çözümlerin alayını denedim hocam, platforma yabancıyım bu bahsettiğin config nerede? Sitedeki dökümantasyonuna bakarak platform ekledim cordova platform add Android şeklinde, nasıl bir sürüm yazayım? 

platforms\android\CordovaLib\AndroidManifest.xml

https://stackoverflow.com/questions/43448888/cordova-requirements-issue-android-target-not-installed

buradaki çözümleri denedin mi hacı ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

https://stackoverflow.com/questions/43448888/cordova-requirements-issue-android-target-not-installed

cordova add platfrom android@(versiyon) olarak yazınca aşağıdaki hata geliyor. Zaten düz android olarak yazınca son 8.0 versiyonunu yüklüyor.

Android manifestestomda 

<uses-sdk android:minSdkVersion="19" />

yazıyor ama senin verdiğin linkteki elemanların biri cevabında

<uses-sdk android:minSdkVersion="14" android:targetSdkVersion="22" />

böyle gözüksün demiş. Böyle gözüktürdüm ama yine target hatası aldım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    GusFring bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

cordova add platfrom android@(versiyon) olarak yazınca aşağıdaki hata geliyor. Zaten düz android olarak yazınca son 8.0 versiyonunu yüklüyor.

Android manifestestomda 

yazıyor ama senin verdiğin linkteki elemanların biri cevabında

böyle gözüksün demiş. Böyle gözüktürdüm ama yine target hatası aldım.

şunları denedin mi hacı

https://stackoverflow.com/a/54244975/5008590

https://stackoverflow.com/a/50098174/5008590

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle uğraşın için teşekkür ederim, ilk linkteki JAVA_HOME değişkeninin nerede olduğunu bulamadım

İkinci linkteki için ise evet adamın bahsettiği gibi benim de JDK 8.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    GusFring bunu yazdı

Hocam öncelikle uğraşın için teşekkür ederim, ilk linkteki JAVA_HOME değişkeninin nerede olduğunu bulamadım

terminali aç, root ol su ile. sonra "nano .bashrc" yaz, o dosyanın içinde olacak JAVA_HOME= klasor/yolu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Pm atıldı.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

terminali aç, root ol su ile. sonra "nano .bashrc" yaz, o dosyanın içinde olacak JAVA_HOME= klasor/yolu

Yok hocam java ile alakalı tek kelime.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

@Dark_Lord hocam sağ olsun 3 saat whatsapp üzerinden sistemi kendi de kurup canlı destek verdi, sonunda team ile girip halletti. Benzer sorun yaşayan olursa diye çözümü bırakayım, problem chmod kaynaklıymış. Root klasöründeki sdk dosyalarını home'a alıp chmod 777 verdik.

Toplam Hit: 1929 Toplam Mesaj: 11
apache cordova android target android studio