Android Telefonlarda Uygulama Zaman Aşımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Selam dostlar,

Bende mi sorun var yoksa Android telefonların zaten normali midir anlayamadığım bir konu var ki o da örneğin telefon elinizde tahribatta gezindiniz. Sonra atıyorum sahibinden mobil uygulamaya geçtiniz bir kaç ilana baktınız. Sonra ana ekrana çıktınız telefonu kitlediniz. Bir kaç dakika sonra telefonu yine açtınız ve atıyorum yine sahibinden e girdiniz. Uygulama açılıyor ama seçiminizde bekliyor, bekliyor, bekliyor. Deli olup uygulamayı sonlandırdınız bu kez girdiniz akıyor. Bu durum banka uygulamaları dahil neredeyse sıklıkla hepsinde oluyor.

Telefon özelinde desem değil (Redmi Note 8 pro, Redmi Note 9S de evde bir de Samsung bilmem ne var o da aynı).

Chazı sıfırladım yine aynı.. Özel rommuş, rootmuş hiç işim olmaz. Gayet sade ve her telefonda olan uygulamaları kullanırım sadece ..

Var mı fikri olan?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

bu sorunu bende yaşıyorum özellikle twitter facebook arası geçişlerde bildirimler dahi açılmayacak duruma geldiği oluyor sanırım kasıtlı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sosyal medya uygulamalarını çok sık kullanıyorsanız iPhone'dan şaşmamak lazım. Özellikle İnstagram bambaşka iPhone tarafında. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

bu sorunu bende yaşıyorum özellikle twitter facebook arası geçişlerde bildirimler dahi açılmayacak duruma geldiği oluyor sanırım kasıtlı

Aynen öyle ... Mesela bildirim geldi, kilit ekranı uyandı. Kilidi açtın uygulama açılıyor bekle bekle ... Uygulamayı sonlandırdın açtın öyle devam ediyor..

Anladığım kadarıyla uygulamalar iOS dan farklı olarak arka planda kaldığında aktifliği ya da network iletişimi zaman aşımına uğruyor. Bu durumda yani o ekranda beklerken uçak moduna alıp hata mesajını görüp uçak modundan çıkmak da uygulamanın kaldığı yerden çalışmasını sağlıyor.

@mkyb evet, iphoneda belli ki uygulamanın arka planda aktif çalışması ya da ön planda olup çalışması fark etmiyor.

Kısaca benim tespitim iOS da arka planda kalan uygulamanın network iletişimi hiç bir şekilde kesilmiyor buna karşın Android de her ne kadar uygulama pil tasarrufunu filan kapatsan da uygulama arka planda kalınca networkten düşüyor..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

Güç tasarufunda oluyor çoğunlukla bu durum. Bir de ram çok dolunca

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    yustang bunu yazdı

Güç tasarufunda oluyor çoğunlukla bu durum. Bir de ram çok dolunca

oneplus 7 kullaniyorum. guc tasarrufu acik kullaniyodum 2 senedir (daha az bildirim geliyo diye) sonra farkettimki guc tasarrufu acikken daha cok sarj gidiyomus :P

galiba goqhanin dedigi muhabbet yuzunden. tekrar baglanmaya calisiyo paso

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güç tasarrufunda işlemci hızını sınırlıyor. Eğer hıza ihtiyaç varsa bu sefer işlemin yapılmasını bekliyorsunuz ekran daha çok açık kalıyor daha çok şarj yiyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Güç tasarrufu aşağıdaki değil mi, sadece MIUI a mı has ve default olarak kapatmak mümkün mü?

Yoksa her uygulama için ayrı ayrı mı yapmak gerekiyor?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Bu konuda sorun yaşayanlar için şöyle bir çözüm buldum.

Geliştirici seçeneklerinden "mobil veriyi her zaman açık tut" ile  "ayarlar / pil / cihaz kilitlendiğinde ön belleği temizle" seçeneklerini aktif ettim..

Şu an için bir sorun yok.

Toplam Hit: 769 Toplam Mesaj: 9
android uygulama zamanaşımı