Android Telefonu Smart TV'ye Bağlama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba;

Önceki kaldığım evde telefonu televizyona bağlamak için  Chromecast kullanıyordum böylelikle telefon üzerinden birçok dizi film izleyebiliyordum. Bağlandığı zaman ekranı kapatsam dahi TV'de yayın akışı devam ediyordu. Hatta bende Chromecast aldım. Ama evime gelince ne göreyim. Bizimkiler LG Smart TV almışlar. Online olarak TV'de film izleyince 5-6 dk sonra görüntü gidiyor sadece ses var. Bellek yetersiz diyordu. Daha sonra Miracast ile bağlamayı denedim. Onda da telefonun ekranı kapatınca TV'deki görüntüde gidiyor. TV'de bişey izleyeceğinde telefon ekranın açık kalması gerek. Ben Chromecas'teki gibi telefonu bağlayıp telefonun ekranının açık kalmadan kullanmak iztiyorum. Var mı bunun bi ayarı falan. Telefonum Samsung S6 Edgedir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

TV Cast programı ile türkçe filmleri aktararak izleyebilirsin.

Alt yazıyı nedense görmüyo. :-)) TV Cast programının kullanım videosu var youtube'da.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Lg nin kendi uygulamasi var hocam o uygulama ile bu isi basarirsin diye dusunuyorum. En azindan ben kendi lg tvmde bu sekilde yapiyordum ama wifi ile bence olacak is degil o benden sana tavsiye

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

arkadaşın konudan devam edecek olursak belki onun sorununada faydası olur.

tv ethernet kablosu ile ağa bağlı ise pc, telefon veya tabletteki görüntüyü nasıl aktarabiliriz?

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

tv ethernet kablosu ile ağa bağlı ise pc, telefon veya tabletteki görüntüyü nasıl aktarabiliriz?

Senin sorunu anlamadım. 

Diğer arkadaş da yukarda dediğim programı kullanırsa telefonunda herhangi bir siteden açtığı videoyu rahatlıkla smart tvye aktarabilir.

Ama malesef alt yazıları göstermiyor tv bu durumda. O yüzden türkçe dublaj veya türk dizisi izleyebilir. :-))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    MbK bunu yazdı
    bugrahan45 bunu yazdı

Senin sorunu anlamadım. 

Diğer arkadaş da yukarda dediğim programı kullanırsa telefonunda herhangi bir siteden açtığı videoyu rahatlıkla smart tvye aktarabilir.

Ama malesef alt yazıları göstermiyor tv bu durumda. O yüzden türkçe dublaj veya türk dizisi izleyebilir. :-))

vestelin nexon adı altında sattığı tv var evde.   bu tv ethernet kablosu ile modeme bağlı. onunla internete girip film dizi izleyebiliyorum. ama kendi tarayıcısını kullanmak ölüm. tv modeme kablo ile bağlı,  herhangi bir program veya app ile evdeki ağa bağlı olan pc telefon veya tabletten görüntü aktarabilirmiyiz tv ye?

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Lg nin kendi uygulamasi var hocam o uygulama ile bu isi basarirsin diye dusunuyorum. En azindan ben kendi lg tvmde bu sekilde yapiyordum ama wifi ile bence olacak is degil o benden sana tavsiye

Hocam uygulamanın ismi nedir?

MbK bunu yazdı
    bugrahan45 bunu yazdı

Senin sorunu anlamadım. 

Zaten altyazısı gömülü dizi yada film izliyorum. Hep indirip HDD at çok uzun oluyor. TV Cast kurdum. Onda da bazen videoyu göstermiyor verim alamadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı
    MbK bunu yazdı
    bugrahan45 bunu yazdı

Senin sorunu anlamadım. 

vestelin nexon adı altında sattığı tv var evde.   bu tv ethernet kablosu ile modeme bağlı. onunla internete girip film dizi izleyebiliyorum. ama kendi tarayıcısını kullanmak ölüm. tv modeme kablo ile bağlı,  herhangi bir program veya app ile evdeki ağa bağlı olan pc telefon veya tabletten görüntü aktarabilirmiyiz tv ye?

Hocam tv'de hdmi girişi varsa bilgisayar kasasını tv'ye bağlayıp kullanabilirsin.  :-)

Toplam Hit: 1391 Toplam Mesaj: 8
samsung s6 edge smart tv chromecast smart tv tavsiye