folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Android Uygulama Yazdırılacak

Android Uygulama Yazdırılacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Beyler aklımda bir uygulama var. Kendim ve bir grup arkadaşım için bir veritabanı oluşturacağım. Konu özetle şu:

5 adet buton olacak altında açıklamalar yazacak. Bu butonlara tıklandığında yine 4-5 buton çıkacak. (Kategori seçme mantığı) Sonrasında buradan bir butona (kategoriye) tıklandığında o kategori ile ilgili örnek veriyorum yönetmenler listelecek. Sonra yönetmene tıklandığında onun filmleri listelecek (liste olarak) ve kullanıcı bu filmlerden birine tıkladığında benim filmle ilgili 1-2 açıklamamla karşılaşacak. En altta da imdb linki veya filmi satın alma linki olacak.

Keşke bilgim olsaydı da diyagrama dökebilseydim ama örnek olarak şöyle :

bunlardan birine tıkladığımda (butonlar resimden olacak altında bu tür adları yazacak) tıkladıgım türdeki yönetmenler listelenecek. Yönetmen adına tıkladığımda 2-3 film listelenecek. Ben bu listedeki filmlerden birine tıkladığımda filmle ilgili yazdıgım 3-5 satır yazı çıkacak. En altta da imdb linki) 

drama 
    komedi 
    aksiyon 
    bilim-kurgu 
    biyografi 

(tıkladığımda yeniden resimli butonlar)

Bunlardan birine tıkladığımda (butonlar resimden olacak altında bu tür adları yazacak) tıkladıgım türdeki yönetmenler listelenecek. Yönetmen adına tıkladığımda 2-3 film listelenecek. Ben bu listedeki filmlerden birine tıkladığımda filmle ilgili yazdıgım 3-5 satır yazı çıkacak. En altta da imdb linki) 

-Cristopher Nolan

-Tim Burton

-Kubrick reyiz

-David Fincher vs.

sonra bunlardan birine tıkladığımda filmleri listelenecek (öRNEK kUbrick)

- A Space  Odyssey

- A Clockwork Orange

-Lolita 

- Vesaire

İlkine tıklayınca açıklama metin olarak

Maymunlar birbirinin kafasını yarıyor

imdb linki

Böyle bir uygulama için bana taslak lazım. Verileri db ye ben girmek istiyorum. İstediğim zaman geliştirmek ve bağımsız olmak adına. (Bana anlatmanız gerekecek)

Pek anlamıyorum ama çok zor olmasa gerek bu bahsettiğim. Online film dizi izleme sitelerindeki kategori seçme mantığı gibi. Fiyatları pm'den bekliyorum. Umarım anlatabilmişimdir isteğimi.

Görsellik önemli biraz. Paintte yaparım tasarımı ben size ((: Veya bu butonlar Google+ın ilk versiyonu gibi olacak. Daha doğrusu uygulama tasarımı. İconları ben seçerim. 

http://www.cepworld.com/i/galeri/uygulama/onizleme/normal/google_1_0_6.jpg 

Toplam Hit: 1107 Toplam Mesaj: 1