folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Ve İos Uygulama Yaptırılacaktır

Android Ve İos Uygulama Yaptırılacaktır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Android ve iOS uygulama yaptırmak istiyoruz.
    - Uygulama harita ve konum bazlı çalışacak. Harita olarak Google Maps kullanacağız mutlaka.
    - Uygulama açıldığında belirlediğimiz konumdaki noktalar görünecek. Harita ilk önce kullanıcının konumuna yakın olan işaretli bölgeyi gösterecek.
    - Bu noktalara tıkladığında kullanıcı, o nokta ile ilgili bilgi alacak. O noktaya uzaklığını görecek. Noktaya yaklaştıkça uzaklık gerçek zamanlı değişecek.
    - Kayıt sistemi olacak. Ad, Soyad, Doğum Tarihi ve TC kimlik numarası ile doğrulama sistemli olacak.
    - SMS doğrulama sistemi olacak.
    - Kamera kullanımı olacak. QR kod ile kod okunacak ve ekrana sunucudan dönen kelime mesaj olarak gösterilecek.
    - QR kod okuma sonrasında anlık konum izlenecek ve kullanıcı sonlandırana kadar arkaplanda dahi konum izlenecek.
    - Kullanıcı sonlandırdığında toplamda nerelerde gezinti yapıldığı, kaç km gezinti yaptığı işaretlenerek harita olarak kaydedilecek. Geçmiş olarak burayı görebilecek. Bunu resim olarak sosyal medyada (facebook,twitter) paylaşabilmeli.
    - Uygulama kullanımı ile ilgili 4 - 5 sayfa splash bir sayfa olacak.
    - Kredi kartı ile ödeme sistemi ve kredi yükleme sistemi olacak.
    - API sistemi uygulamayı yazan kişi tarafından kodlanacak. Yani sunucu tarafındaki kodlarda kendisine ait olacak.
    - PUSH bildirim sistemi olacak. Sunucudan bildirim gönderebilmeliyiz.
    - Bir web sayfası ile de kullanıcıların konumlarını anlık olarak görmeliyiz. O yüzden 1 tane de web sayfası yapılacak ve anlık olarak yerleri göreceğiz.
    - Uygulama tasarımları bizim tarafımızdan yapılacaktır. Kişiye istediği şekilde tasarımlar yapılıp verilecektir.
    - Uygulama devamlı geliştirileceği için ileride destek konusunda kesinlikle sorun yaşamamamız gerekir. İleride geliştirmek için destek vermelidir.
    - Sözleşme ile yapılacak. Mümkünse yüz yüze görüşme sağlayıp sözleşmeyi imzalamalıyız.

- Freelance çalışmak isteyen arkadaşları direkt bünyemizde mobil uygulama geliştiricisi olarak işe de alabiliriz. Aynı şehirde olmasak da bünyemizde çalışabilir tercih ederse. Bu şekilde devamlı çalışmak isteyen arkadaşlar varsa aylık almak istediği ücreti de yazabilir.

Görüşmek isteyen arkadaşlar PM ile ulaşabilir.

multi ilan: https://www.r10.net/android-amp-ios-uygulama-gelistirme/2145519-android-ve-ios-uygulama-yaptirilacaktir.html

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Güncel..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Kompleks ve uzun soluklu bir proje.Uygulama arka planda lokasyon takibi yapacağı için flutter-react yemez diye düşünüyorum. Native dillerde yazılması istenilen sonuca götürür. İşi alacak kişiye kolay gelsin diyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

Kompleks ve uzun soluklu bir proje.Uygulama arka planda lokasyon takibi yapacağı için flutter-react yemez diye düşünüyorum. Native dillerde yazılması istenilen sonuca götürür. İşi alacak kişiye kolay gelsin diyorum.

Evet bridge yazılması lazım... Zaten cross platform yazacak kişi projenin %30 luk kesimini native yazacak 

Edit : bu arada bu konu full Stack konusu hocam :)  mobil değil 

MhmdAlmz tarafından 06/Eki/19 09:54 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek

Bir de kendimce hesap yaptım bu işi yapabilecek kapasitede olsaydım grafikler size ait olmak kaydıyla 60000$+KDV fiyat cekerdim. Ama maalesef o kadar yetenekli değilim. Tahmini proje teslim süresi de en az 6 ay verirdim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

Bir de kendimce hesap yaptım bu işi yapabilecek kapasitede olsaydım grafikler size ait olmak kaydıyla 60000$+KDV fiyat cekerdim. Ama maalesef o kadar yetenekli değilim. Tahmini proje teslim süresi de en az 6 ay verirdim. 

:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı

Neye gore hesaplama.yaptin mesela 

Iscilik maaliyetine gore mi yaptin? En az 6 ay verirdim demissin. Merak ettigim icin soruyorum

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    makets bunu yazdı

Neye gore hesaplama.yaptin mesela 

Iscilik maaliyetine gore mi yaptin? En az 6 ay verirdim demissin. Merak ettigim icin soruyorum

Biseye göre hesaplamamış direkt sallamış.

60.000 dolar 350.000 tl para yapar.

Birde artı KDVymis :)) 410.000 tl yapar.

Daha yazmak istemiyorum :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

Benim de hiç anlamadığım bir ama ben olsam 150000 dolar + KDV fiyat çekerdim.Çünkü neden çekmeyeyim :D 

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

Bu piyasa fiyatı düşüren bilmezlerden fiyat yükselten bilmezlere nasıl evrildi aq

Mobil uygulama geliştirilir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam bence yanlis yapiyorsun.. 

Proje bazli olarak bir tane cross platform yazabilen eleman + bir de web servis isini yapacak eleman kiralayin. Atiyorum mobile uygulama icin 6 aylik proje, web tarafi icin 3 aylik calisacak birini bulun. Aylik olarak da ortalamanin üstünü teklif edin, cünkü proje bazli calisanlar daha yüksek maaslarla calisirlar. Freelance calistirmak daha pahaliya gelebilir. Ben olsam isi disari vermektense, firma icinde cözmeyi tercih ederdim..

Ücret hesaplamasina gelince, yazilim mühendisligi dersinde ögrendigimiz en temel hesaplamalarin biri saat bazili ücret hesaplamaydi.

Projeyi modüllere bölüp her modül icin gereken gelistirme zamani + test zamanini hesaplayin. Atiyorum hesaplamaniza göre 1500 saat tuttu (revize olarak belirli bir saat de ekleyebilirsiniz ya da is sahibine, bu kadar zamanda bitmezse en gec bitis tarihinden 1 hafta sonra teslim edecegim ve burdaki calismayi ücretsiz yapacagim gibi bir teklifte bulunmak gerek).

Daha sonra kendi saatlik ücretinizi belirleyin (bu sizin yasadiginiz ülke, tecrübeye vs göre degisebilir). Türkiye sartlarini pek bilmiyorum ama atiyorum 50 dolar olsun. o halde 1500*50=75 bin dolar.. 

Freelance calisma sikintili olabilir hocam cogu zaman. Bir cok insan kaldirmayacagi isin altina giriyor ve eziliyor. Sacma sapan karma karisik kod yaziyor, projeyi baskasi devam ettiremiyor. O yüzden bu isi bilen birini bulup, yine bu isi bilen birine denetlettirmeniz lazim. Her modül icin belirlenen süreyi takip edip, planlanan zamanda ilerledigine emin olmaniz da lazim. 

Diger bir alternatif de hindistan temelli bu olayi cözme.. Ya freelance calisacaksin ya da o kisiye türkiye'den 6 aylik calisma izni cikarttirip proje bazli calismasini saglayacaksin. Yine eleman secerken dikkatli olmak lazim. Düzgün birini bulursaniz daha kaliteli programi daha uygun fiyada yazdirabilirsiniz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2194 Toplam Mesaj: 11