Ankaray

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    HowL bunu yazdı

30.10.2013 Çarşamba tarihinde Ankaray metro hattı bozuldu.Sebebi raylar çalışırken aynı esnada iş makinasınında aynı sahada çalışmasıydı.Bu yüzden kaza oldu ve insanlar ulaşım konusunda çok sıkıntı çektiler bende dahil.Sizce o gün içerisinde bu sebebden dolayı kaç hayat değişmiştir.Sizcede devletin bu temel görevinin (ulaşım) kusursuz çalışması gerekmiyormu yoksa ben mi sadece böyle düşünüyorum?

İlki bu devetin değil belediyenin suçu. Devlet sadece denetimine bakar. Bunu yapan, işleten ve bakımını yapan Ankara Büyükşehir Belediyesidir. Evet devlet de bu konuda kusurlu. Birçok kişinin mağdur olmasını engellemesi lazımdı ve bu konuda gereken cezayı da kesmelidir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Senelerdir daha kecioren'e metroyu baglayamayan belediyenin yapacagi isten nolur amk.

Kilometrelerce altta bi patlasa o tren geberip gider herkes. Kaldi ki o patlama potansiyelide var, trenler sanki cumhuriyetle yasit amk.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Senelerdir daha kecioren'e metroyu baglayamayan belediyenin yapacagi isten nolur amk.

Kilometrelerce altta bi patlasa o tren geberip gider herkes. Kaldi ki o patlama potansiyelide var, trenler sanki cumhuriyetle yasit amk.

Kesinlike doğru söylüyorsun.Bunun gibi milyon etken hata var.Bizde bunlar görmezden gelirsek ye babam ye...Arkadaşın biri sadece bizim ülkemiz de olmuyor demiş.Kıç kadar ülkelerde olması normal sen Türkiye'sin abi. Adamlar olimpiyatları vermedi ulaşımdan dolayı.Daha ne olsun?

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

New york'ta elektiriklerin 5 dk'lığına kesildiğini düşünsenize yok düşünemiyorum... :) Kan alırlar kann :D

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@howl

Bahsettiğin ülkede ve Belediye de sanki herşey Günlük Gülistanlık.  kusura bakma kimse kendi elemanını yedirmez. Sana hakkında su işlem yaptık derler. Senin ruhun duymadan sümenalti olur. Sende oh be iyi ceza yediler dersin psikolojik olarak rahatlarsin. Pardon filmindeki küfür sahnesini izle anlarsın durumu. O rahatlama hissini.

New York'ta kan alırlarmış. Yavaş alsınlar.Sanki onlar ultra ötesi insanlar. Mükemmel varlıklar. Hata yapmazlar...

ülkemizin büyüklüğünü kabul ediyorsun. Ama bu yeterli değil isviçre de kıç kadar ama müthiş para dönüyor. Ermenistan da kıç kadar ama nükleer santral var. Bizde ise hala engelleyenler var. Marmaray kapatılsın diyenler var. Bakıyorsun adam şu eksikleri var tamamlansin vatandaşa daha iyi olur diyeceğine bir tane zevzeğin acil e basması ile seferin durmasını bahane ederek kapatılsın diyor. Ondan sonra boğazdan yüzerek geçen domuzlar gibi karşıya geçerler artık. 

Olay farklı yerlere kayacak o yyüzden kısa kestim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

@howl

Bahsettiğin ülkede ve Belediye de sanki herşey Günlük Gülistanlık.  kusura bakma kimse kendi elemanını yedirmez. Sana hakkında su işlem yaptık derler. Senin ruhun duymadan sümenalti olur. Sende oh be iyi ceza yediler dersin psikolojik olarak rahatlarsin. Pardon filmindeki küfür sahnesini izle anlarsın durumu. O rahatlama hissini.

New York'ta kan alırlarmış. Yavaş alsınlar.Sanki onlar ultra ötesi insanlar. Mükemmel varlıklar. Hata yapmazlar...

ülkemizin büyüklüğünü kabul ediyorsun. Ama bu yeterli değil isviçre de kıç kadar ama müthiş para dönüyor. Ermenistan da kıç kadar ama nükleer santral var. Bizde ise hala engelleyenler var. Marmaray kapatılsın diyenler var. Bakıyorsun adam şu eksikleri var tamamlansin vatandaşa daha iyi olur diyeceğine bir tane zevzeğin acil e basması ile seferin durmasını bahane ederek kapatılsın diyor. Ondan sonra boğazdan yüzerek geçen domuzlar gibi karşıya geçerler artık. 

Olay farklı yerlere kayacak o yyüzden kısa kestim.

Küçük ülkeleri geçtim. Vatandaşlara yapıyorlarsa kütür kütür parasını alıyorlar öğrenci kartımı almadım tam ego veriyorlar.Her yerden para kesiyorlar 1.30 telsiz ücreti,bilmem ulaşım vergisi..bıktık abi bıktık bu ülkede ulaşım olsun,eğlence olsun,vs.. herşey bizim hakkımız az buçuk birşey yapıyorlar onuda adam gibi yapsınlar.Sadece konuya Ankaray üzerinden bakma ordan yola çıkıp genel olarak eleştiriyorum.Hiçbirşey yolunda gitmiyor zamanla daha iyi anlarız.Ben onlara hiçbir şekilde ne olursa olsun hak vermicem.Yok mükemmel ötesi,hata felan yapmayacaklar kardeşim bizim tek hatamızda kulaklarımızdan tavana asıyorlar..

Toplam Hit: 2538 Toplam Mesaj: 27