Anketörlük Hakkında !!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

buruksu bunu yazdı:
    -----------------------------

fazla abartmadan hafif bir tebessüm ile yaklaşıp yumuşak ama etkileyici ses tonu ile anket yaptıgınızı, kendisinin fikirlerine danışacagınızı anlatırsanız çogu kimse kabul ediyor zaten fazla problem olmuyo, önemli olan kotaya uygun denegi bulabilmek, öyle her önünüze gelen ile anket yapamıyorsunuz, hedef kitleye ulaşabilmek için özellikle bazı özellikteki kişilerle anket yapmanızı istiyorlar, keyifli iştir enteresen insanlarla tanışırsınız genel kültürünüzü konuşma yeteneginizi ve hafızanızı çok hızlı geliştirirsiniz, pısırık iletişimi zayıf insanlara bu işi bir kaç ay yaptırın canavar gibi olur çıkarlar, anketörlük zormudur evet zordur :)  hayatın kendisi zaten zor a.q

EDİT: uzun zaman önce GFK da bi kaç dönem çalıştım yerleri şişlidedir firma büyük ve saglamdır parada problem olmuyo

reaton bunu yazdı:

ilk akla gelen o oluyor genelde ama adamalar bir yolunu bulmuşlardır ona gore davranıyorlardır

konuşma şeklini felan hiç kasmıyorum valla ben

"iyi günler bir anketimiz vardı

sizce belediye tarafından çözülmesi gereken en önemli sorun?"   diyerekten ilk soru ile başlıyorum :D

günlük 60 taneden fazla yaparsam 40 lira düşükse anket başına 60 kr felan filan

işin sallama kısmına gelince

artık isim, soyisim ve telefon  istiyorlar

bugün bir lokantaya girdim doldurduk isim soyisim ve telefon istedim adam vermem diyor anlatıyorum anketi sizle yapıp yapmadığımı kontrol için yok vermem

ama adam mal dükkanın camında eşşek kadar nuramrası yazıyor anketede direk o nurayı yazdım :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:

konuşma şeklini felan hiç kasmıyorum valla ben

"iyi günler bir anketimiz vardı

sizce belediye tarafından çözülmesi gereken en önemli sorun?"   diyerekten ilk soru ile başlıyorum :D

günlük 60 taneden fazla yaparsam 40 lira düşükse anket başına 60 kr felan filan

işin sallama kısmına gelince

artık isim, soyisim ve telefon  istiyorlar

bugün bir lokantaya girdim doldurduk isim soyisim ve telefon istedim adam vermem diyor anlatıyorum anketi sizle yapıp yapmadığımı kontrol için yok vermem

ama adam mal dükkanın camında eşşek kadar nuramrası yazıyor anketede direk o nurayı yazdım :D

valla hocam genelde belediye kurum kuruluş vs gibi yerlerin anketleri fazla zor olmuyor denek bulma konusunda ama kullanım alışkanlıklarını belirlemek için deterjan, bira , çikolata yada ne biliyim abur cubur anketlerinde örnek veriyorum bazan çok zor olabiliyor proje sonuna kadar toplamda 600 anket yapılması isteniyorsa bunun ilk 400 ünü olusturulan ekip 5 günde tamamlıyabiliyorsa kalan 200 tanesi için 10 gün ugraşabiliyor, bi keresinde son anketler yapılıyor bizim aradıgımız 55 yaş üstü bayan üniv. mezunu son bir hafta içerisinde bir fincan  kahve tüketmiş olmalıydı,

özellikle medikal ,araba araştırma ve serbest saha anketlerinde çok paralar var anket başına benim yaptıgım zamanlarda çerez paraları degil çok çok çok iyi paralar veriyorlardı, tabi lüx kaliteli araba sahiplerinin yada doktorların anket yapmasını istemesini saglamaktansa heralde deveye hendek atlatmak daha caziptir, bu işi kolaylaştırmak için be to be denilen bölümler kurulmuştu  elllerimize küçük laptoplar verip sahaya yolladıkları bile oldu, ben bundan 4-5 sene öncesinden bahsediyorum  su anki durum nasıldır bilemem

:) mutluyum, huzurluyum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

git hamallık yap milletin agız kokusunu cekceğine:)

olmadı pazarda su sat. :) daha makbule gecer emin olabilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
Toplam Hit: 2649 Toplam Mesaj: 14