ANLAMLI HİKAYELER!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    justwant
    justwant's avatar
    Erkek

LÜTFEN TAMAMINI OKUYALIM ARKADAŞLAR SİZDENDE BEKLİYORUMBÖYLE HİKAYELER...

Bazen insanları hafife almak için "Çocuk gibisin,Çocuk gibi davranıyorsun" denir ya.Bu hikayeden sonra çocuk gözüyle bakmanın basit olmadığını anlıyor insan.

Babası İspanya'nın en ağır siyasi cezalarının verildiği bir hapishanede mahkumdu küçük kızın.Fırsat bulduğu her haftasonu babasını ziyaret için annesiyle birlikte hapisaneye giderdi.Yine bir ziyarete giderken babası için çizdiği resmi yanında götürdü ancak hapishane kurallarına göre özgürlüğü çağrıştıran her türlü şeyin mahkumlara verilmesi yasaktı.Bu sebeple kağıda çizdiği kuş resmini kabul etmemişler ve oracıkta yırtmışlardı...

Çok üzülmüştü küçük kız...Babasına söyledi bunu,o da "üzülme kızım,yine çizersin;bu sefer çizdiklerine dikkat edersin olur mu?" dedi.

Küçük kız diğer ziyaretinde babasına yeni bir resim çizip götürdü.bu sefer kuş yerine bir ağaç ve üzerine siyah minik benekler çizmişti.Babası keyifle resme baktı ve sordu:"Hmmm!Ne güzel bir ağaç bu! Üzerindeki benekler ne? Portakal mı?

Küçük kız babasına eğilerek,sessizce:"Hşşşşt! O benekler ağacın içinde saklanan kuşların gözleri!....."

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hicbisey
    hicbisey's avatar
    Erkek

tüylerim tiken tiken oldu yaa  bu hikayeye sölenecek tek sözüm var 

''özgürlük emek isterr'' b.ö.

boO0şver bırak dağınık kalsın...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    justwant
    justwant's avatar
    Erkek

madem begendin al bitane daha bu gerçek bi olay ve gözlerim doldu bunu okuyunca.

Sütcü

İhtiyar adam, zorlukla taşıdığı süt güğümlerini çadır direkleri arasından geçirmeye çalışırken:
    -Süüt...!, diye bağırıyordu. Süt isteyen süt kuzularına...
    İhtiyar, henüz sözünü tamamlamamıştı ki, çadırından çıkan öfkeli bir adam:
    -Sen aklını kaçırdın herhalde! diye kükredi. Biz yaralarımızla uğraşırken, sen para kazanma sevdasındasın.
    Yaşlı adamın gözleri dolmuştu. Yumuşak bir sesle:
    -Bu depremde dört torunumu kaybettim evladım, dedi. Onların içecekleri sütü diğer yavrularıma hediye etmek istemişsem, hata mı etmişim.
    Bu hadiseyi anlatanlar, "ihtiyar adama çıkışan o kişinin ağlayışını ve ona sarılarak özür dileyişini hiç unutamıyoruz" diyorlar.Yukarıdaki tablo,
    17 Ağustos depreminde Sapanca'da yaşandı. Ama gazeteler yazmadı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Arkadaşım hikaye arıyorsan Aşk bölümünün geçmişini karıştır. Burada bizim kendi yazdığımız hikayelerden, en sevdiğimiz hikayelere kadar bir sürü yazı var. Şiir ve manzum yazılardan bahsetmiyorum bile!...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
Toplam Hit: 1296 Toplam Mesaj: 4