folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Antivirus C++ İle Yazdigim Projeyi Virus Olarak Goruyor

Antivirus C++ İle Yazdigim Projeyi Virus Olarak Goruyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Eskiden yazdigim bir proje vardi Borland C++ Builder ile. Gel gelelim seneler sonra degisiklik gerekti.

Iyi hos guzel degisiklik yapmaya basladim. Lakin bir iki RUN dan sonra

"Unable to create process : ...."

Baktim Panda Adaptive Defense 360 tarafindan block edilmis.

Ne yapabilirim buna ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Eskiden yazdigim bir proje vardi Borland C++ Builder ile. Gel gelelim seneler sonra degisiklik gerekti.

Iyi hos guzel degisiklik yapmaya basladim. Lakin bir iki RUN dan sonra

"Unable to create process : ...."

Baktim Panda Adaptive Defense 360 tarafindan block edilmis.

Ne yapabilirim buna ?

Pandayı kaldırabilirsin. Yaklaşık 7 senedir antivirüs kullanmıyorum çok mutluyum

1234567B tarafından 21/Eyl/17 13:45 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

AV firmaları boklarını yedi artık örneğin şu hiç bir şey yapmayan uygulamaya öten avlara bakın.

Bu ise ekrana bir hello world yazan app

AV durum böyle olunca normaldir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    x-t0xid bunu yazdı

AV firmaları boklarını yedi artık örneğin şu hiç bir şey yapmayan uygulamaya öten avlara bakın.

Bu ise ekrana bir hello world yazan app

AV durum böyle olunca normaldir

Bazi antivirusler .rc dosyasina bakiyor. Olmayinca access denied...

Antivirus vs ben hadi bakalim....

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hallettim tmmdir arkadaslar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

banka hesap login bilgilerini çalan , passwordları stealing eden ve kendi kendi spreading eden şeylere ötmezler. 10 satır kod olan şeylere cayır cayır alarm verirleri. Bu antivirüslerin ben amk 

Comeback...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

zamanında bir çok trojen v.s borlandın c++ builder ve delphi 7 si ile yazıldığı için bir şey olmasada kesin vardır bir ibnelik gözüyle bakıyor av.ler özel bir component v.s kullanmadıysan embarcadero c++ builder starter ücretsiz https://www.embarcadero.com/products/cbuilder/starter/free-download bununla yeniden compile edebilirsin diğer seçenek biraz abartı olacak gerekirmi bilinmez belki ama exe dosyanı imzalayabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    Vac bunu yazdı

banka hesap login bilgilerini çalan , passwordları stealing eden ve kendi kendi spreading eden şeylere ötmezler. 10 satır kod olan şeylere cayır cayır alarm verirleri. Bu antivirüslerin ben amk 

+10000 hocam :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    masteryoda bunu yazdı

zamanında bir çok trojen v.s borlandın c++ builder ve delphi 7 si ile yazıldığı için bir şey olmasada kesin vardır bir ibnelik gözüyle bakıyor av.ler özel bir component v.s kullanmadıysan embarcadero c++ builder starter ücretsiz https://www.embarcadero.com/products/cbuilder/starter/free-download bununla yeniden compile edebilirsin diğer seçenek biraz abartı olacak gerekirmi bilinmez belki ama exe dosyanı imzalayabilirsin.

Hocam 2010 da yazmistim daha. Aradan 7 sene gecti. Artik Visual Studio ile C# ile yaziyorum lzm olunca. Borland ile hallettim ama antivirus ugrastirdi biraz :).

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kanakan
    Kanakan's avatar
    Erkek

Visual Studio ile C#  bende birseyler yapmay calisiyorum ama zorlaniyorum.

örnek source (trojana veya sifre falan alip gönderen) source codeler varmi paylasirmisin?

Kanakan tarafından 22/Eyl/17 18:24 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    Kanakan bunu yazdı

Visual Studio ile C#  bende birseyler yapmay calisiyorum ama zorlaniyorum.

örnek source (trojana veya sifre falan alip gönderen) source codeler varmi paylasirmisin?

Hocam benimkiler trojan vs degil normal yazilim ama antivirusle belaya kaldim. Lakin cozdum. Sans trojan mi lzm ?

Toplam Hit: 3157 Toplam Mesaj: 11
c++ panda adaptive defense 360 virus olarak gorme