folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aöf Hakkında...

Aöf Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naps
    Naps's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:
    -----------------------------
    ben de aöf den işletme bölümüne kayıt yaptırmayı düşünüyorum hocam bunun için öss sınavına girmeye gerek varmı ? ben 2 yıllık muhasebe bölümü mezunuyum örgün olarak okudum açıktan değil aöf sitesinden baktım siz diyor sınava girmeden direk olarak iktisat veya işletme bölümüne kayıt yaptırabilirsiniz diyor ama hala anlamış değilim mith hocam sen nasıl kayıt yaptırdın sınavla mı ?

meslek yuksekokulları 2 sene bittikden sonra direk açık öğretim okuyabiliyor ama kayıt işlemi falan nasıl yapılıyor tam olarak bende bilmiyorum. 

Hayat Ölüme Giden Yolda Bir Düştür...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanal_Zeka
    Sanal_Zeka's avatar
    Erkek

arkadaşlar işin içerisinde biri olarak sorulan sorulara yardımcı olmaya çalışayım biraz... öncelikle mith arkadaşım bu saatten sonra çalışmanın hiç bir anlamı yok, buqün çalışmaya başlasan bile 2 dersi anca bitirirsin hadi 3 olsun, sen şansını bi daha ki seneye dene bence.

öncelikle myo okullarından aöf ye direk geçiş hakkı çıktı. tabi kafanıza göre her bölümü seçemiyorsunuz. işletme, iktisat, kamu yönetimi, maliye vs. bölümler var. ama genellikle işletme ve iktisat bölümlerine geçiş yapabiliyorsunuz. kayıt işlemleri basit çok tefarruatlı degil.myo dan geçiş yapanlar 1 yıl hazırlık okuyor, myo da qördüqünüz derslerden muaf oluyor sadece meslek derslerinden sorumlu tutuluyorsunuz. bunlarda Genel İşletme, Hukuka Giriş,Genel  Muhasebeye, İktisata Giriş. öss sınavına qiripte kazanan arkadaşların yanılmıyorsan 8 veya 9 dersi olması lazım. bende bu yıl myo dan işletme bölümüne geçiş yaptım. işletme hakkında hiç bir bilgim yoktu. 4 tane kitap verdiler. kesinlikle aöf nin verdiqi kitaplara çalışmaya çalışmayın hayatta derslerden geçemezsiniz çok karışık. murat yayınlarının aöf için özel hazırldıqı kitaplar var onlardan alın, ben öyle yaptım. hanqisi daha kolay hanqisine geçeyim derseniz saçma bi soru sormuş olursunuz hiç biri kolay deqil. qünümüz şartlarına ve qeleceqe qöre tercih yapın, çok iyi araştırın. Hafta sonları fakültelerde yüzyüze eqitimleri oluyor ihmal etmeyin kesinlikle qidin yoksa hayatta qeçemezsiniz. qünlük sistemli bi şekilde çalışmak lazım arkadaşlar yoksa inanın olmuyor.

Tbt"de Konu Konu Gezip Tüm Müritlerin İmzalarını Okuma Gibi Bi Alışkanlık Kazandım :))))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

NapsteR bunu yazdı:

Blue_moon bunu yazdı:
    ben de aöf den işletme bölümüne kayıt yaptırmayı düşünüyorum hocam bunun için öss sınavına girmeye gerek varmı ? ben 2 yıllık muhasebe bölümü mezunuyum örgün olarak okudum açıktan değil aöf sitesinden baktım siz diyor sınava girmeden direk olarak iktisat veya işletme bölümüne kayıt yaptırabilirsiniz diyor ama hala anlamış değilim mith hocam sen nasıl kayıt yaptırdın sınavla mı ?

meslek yuksekokulları 2 sene bittikden sonra direk açık öğretim okuyabiliyor ama kayıt işlemi falan nasıl yapılıyor tam olarak bende bilmiyorum. 

Evet hoca 2 yıllık M.Y.O lar kendilerine denk A.ö bölümü okuyabiliyorlar kayıt için sınava falan girmeye gerek yok Açıköğretime Dikey geçiş adı altında kayıt işlemleri gerçekleşiyor. Blue_moon hocam sen muhasebe bölümü mezunusun bide yani direk 3. sınıftan başlayacaksın , mesela ben bilg. prog. mezunuyum yalnızca işletme ve iktisat yazabiliyodum işletmeyi seçtım bu yıl hazırlık yılımız 4 ders var genel işletme , iktisada giriş ,genel muhasebe, hukuka giriş , seneyede 3. sınıf olcaz .

Bu arada a.ö. okuyan hocalar bilgileri olsn . az önce sınava giriş belgem geldi sizlerde takipcisi olun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek
    www.aof.forumlari.net   ten bilgi alabilirsin

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mith
    mith's avatar
    Erkek

iyide bunun finalleri var bütünlemeleri var ne demek bidahaki sene :\ matematigi rahat yaparım siteden sorularını çözdüm 1 yada 2 yanlışım çıktı

vizelerden ne alsam kardır sonuçta %30 u alıncak finallere gitmeyip bütünlemeleri gitmeyi düşünüyorum umarım kalmam :S

Prozac Fan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    of ulan of, iki gün sonra sınav var, sonuçlar açıklanınca buraya yazacam :D çok stresliyim.

///______________
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    geçmiş yıllardaki soruları çözüyorum.  temcit pilavı gibi mübarek ısıtıp ısıtıp sormuşlar (:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek
    Finallere giremem sanırım. Rapor alsam daha sonra sınav olma şansım varmı. (tahribatın wap versiyonu olsa fena olmaz ha.)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    Aöf finallerine girmeniz şart değil,baktınız aksilik oldu giremediniz büt e girersiniz.
Toplam Hit: 2841 Toplam Mesaj: 20