folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Apple Artık Garanti Dışı Tamiride Garantiden Sayıyor

Apple Artık Garanti Dışı Tamiride Garantiden Sayıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://9to5mac.com/2017/02/25/iphone-warranty-third-party-screen/

Ekranı kırılmış iPhone'nun ekranı dışarıda garanti harici değiştirilirse garantiyi etkilemeyecekmiş. Ancak... Apple iPhone'da garantilik bir arıza oluşursa ekran değişiminden mi diye kontrol edecekmiş. Eğer ekran değişimi kaynaklı bir sorun yoksa arıza garanti dahilinde düzeltilecekmiş. Ek olarak 29 dolara sadece cam değişimi hizmeti geliyormuş. Şuanki sistemde sadece dış cam kırılsa iç ekran sağlam kalsa bile ikisi birlikte değişiyordu.

Bu hizmet şuanda ABD ve Kanada'da başlamış.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

ŞU HİZMET bir an önce başlasada değiştirsem geçen hafta kırılan ekrana 1690 tl istediler kızdım değiştirmedim bende duruyor bir an önce gelir umarım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

1.690 lira mı ? Hocam cihaz neydi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı

ŞU HİZMET bir an önce başlasada değiştirsem geçen hafta kırılan ekrana 1690 tl istediler kızdım değiştirmedim bende duruyor bir an önce gelir umarım

apple iphone da öyle bir ekran değişim fiyati yok hocam

en pahalı ekran ip7 plus o bile 609 tl

https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing

PanxeR tarafından 27/Şub/17 17:33 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı

Hocam size ekran değişim yapılamayacağı için paralı değişim demişler , bu durumdaki cihaza yine sadece cam değişimi yapacaklarını sanmıyorum 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eğer kasada ekran değişimi engelleyici vuruk, ezik ve bükülme varsa ekran değişimi yapmazlar cihaz değişimi yaparlar. Tabi bu birazda cihaza bakan elamanın insiyatifi. Nokta ucu kadar ezik olan cihaza garanti dışı diyen elaman gördüm. Aynı cihaz yurtdışında dakikasında ücretsiz değişim aldı.

mkyb tarafından 27/Şub/17 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı

bu para dilersen sıfır telefonla değişim bedeli. Sen git üstad cam değiştireceğim de 550 tl mi ne ver değiştirsinler. Hee değişmiyorsada direk yenisini yolluyorlar. 

nerden biliyorum :) 2 ay önce başıma geldi 550 tl mi 650 tl mi ne cam parası versim sıfırını uolladılar

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Eğer kasada ekran değişimi engelleyici vuruk, ezik ve bükülme varsa ekran değişimi yapmazlar cihaz değişimi yaparlar. Tabi bu birazda cihaza bakan elamanın insiyatifi. Nokta ucu kadar ezik olan cihaza garanti dışı diyen elaman gördüm. Aynı cihaz yurtdışında dakikasında ücretsiz değişim aldı.

samsung cihazın tüm kenar köşe boyaları ( mısırdan yapılan hani ) dökülmüştü müşteri garantisi devam ediyo telefon dökülüyo diye garantiye yolladı 800 tl çerçeve değişim ücreti çıktı

HTC Onem9 da nokta kadar boya dökülmesi oldu değişim aldı cihaz.

ikiside pahalı ikiside kazık

Toplam Hit: 849 Toplam Mesaj: 8
apple apple