folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Apple İphone 5 Ve Öncesi Cihazları Öldürüyor

Apple İphone 5 Ve Öncesi Cihazları Öldürüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

en iyisini yapıyor daha androidde 64 bit uygulama yokken apple performans için tüm market uygulamalarını 64 bit zorunluluğu getirmişti şimdi ise 32bit kalan son eskileri temizliyor 

kimse telefonunuzu ne kadar kullanacağinizi söylemiyor tam tersi androidin verdiğinin katlarcası yazılım desteği veriyor tabi bakış açısı kimine göre iyi kimine göre kötü 

Ya haci apple her iphone kullanicisini g.tten sikecek dese iyi yapior diyeceksin.. Milletin g.tu genisliyor daha kolay tuvakete cikiyor diyeceksin 😀 

yapılana bakıyorum çağ atlama olarak gerçekten doğru bir adım apple 32 bit uygulama ve işletim sistemini bitiriyor sonunda 10 yıl önce olması gerekirsidünyada yön vericilerin olması gerek hala 32bit windows kullanan 32bit winrar 7z vs gibi performansı daha düşük uygulamaları kullananlar var kendi bakış açından bakıyosun oyüzdende devrimi görmüyorsun neydeki kuralları apple koyuyor da kimseyi dinlemeden yapıyor ne yapıyorsa. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

en iyisini yapıyor daha androidde 64 bit uygulama yokken apple performans için tüm market uygulamalarını 64 bit zorunluluğu getirmişti şimdi ise 32bit kalan son eskileri temizliyor 

kimse telefonunuzu ne kadar kullanacağinizi söylemiyor tam tersi androidin verdiğinin katlarcası yazılım desteği veriyor tabi bakış açısı kimine göre iyi kimine göre kötü 

Ya haci apple her iphone kullanicisini g.tten sikecek dese iyi yapior diyeceksin.. Milletin g.tu genisliyor daha kolay tuvakete cikiyor diyeceksin 😀 

yapılana bakıyorum çağ atlama olarak gerçekten doğru bir adım apple 32 bit uygulama ve işletim sistemini bitiriyor sonunda 10 yıl önce olması gerekirsidünyada yön vericilerin olması gerek hala 32bit windows kullanan 32bit winrar 7z vs gibi performansı daha düşük uygulamaları kullananlar var kendi bakış açından bakıyosun oyüzdende devrimi görmüyorsun neydeki kuralları apple koyuyor da kimseyi dinlemeden yapıyor ne yapıyorsa. 

yani @ekerci çok haklı bende apple kullanıyorum övüyorumda senin gibi fan boy cidden görmedim

diyorsun 32 bit bitsin gitsin 64 bit gelsin iyide güzel kardeşim herkes bilgisayar toplayıp gta5 oynamıyor adam browserdan okey 101 atıp çıkıyor belki sadece bu adama sen niye 64 bit kuracaksın 2 gb ram yetmez 4 gb takman da lazım diyeceksin? son kullanıcıyı hep kendi kitleniz olarak görüyorsunuz ama genç kitleden çok orta ve yaşlı kesim var bu insanların telefonda 4k izliyeyim şunu indireyim şurda headshot atayım diye tasası yok. yenilikte öncülük edebilirsin ancak yorumlarda da yazıldığı gibi şuan hala temiz bir s3 e room atıp stabil kullanabiliyorsan aynı dönemin telefonu olan bu cihazları apple el altında sopa gösterip kullandırtmıyorsa appleın kapitalist düzende yaptığı orospu çocukluğundan başka bir şey değildir. 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

yani @ekerci çok haklı bende apple kullanıyorum övüyorumda senin gibi fan boy cidden görmedim

diyorsun 32 bit bitsin gitsin 64 bit gelsin iyide güzel kardeşim herkes bilgisayar toplayıp gta5 oynamıyor adam browserdan okey 101 atıp çıkıyor belki sadece bu adama sen niye 64 bit kuracaksın 2 gb ram yetmez 4 gb takman da lazım diyeceksin? son kullanıcıyı hep kendi kitleniz olarak görüyorsunuz ama genç kitleden çok orta ve yaşlı kesim var bu insanların telefonda 4k izliyeyim şunu indireyim şurda headshot atayım diye tasası yok. yenilikte öncülük edebilirsin ancak yorumlarda da yazıldığı gibi şuan hala temiz bir s3 e room atıp stabil kullanabiliyorsan aynı dönemin telefonu olan bu cihazları apple el altında sopa gösterip kullandırtmıyorsa appleın kapitalist düzende yaptığı orospu çocukluğundan başka bir şey değildir. 

ben bir geçiş dönemindeyiz diyorum , AMD ilk 64 bit işletim sistemini çıkardıgında daha sadece XP vardı ve XP nin 64biti çıkmıştı  sonra vista win7 win8 win8.1 ve win10 çıktı 

hala dünyada 32bit işletim sistemi kuruluyor windows ios ve android olarak , bu windows da kullanıcı tercihine bırakılsada ( 64bit + 64bit uygulamalar kurmak gibi ) android gibi marketlerde kimsenin zikinde değil 

ne marketi denetleyen var ne sahip çıkan var nede uygulama geliştiricilere uygulamalarınızı daha optimize yapın diyen var  

swift gibi bir platformu yaratan , 64bit işlemciyi telefonlarında kullandıktan sonra tüm marketteki uygulama geliştiricilerine 64bit uygulama yapmayı zorunlu kılan bir apple ve ios dan bahsediyoruz 

şimdi sen ve sizin gibi gereksizcilere gelelim her zaman alternatif başka markalar kullanabilirsiniz. haberin kaynagını daha düzgün okumamışsınız ve o haber kaynagıda zaten belkide düzgün çeviri yapmışmı o bile belli değil

doğru olanı haklı olanı savunmak ile fanboyluk başka şeyler , bundan 5 sene sonra microsoft google daha iyisini yapar o zaman onların yanında oluruz. anlamak isteyen anlar anlamak istemeyen anlamaz benim umrumdamı ? buda benim umrumda değil adamlar daha stabil daha iyi daha verimli

olabilmek için herşeyi yaparken bazı kullanıcılar mutsuz olmuş android bir telefon alsalardı sanki hala güncelleme alıyor olacaklardı.

iphone 5 Released 2012, September

samsung s3  Released 2012, May

s3 hala güncelleme alıyor dimi apple güncelleme vermiyor ama ?

s3 OS Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), 4.3 (Jelly Bean)

ip5 OS iOS 6, upgradable to iOS 10.2 

kim cihazının arkasında kim değil daha rahat görün istedim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

daha basit bir örnek verim, millet köprüden geçmek istiyor ve herkes spor ayakkabısı, kundurası, çarığı ve yırtık ayakkabısı ile geçebiliyor. bi gün bi kural geliyor diyorlar ki sadece spor ayakkabılı adamlar köprüyü kullanabilecek. yırtık ayakkabılı insanlar mecburen spor ayakkabı almak zorunda kalacaklar daha fazla masraf edecekler. ama adamın amacı koşmak değil sadece köprüyü geçmek. bu spor ayakkabı kuralınıda millete devrim yaptım diyerek yutturmak. 
    herkesin ihtiyaçları başka ve bunları dayattırmak sadece kapitalist bir oyundur. apple yine şaşırtmadı yani

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle Apple ürünleri kullanarak bu gibi şeylerin yapılacağını kabul ediyorsunuz. Kabul ettiğiniz sözleşmelere bir bakın neleri kabul etmişsiniz.

Tüm ürünlerde Apple söz sahibidir gibisinden bir şeyler vardır.

Dolayısıyla Apple i eleştirmek gereksiz. Apple ne derse o. Ya da diğer seçenek: Apple ürünleri kullanmayacaksınız.

Yani Free Software olayı olsa eleştirmekte haklısınız diyecem ama ....

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

5 öldürüldüyse, sıradaki 5s tir.  ios 10 un ısrarlı etkisizleştirmelerine daha nekadar daynır bilmiyorum. ahh telefonum şuan ölmeyi haketmiyor.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

5 öldürüldüyse, sıradaki 5s tir.  ios 10 un ısrarlı etkisizleştirmelerine daha nekadar daynır bilmiyorum. ahh telefonum şuan ölmeyi haketmiyor.

5S'ler 5 gibi değil. Büyük kullanıcı kitlesi var. Hala sıfırı satılıyor ve peynir ekmek gibi gidiyor düşün 4 yıllık telefon. 2 yıl daha gider 5S. Oda güncelleme desteğini bitirirler böyle vur dedin mi öldür tarzı bi şey yapmazlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ulan tam da 6s bakıyodum.

androiddeki kasmadan rom atmaktan formattan bıkmış biri olarak 2 3 yıldır ios kullanıyorum ( ip5).

androidde de öyle ahım şahım amiral gemisi kullanmadım. sanırım orda mı hata ettim?

şu an kuzende ip4 var. cillop gibi sıfır gibi nokta hatasız nokta kasmıyor. ama gel gelelim instagram yükleyip 2 karıya bile bakamıyor.

tamam amenna kaç sene güncelleme vermiş ama kardeşim tel temizz hala niye izin vermiyosun kullanalım?

bir gün ios harici alırsam sırf bu nedenden dolayı almam.

wp derse ultra stabil ama uygulama yok menü zik gibi.

android cephesi şöyle iyi böyle iyi on numara cihaz diyorsun 1 sene sonra cortlamaya başlıyor (sanırım Note seriis hariç.)

velevki 1 senede cortlamadı 2. sene mutlaka bi problem çıkıyor (1 2 model hariç)

s3 ile de ip5 i lütfen ama lütfen karşılaştırmayın. ip5 s3ün eline 2 kere verip tur attırır sonra geri gelir bidaha verir.

s3e and7 yüklesen nolcak hocam? and5 yükleyince bile sıkıntısı oluyordu. 7de mutlaka sıkıntı çıkar.

samsung kendi rom güncellemesi vermedikten sonra hangi android olursa olsun sıkıntı çıkıyor.

en uzun süre kullandığım ideosx5 ve s3minidir. rom atmaktan başım dönüyordu.

en stable olanı kuruyodum illaki bi cacık çıkıyodu 10 15 güne. gelsin bi rom daha :S

o yüzden note3 ya da note 4 alıp hiç rom vs atmadan kullanmayı aklımdan geçiriyorum şu an ( sıfır telefon almaya karşı biri olarak)

ios 10.1den sonra baya hantallaştı benim ip5.  9 iken akıyodu cihaz. heralde sat artık bunu 6s  al diye yapıyolar.

karrar veremedm mk.

Toplam Hit: 3210 Toplam Mesaj: 29
apple apple