folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Apple Ürünleri İçin Programlama

Apple Ürünleri İçin Programlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhaba,

Mobil programlamaya girmek isitoyurum elimdi macbook olduğu için apple için yapabilirim . Size bir sorum olacak eğer ben iphone için programladığım yazılımı ileride androide çevirmek istesem bunun kolay bir yolu var mı yoksa android için de ayrı bir dil mi öğrenmem gerekir ?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

Herkese merhaba,

Mobil programlamaya girmek isitoyurum elimdi macbook olduğu için apple için yapabilirim . Size bir sorum olacak eğer ben iphone için programladığım yazılımı ileride androide çevirmek istesem bunun kolay bir yolu var mı yoksa android için de ayrı bir dil mi öğrenmem gerekir ?

Hocam IOS yazayım android de de calıssın gibi bir mantık yok. Tabi site halinde uygulamayı webview aracılığı ile programlarsan ayrı. Onu da Appe Apple Strore koymuyor diye biliyorum...

Android için JAVA

Apple için Swift 

Başka alternatifler de var JavaScript ile PhoneGap var CSS vs yaparak Android uygulama yapıyorsun IOS da var mı bu bilmiyorum. varsa belki PhoneGap yaparak 2 yerde calıstırabilirsin başka da alternatif yok . Bilgili abiler gelecektir :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    arkinfes bunu yazdı

Herkese merhaba,

Hocam IOS yazayım android de de calıssın gibi bir mantık yok. Tabi site halinde uygulamayı webview aracılığı ile programlarsan ayrı. Onu da Appe Apple Strore koymuyor diye biliyorum...

Android için JAVA

Apple için Swift 

Başka alternatifler de var JavaScript ile PhoneGap var CSS vs yaparak Android uygulama yapıyorsun IOS da var mı bu bilmiyorum. varsa belki PhoneGap yaparak 2 yerde calıstırabilirsin başka da alternatif yok . Bilgili abiler gelecektir :)

PhoneGap dışında başka alternatif yok dersen itiraz ederim hocam: https://clutch.co/app-development/cross-platform burda 74 sonuç dönüyor. Ayrıca artık kaç farklı sonuç varsa top 10 listesi bile var: http://www.hongkiat.com/blog/cross-mobile-platform-framework-wora/. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

@arkinfes:

Hocam native yazmak istiyorsan iOS için Objective-C ya da Swift öğrenmen gerekir. Swift daha modern ve öğrenmesi daha kolay bir dil, ordan yürüyebilirsin. Android için de Java veya Kotlin öğrenmen gerekir. İkisi de Objective-C'ye göre daha kolay öğrenilir ama Kotlin de Swift ayarında modern ve yalın bir dil.

Native yazdığın iOS uygulamalarını kolay yoldan Android'e çevirmenin bir yöntemi yok diye biliyorum.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

Xamarin öğren. Android ve ios Developer hesapları al. Keyfine bak Parana bak. Xamarinde c# dili ile Tek kod ile  ios android çalışıyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    PhoneGap dışında başka alternatif yok dersen itiraz ederim hocam: https://clutch.co/app-development/cross-platform burda 74 sonuç dönüyor. Ayrıca artık kaç farklı sonuç varsa top 10 listesi bile var: http://www.hongkiat.com/blog/cross-mobile-platform-framework-wora/. Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

@arkinfes:

Hocam native yazmak istiyorsan iOS için Objective-C ya da Swift öğrenmen gerekir. Swift daha modern ve öğrenmesi daha kolay bir dil, ordan yürüyebilirsin. Android için de Java veya Kotlin öğrenmen gerekir. İkisi de Objective-C'ye göre daha kolay öğrenilir ama Kotlin de Swift ayarında modern ve yalın bir dil.

Native yazdığın iOS uygulamalarını kolay yoldan Android'e çevirmenin bir yöntemi yok diye biliyorum.

Burda belirtilenlere ek olarak cross platform yazmak istersen ReactNative'e bak derim. Baya popüler şu an..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

@arkinfes:

Burda belirtilenlere ek olarak cross platform yazmak istersen ReactNative'e bak derim. Baya popüler şu an..

Bunlara ek olarak Native Script'e bakabilirsin. 2 aydır geliştirme yapıyorum. İncelemeni öneririm.

https://www.nativescript.org/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

hepinize çok teşekkür ederim umarım öğrenmek için yeterince Türkçe kaynak bulurum.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    intialcatalog
    intialcatalog's avatar
    Erkek
    arkinfes bunu yazdı

hepinize çok teşekkür ederim umarım öğrenmek için yeterince Türkçe kaynak bulurum.

Hocam bu konularda fazla Türkçe kaynak bulunmuyor. Olanlarda genelde giriş seviyesinde. Fakat NativeScript'in dökümantasyonu çok anlaşılır ve sade.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    omerfurkan1098 bunu yazdı

Xamarin öğren. Android ve ios Developer hesapları al. Keyfine bak Parana bak. Xamarinde c# dili ile Tek kod ile  ios android çalışıyor.

Hayir, tek kod ikisinde çalışmıyor 

Ikisi icin ayri ayri yaziyosun. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

Yeterli kaynak yok

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
Toplam Hit: 2335 Toplam Mesaj: 11
programlama mobil