Apple Ve Genpa Garanti Rezilliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

aynı problemi yaşadımaynı yerden açılma oldu başarı yada genpa unuttum kullanıcı hatası dedi , zorlu center a götürdüm apple 15dk sonra yenisini verdi

bu olay tamamen apple dışındaki türk firmaların oclugu

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    palakan229 bunu yazdı

1. Drekt Apple store ile görüşüp telefonu kargolatacaktın. Tabi apple garantisi varsa. Sen yapmamışsın.

2. Genpa, KVK kadar kaliteli bir yer kalkıpda sana anahtarla olmuş bu gibi bir hata demezler aslında, diyorsa bu karşıdaki adamın salaklığı ve ilgisizliğdir. Yüzyüze gidip göstereceksin vereceksin telefonu. 

3. Adamlar zaten sıfır telefon verelim demiş niye kabul etmedin?

4. Kronik olduğunu nasıl anladın ben çözemedim o kısmı? Hani 5 defa değişmiş 5'i de patlamış aynı yerden sanki. Sizde de hata var biraz.

Dipnot: Geçenlerde Xiaomi konusu vardı orayada yazdım, Note 5 aldım, ilk gün akşamına fark etmedim ertesi gün baktım içerde bir siyahça bir hata var. İthalatçı garantiliydi. Adamlar dedi yolla. Hemen aynı gün kargoladım(cuma günü). Salı günü kargoya yeni sıfır telefonu verdiler. Allaha şükür bir sıkıntı yok şu an. Demem o ki, GENPA gibi bir yerinde böyle saçma bahane üretmesi komik. Daha üst mercisine ulaşıp sorunu iletebilirsin, adamları korkutabiliyorsan korkut; ama değişimde önermişler sen kabul etmemişsin, ben öyle anlıyorum. Değişim yapmak zorunda ama senden kaynaklı olmadığını doğruluyorsan, tekrardan git ver al yenisini. ;)

sıfırı ile paralı değişimi apple tüm ürünleri için yapıyor , sen samsung telefonu denize at servise gönder adam sana sktr git der apple 1250 tl ye sıfırını verir.

kronik hata nedir ne değildir araştrmanı öneririm örnek iphonelarda kasa açılması yamulma lg g3 ve g4 de anakart hatası g3 de kasa çatlaması bunlar kronik hatadır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

aynı problemi yaşadımaynı yerden açılma oldu başarı yada genpa unuttum kullanıcı hatası dedi , zorlu center a götürdüm apple 15dk sonra yenisini verdi

bu olay tamamen apple dışındaki türk firmaların oclugu

inşallah dediğin gibi olur da yenisini verirler.. Mantıken yenisi ile değişmesi gerekiyor benim bunu yapmam için ruh hastası olup ekranın içini neşter, falçata vb ile açmam gerekli..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

genpa senden para koparmak istiyor olmasın hocam. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Bence iphone larda bu ekran ile dokunmatiğin ayrılmasıda kronik. Kaçınca iphone değiştirdiğim, hepsinde bi süre sonra ekran açılmasına rastlıyorum. Ama az ama çok.

o değilde, 4 gün önce 5s imi 9.3.4 e güncellerken telefon çakıldı. İtunes modunda kaldı. Garantisi olmadığından özel servise verdim, yarın telefonu iade edeceklermiş:( bu sorunu anlamış değilim işte.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

beyler benim ahizeden ses çok az geliyor.
    şimdi ben bunu aldığım yere götürsem, ( pupa mavişehir mavibahçe ) bana eminim sıvı teması diyecekler.

malum bizdeki garanti anlayışı herşeyi sıvı teması,kullanıcı hatası kapsamına sokmak olduğu için ;
    ben telefona ne yapsam bilmiyorum.kesinlikle su dökmedim veya doğrudan sıvıyla temas ettirmedim.

ter,havadaki nem vs gibi şeyler olabilir.
    ne yapmak gerek,apple store'a gelmeye değer mi istanbula ? 
    tanıdık biri bulup kargolasam apple store'a götürse değişim anında yaparlar mı ? 

hadi izmirdeki yetkili servislere versem,1 hafta cihazı istanbula gönderecekler yine kullanıcı hatası diyip gönderecekler boşuna telefonsuz kalacağım.

ehveniser tarafından 21/Ağu/16 19:56 tarihinde düzenlenmiştir

Koca hestiy aya bedenem ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Mod not. Konu kategorilerine ozen gosterelim.

6 aylık iPhone 6 cep telefonumun ekranın tamamı değil üstündeki yapışkanlı olduğunu düşündüğüm kısım kalktı, ölü piksel vs bir kaç sorundan dolayı genpaya tamire verdim.. 10 gün sonra 1.250 TL ücret çıktı diye mesaj geldi aradım telefonda eğilme var yenisi ile değiştiricez dediler. İtiraz ettim eğilme kronik sorun benim ekstra yaptığım bir şey yok dedim apple ara dediler. Apple aradım eğilme kronik boyutta ise ücretsiz değişim yaparız teknik servisten fotoğrafları istedik bekliyoruz dediler. Sonrasın eğilme kronik boyutta ama ekrandaki açılma kullanıcı hatası anahtar ile aynı cebe koyduysanız vs içine anahtar girdiğinden dolayı açılmış olabilir dediler. Kardeşim dalga mı geçiyorsunuz ekranın içine nasıl anahtar girer, eğer giriyorsa da bu ekranın hatasıdır dedimse de dinletemedim.. Salı günü için Apple Store randevu aldım bakalım ne çıkacak.. Fotoğrafları ekliyorum var mı bu konuda tecrübesi, verecek aklı olan?

hocam iphone 6'ları bilmiyorum ama elimde 5s vardı ekranımın sağ üst köşesi hafif dışarıya çıktı. böyle basıtrınca içeri göçüp geri dışarı çıkıyordu. araştırdım biraz batarya şişmesi olabileceği söylendi. gempaya gönderdim. 4 ay önce bana 1150 tl verip sıfır telefon ile değişebileceklerini söylediler. sıfırın değeri 1500 tl diye de belirtti gempa. telefonumu geri yollamalarını istedim. Telefon hataya geldikten sonra apple müşteri hizmetlerini aradım. Bi adam çıktı. Durumu izah ettim. Telefonun üzerindeki ufak tefek çizikler çatlaklar olduğu zaman apple garanti kapsamından çıkartır dedi. Hocam ben telefonum çizildi telefonumu değiştirin demiyorum telefonumun bataryası şişti telefonu değiştirin ya da bataryayı değiştirin diyorum bu telefon yarın benim elimde patlarsa (ki bu mümkün ) apple'i dava etme hakkına sahip olacağım falan filan dedim. Adam bayağı bi anlayışlı idi. Bana istanbulda nokta iletişim mi nokta center mi ne bi yerin numarasını verdi. Telefonu kargola oraya. Sorun kısmına da şebekesi gidip geliyor home tuşu arada tutuk kalıyor bataryası şişmiş konuşurken cızırtı var falan yaz o telefonu açmak zorunda kalırlar açınca da değişimini yaparlar dedi. Dediği gibi yaptım 16 iş gününde telefon sıfırı ile değişti sadece toplamda 55 tl kargo parası ödedim hocam 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

senin şansına iyi birisi denk gelmiş bana gelen kıdemli müşteri temsilcisi ekranın içine anahtar girmiş olabileceğini söyledi :) Böyle bir şeyin imkansız olduğunu belirttiğimde de yapacak bir şeyleri olmadığını söyledi.. Tüketici hakem heyetine gittim 6 ay sonrasına tarih verdiler. Apple tekrar arayıp derdimi anlatayım çözülmezse heyeti bekleyeceğimi söyledim benim telefonun fotoğraflarına irlanda'daki mühendisler bakarak sorunun tüketici hatası olduğunu söylemiş (o mühendesin gözünü sikeyim!) apple store randevu alarak gidersem bir şansım olabileceğini söyledi bende randevu aldım bakalım ne olacak..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı
    mavii bunu yazdı

Mod not. Konu kategorilerine ozen gosterelim.

6 aylık iPhone 6 cep telefonumun ekranın tamamı değil üstündeki yapışkanlı olduğunu düşündüğüm kısım kalktı, ölü piksel vs bir kaç sorundan dolayı genpaya tamire verdim.. 10 gün sonra 1.250 TL ücret çıktı diye mesaj geldi aradım telefonda eğilme var yenisi ile değiştiricez dediler. İtiraz ettim eğilme kronik sorun benim ekstra yaptığım bir şey yok dedim apple ara dediler. Apple aradım eğilme kronik boyutta ise ücretsiz değişim yaparız teknik servisten fotoğrafları istedik bekliyoruz dediler. Sonrasın eğilme kronik boyutta ama ekrandaki açılma kullanıcı hatası anahtar ile aynı cebe koyduysanız vs içine anahtar girdiğinden dolayı açılmış olabilir dediler. Kardeşim dalga mı geçiyorsunuz ekranın içine nasıl anahtar girer, eğer giriyorsa da bu ekranın hatasıdır dedimse de dinletemedim.. Salı günü için Apple Store randevu aldım bakalım ne çıkacak.. Fotoğrafları ekliyorum var mı bu konuda tecrübesi, verecek aklı olan?

hocam iphone 6'ları bilmiyorum ama elimde 5s vardı ekranımın sağ üst köşesi hafif dışarıya çıktı. böyle basıtrınca içeri göçüp geri dışarı çıkıyordu. araştırdım biraz batarya şişmesi olabileceği söylendi. gempaya gönderdim. 4 ay önce bana 1150 tl verip sıfır telefon ile değişebileceklerini söylediler. sıfırın değeri 1500 tl diye de belirtti gempa. telefonumu geri yollamalarını istedim. Telefon hataya geldikten sonra apple müşteri hizmetlerini aradım. Bi adam çıktı. Durumu izah ettim. Telefonun üzerindeki ufak tefek çizikler çatlaklar olduğu zaman apple garanti kapsamından çıkartır dedi. Hocam ben telefonum çizildi telefonumu değiştirin demiyorum telefonumun bataryası şişti telefonu değiştirin ya da bataryayı değiştirin diyorum bu telefon yarın benim elimde patlarsa (ki bu mümkün ) apple'i dava etme hakkına sahip olacağım falan filan dedim. Adam bayağı bi anlayışlı idi. Bana istanbulda nokta iletişim mi nokta center mi ne bi yerin numarasını verdi. Telefonu kargola oraya. Sorun kısmına da şebekesi gidip geliyor home tuşu arada tutuk kalıyor bataryası şişmiş konuşurken cızırtı var falan yaz o telefonu açmak zorunda kalırlar açınca da değişimini yaparlar dedi. Dediği gibi yaptım 16 iş gününde telefon sıfırı ile değişti sadece toplamda 55 tl kargo parası ödedim hocam 

Kargo parası niye ödedin akıllı garanti dahili işlemlerde kargo ücretsizdir. Varsa makbuzları iade al gerçi kendi anlaşmalı kargoları oluyor onu kullansaydın banane diyebilirler

İmzalamazsam ne olcak?