Apple Zam Yaptı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Apple şimdide servis ücretlerine zam yapmış.

Geçen haftalarda ürünlerine zam yapan Apple'dan Türkiye için bir zam kararı daha geldi.
    Apple, resmi servis ve onarım ücretlerinde Türkiye'ye özel bir fiyat güncellemesi yaptı.

iPhone X sahipleri kırılan ekranı değiştirmek istediğinde geçen sene kasım ayında 1180 TL ödemek durumunda kalıyordu.

Değişen fiyat tarifesiyle birlikte ekran değişim ücreti 1449 TL'ye çıkmış durumda. Aynı işlem Amerika'da 279 dolardan gerçekleştiriliyor. Bu da güncel döviz kuruyla 1840 TL'ye denk düşüyor.

Öte yandan Apple'ın sene başından beri yürüttüğü pil değiştirme kampanyasında da zam söz konusu.
    Eski model iPhone'ların yazılım güncellemesiyle yavaşlatıldığı bunun sebebinin de eskiyen piller olduğu ortaya çıkmıştı. Ardından Apple uygun fiyatlı pil değiştirme kampanyasını duyurmuştu.

Bu kampanya başladığında garanti kapsamı dışındaki cihazların pilleri 129 TL'den değiştiriliyordu.

https://www.memurlar.net/haber/773567/apple-dan-turkiye-ye-ozel-zam.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple tam zengin telefonu oldu. 10 dolara üretilen 5S ekranlarına 670 lira istiyor adamlar. Birde fiyatlandırma aşırı manasız. Kullanıcıyı resmen telefonun ekranı kırıldıysa hiç uğraşma yenisini al diyor adamlar.

https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Aynen sonunda iphone zengin telefonu oldu :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Özellikle X sahibi olupta dışarıdaki servislere ekran değişimi yapacaklar dikkat. Çinliler iPhone X'e göre LCD ekran üretmiş.

https://motherboard.vice.com/en_us/article/435n33/iphone-x-aftermarket-screen-lcd-oled

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Konu dışı ama yeni konu açamıyorum belki buradan yardımcı olabilecek birileri çıkar.

iphone 6'nın ekranı kırıldı dokunmatik vs. çalışıyor. Kaliteli bi yan sanayi ekran arıyorum, bilen varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    saku bunu yazdı

Konu dışı ama yeni konu açamıyorum belki buradan yardımcı olabilecek birileri çıkar.

iphone 6'nın ekranı kırıldı dokunmatik vs. çalışıyor. Kaliteli bi yan sanayi ekran arıyorum, bilen varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kendin mi değişeceksin hocam ekranı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    saku bunu yazdı

Kendin mi değişeceksin hocam ekranı ?

Evet kendim değiştireceğim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Daha önce değişmediysen tecrüben yoksa önermem. Zira ekran değişimi sırasında home tuşunu perte çıkarman olası. Parmak izi okuma bozulunca geri dönüşü olmuyor.

Tuşun yanından flex uzanıyor. Tuşa bastığın zaman o flexte oynuyor. Zamanla o flex hem kullanılmadan hemde kirden vs aşınıyor. En ufak temastada elinde kalıyor. Oldukça nazik davranmak gerek. Parmak izi okumayı Apple resmen götlük olsun diye böyle yapmış.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Daha önce değişmediysen tecrüben yoksa önermem. Zira ekran değişimi sırasında home tuşunu perte çıkarman olası. Parmak izi okuma bozulunca geri dönüşü olmuyor.

Tuşun yanından flex uzanıyor. Tuşa bastığın zaman o flexte oynuyor. Zamanla o flex hem kullanılmadan hemde kirden vs aşınıyor. En ufak temastada elinde kalıyor. Oldukça nazik davranmak gerek. Parmak izi okumayı Apple resmen götlük olsun diye böyle yapmış.

Daha önceden ekranı tamamen çıkarıp bataryayı değiştirmiştim. Neresi elde kalıyor ekran kısmındaki parça mı yoksa telefonun kasasında kalan parça mı?

Toplam Hit: 10474 Toplam Mesaj: 80
apple apple zam s 32gb depolama seçeneği ile appleda