folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araba Motor Yağı Hakkında - Sahte Motor Yağı

Araba Motor Yağı Hakkında - Sahte Motor Yağı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Araca göre yağ çok fark eder.özellikle mercedes araçların şanzıman yağları özeldir. Mercedes orjinal yağından hariç kullanımlar da risk oluşturur. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

internetten kesinlikle yağ almayın 2 ay önce ustam sipariş etmiş castrol magnatec ürün yorumları falanda iyi yağ bir geldi kapağında koli bandı var etiketi atmış, kullandırmadım gittim mobil1 centerdan mağazadan 2 katı fiyata aynı yağı aldım, renkleri viskozitesi herşeyi farklı bildiğin bu attığınız videodaki sahtelerden yollamışlar başka bir ustanın dediğine göre çok sahte varmış ara sıra baskın yapıyorlarmış ama yetişemiyolarmış, mobil 1 center'a da orjinalmi diye sordum teyit aldım motoruma bişey olursa karşımda muhattap var, dükkan var söke söke alırım parasını masrafını...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

Getz 1.5 Turbo Dizel için önerebileceğiniz bir yağ var mı? Yağ değişimi olacak yakın zamanda.

ayd tarafından 21/Oca/21 11:52 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

bu Motor Yağ'ları üzerine Mineral içerikli olanından Diğerlerine kadar anlatan iyi bir Yazı bulamadım. en basiti, bu yağ'larda niye tire'yle ayrılmış 2 Sayı var.

Mesela;0-20 nere' , 10W-60 nere. bu İkili Değerlerin arası niye bu kadar kapalı(dar) veya açık(geniş). 

bir'de, Direksiyon Hidroliği ve Fren Hidroliği üzerine uygun bir yazı,video,anlatım yok mudur? Direksiyon'da sertleşme, fren'de de boşluk filan yok henüz ama, yine de merâk.

bu Usta dediğin adamlar da manyak alüminyum, aracın katalog değerlerinde yazandan dâhâ ince yağ koymaya çalışıyorlar. ^^` keçe'den devamlı yağ kaçırıyor. 

(katalog'da da kullanılan yağ'ları Yaz-Kış diye de ayırmamışlar. bu yağlar, iyi ki donmuyor veya sertleşmiyor. özellikle, aracın ilk çalışması sırasında, özellikle de sabah. ^^`)

yağın kalitesini,kaynağını,fiyatını geçiyorum. ^^`

sonradan yakıt olarak OtoGaz'a geçilen araçlarda, Motor'da kullanılan Yağ'da, farklı bir sınıfa-aralığa geçmek gerekirse,  yağın Isıl Değeri dayanımı hâricinde, İncesini mi Kalınını mı  kullanmak daha makbul?

RitmFarbRacourci tarafından 21/Oca/21 12:49 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Düzgün ve haram yemeyen usta bulmak çok zor. Çoğusu yarım yamalak işçilik yapıp zamanla sorun çıkarsın da müşteri bir daha gelsin diye bilerek yapıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayçiçeği mi daha iyidir beyler yoksa zeytin mi alsam ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 6525 Toplam Mesaj: 57
motor yağı castrol