folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Araba Ve Motor Ehliyeti, En Kolay Nasıl Alınır.

Araba Ve Motor Ehliyeti, En Kolay Nasıl Alınır.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Murit kardeşlerim üniv bitiyo ve halen ehliyetim yok, çok sıkıntı olmaya başladı.

Kursa gitmek zorunlu mu? Kursa yazılınca derslere devam zorunlu mu? Sınavlar 2 ayda bir yapılıyordu sanırım, mesela yazılı sınava girdim sonra direksyon sınavının tarihini kendim belirleyebiliyormuyum? önceki yıllar düşünmüştüm ya vizeye ya finale denk geliyordu. Araç kullanabiliyorum, şehir içi olmasa da pratiğim biraz var trafiğe kapalı alanda ;) Aralık-Ocak ayına kadar halletmem gerekiyor bu işi. Tavsiyeleriniz neler? Ayrıca ücretleri nedir?

İnternette biraz arayayım dedim, çok kirli bilgi var güncel olabilmesi açısından konu açtım,

Saygılar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Ehliyet-Direksiyon-Sinavindan-Kaldim-151867/

Bak hocam burdaki hatalari yapma gecersin :))

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    The_Pilot
    The_Pilot's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Murit kardeşlerim üniv bitiyo ve halen ehliyetim yok, çok sıkıntı olmaya başladı.

Kursa gitmek zorunlu mu? Kursa yazılınca derslere devam zorunlu mu? Sınavlar 2 ayda bir yapılıyordu sanırım, mesela yazılı sınava girdim sonra direksyon sınavının tarihini kendim belirleyebiliyormuyum? önceki yıllar düşünmüştüm ya vizeye ya finale denk geliyordu. Araç kullanabiliyorum, şehir içi olmasa da pratiğim biraz var trafiğe kapalı alanda ;) Aralık-Ocak ayına kadar halletmem gerekiyor bu işi. Tavsiyeleriniz neler? Ayrıca ücretleri nedir?

İnternette biraz arayayım dedim, çok kirli bilgi var güncel olabilmesi açısından konu açtım,

Saygılar

Hocam Ben her akşam kursa gittim Ama.

Kursa gitmek zorunlu diyen olursa YAlan söylüyordur...
    Çünkü sürücü kursu sahibinin bizzat arayıp bu akşam teftiş için müfettiş gelmez sadece salı ve perşembe akşamı gelin Dediğine şahit oldum...

eee tabi sürücü kursuna gidip trafik işaretlerini, Trafik kurallarını Öğrenmek lazım... Öğrenmen lazım...

-----------
    yazılı 5 sefer 5 seferde direksiyon sınav hakkın var. Toplamıda 5 sefer olabilir belki tam bilgim yok fakat,

diyelim temmuz ayında sınav var ona girmedin eylüldekine girersin.

The_Pilot tarafından 30/Ağu/12 03:36 tarihinde düzenlenmiştir

http://www.youtube.com/watch?v=qhXcjiTOQzg Bana Ait Değil Ama, Yinede Onu Çok Seviyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

walla kursa ilk 2 gün gittim bidaha da uğramadım..sınavdan 1 gün önce son 2 sınavın sorularına baktım biraz..hepsinden 80 üstü alıp geçtim..direksiyona gelince araç hoşuma gitti tüm derslere gittim(Dacia duster).ondan da 95 le geçtim..bi numarası yok yani

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

herşey dahil fiyat ne oluyor? yani kurs+ehliyet+sınavlar

düdüklemesin sürücü kursu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

A2 + B ehliyetini yaklaşık olarak sınav ücretleri filan da dahil 1200'e mal ettim. Sürücü kursuna da bi' kayıt için bi' de sınav olmak için gittim onun dışında uğramışlığım yoktur. :) Sürücü kursu zorunlu diyenler sertifika için zorunlu demiştir. Yani ben bir kişi olarak sertifika veremem çünkü sertifikayı sürücü kursları verir ve trafik de sertifikana bakarak sana ehliyetini verir.

Eklemece/Düzenlemece:
    Yalnız ben fark ehliyeti aldım yani başta B sınıfı ehliyeti aldım ondan sonra A2'yi aldım ve tek ehliyette iki sınıfta yazar oldu. Ama ayrı ayrı dosya açtırırsan ayrıca dosya parası ve ehliyet kartı parası verirsin ama hızlı olur. Yok bana ucuz olsun diyorsan başta B'yi alırsın sonra A2'yi alırsın o da çok uzun sürüyor. İki sınava giriyorsun çünkü.

Caliber tarafından 02/Eyl/12 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maycamp85
    maycamp85's avatar
    Erkek

son 4 sınavın sorularını internetten indir onlara çalış cevap anahtarlarınıda veriyor zaten  çöz diğer sınavlarda aynsı çıkıyor ben bu şekildesınavlardan 90 altına düşmedim  :D  en kolay yolu bu derslere gitmek çözüm değil direksiyon sınavına gitmeden öncede bi arkadaşınla falan çalış  stop etmeden kalk dönüşlerde sinyallerini ver  tamam ehliyet senindir...

maycamp85
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Tek bir kere bile kursa gitmedim. Yaş doldurma sorununda dolayı çnce a2 sonra B ye giriyorum. a2ye girdim geçtim. Son günü çıkmış soruları çözdüm. Motor mülakatından adam git gel dedi sonra geçtin dedi.

B içinde yine yaş dolumundan dolayı Ekim deki sınava yazılıyorum. Trafik ile Motora gircem. Yine çıkmış soruları çözerim sanırım.

Ücret konusu hakkında pek bilgim olmada söyleyim. Ben kursa tandık diye a2 ve b için 300 TL verdim. Birde sınav öncesi bankaya 50 TL yatırıon bilmem ne içinmiş. Devlete verilen paranın haddi hesabı yok onu sallayarak bilgi vermim sana. a2 ehliyetini daha çıkarmadım sırf fazla ücret vermim ikisini birlikte alim diye.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

2009 da sınava girdim kazandım. motordan hiç anlamam daha önce doğru düzgün hiç araç kullanmamıştım kursada bir kere yazılırken gittim birde sertifikayı alırken gittim. sınav yerleriyle ilgili bilgileri hep telefonla aldım. direksiyon sınavınada 80 küsür model bi magurisle girdim. araba zaten ayarlanmış 2. vites ve 3. vitesi vardı 2 le kalkıyorsun 3 le devam ediyorsun o kadar :) benim gibi şöförlüğü hiç olmayan adam bile tek seferde ehliyeti almışsa sizde mutlaka alırsınız. fiyat olarak da e sınıfı için 2009 da 300 kursa 35 yazılı sınava 35 de direksiyon sınavına ödedim salık raporu bedavaydı ufak tefek masraflarla 400 lira ödemiştim o dönemde vergileride 400 lira civarlarındaydı ama ben sertifikayla dolaşıyorum 3 yıldır. hatta şu anda düzcedeyim yeri geliyor istanbula bile geliyorum arabayla bu güne kadar sorun çıkmadı çok şükür. bir kere polis çevirdi oda asayiş sadece kimlik sorduk ehliyet sormadı başka hiç polis çevirmedi. ama polis gördüğümde yaşadığım adrenalin hat safada :) bu adrenalini yaşamamak için ilk istanbula gittiğimde alacağım ehliyetimi :)

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 3343 Toplam Mesaj: 9