folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arabanın Arka Cam Rezistansını Tamir Eden Varmı?

Arabanın Arka Cam Rezistansını Tamir Eden Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

bi Allahın kuluda dememiş bi daş geçir cama git camı kaskodan değiştir diye :))

Taşa gerek kalmadan ücretsiz cam değiştirebileceğini söyledik ama kaskodan mı yoksa trafik sigortasından mı değişecek orada takıldık. Ama ehlikeyif bizzat değiştirdiyse demek ki trafik sigortası değilde kasko karşılıyor. Yanlış biliyormuşum.

Peki kasko bozulmadan bu yapılamaz mı? Ben yılda bir defa kasko etkilenmeksizin ücretsiz cam değişimi var biliyorum. Çünkü yaptıranlar var etrafımda.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    shia bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Taşa gerek kalmadan ücretsiz cam değiştirebileceğini söyledik ama kaskodan mı yoksa trafik sigortasından mı değişecek orada takıldık. Ama ehlikeyif bizzat değiştirdiyse demek ki trafik sigortası değilde kasko karşılıyor. Yanlış biliyormuşum.

Peki kasko bozulmadan bu yapılamaz mı? Ben yılda bir defa kasko etkilenmeksizin ücretsiz cam değişimi var biliyorum. Çünkü yaptıranlar var etrafımda.

hoca sen çok yanlış biliyosun kafan karışmış

1. arıza durumunda Kasko devreye girmez gerçi hiç bir sigorta girmez (ecs teminatları hariç) adam benim camın Rezistansı bozuldu diyip kaskodan cam deşimi yapacam diye cam servisine gönderirsiniz birde adamı oralarda rezil edersiniz üzerine gülerler

2. Trafik sigortası mali mesuliyet sigortasıdır. onun içindirki tekrar diyorum 3. kişilere verilen hasarlar karşılanır

3. Cam değişimleri limitler dahilinde kaskoyu bozmaz kimisi 1 hak verir kimisi limitsiz cam değişimi verir bu şirkete göre değişir kaskoyu bozmaz anlamından tramere işlenmez anlamını çıkarmayın tramer hasar kaydına cam değişimi olarak geçer

hep aynı şeyleri yazıyorum arkadaşlar önceki sigorta konularında yazılarımı okuyun

eğer cam servisi ben değiştiririm diyosa bilinki siz gittikten sonra cama çekiş geçirecek foto çekecek sonra değişim yapıp 2. foto çekecek

Kaza istem dışı gerçekleşen olaydır. arza arabadan kaynaklı olaydır

düz dünya örnek veririm ama cidden boşa döner muhabbet

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    shia bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

hoca sen çok yanlış biliyosun kafan karışmış

1. arıza durumunda Kasko devreye girmez gerçi hiç bir sigorta girmez (ecs teminatları hariç) adam benim camın Rezistansı bozuldu diyip kaskodan cam deşimi yapacam diye cam servisine gönderirsiniz birde adamı oralarda rezil edersiniz üzerine gülerler

2. Trafik sigortası mali mesuliyet sigortasıdır. onun içindirki tekrar diyorum 3. kişilere verilen hasarlar karşılanır

3. Cam değişimleri limitler dahilinde kaskoyu bozmaz kimisi 1 hak verir kimisi limitsiz cam değişimi verir bu şirkete göre değişir kaskoyu bozmaz anlamından tramere işlenmez anlamını çıkarmayın tramer hasar kaydına cam değişimi olarak geçer

hep aynı şeyleri yazıyorum arkadaşlar önceki sigorta konularında yazılarımı okuyun

eğer cam servisi ben değiştiririm diyosa bilinki siz gittikten sonra cama çekiş geçirecek foto çekecek sonra değişim yapıp 2. foto çekecek

Kaza istem dışı gerçekleşen olaydır. arza arabadan kaynaklı olaydır

düz dünya örnek veririm ama cidden boşa döner muhabbet

Yazdıkların aydınlatıcı oldu. Şimdi cam değişimi yaptıran biri ile görüştüm. Yapılan işlemin bir sonraki yılda kasko bedelini artırmadığını söyledi. Kaskoyu etkilemezden maksadım budur. Yoksa ellbette tramer kaydında çıkacaktır. Bu değişim eğer arkadaşın ilk cam değişimi olacaksa kasko ile yaptırması en rahatı olur.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Kaskodan anlaşmalı cam servislerinde değiştirebilirsin diye biliyorum ( Fakat Bu sadece Ön cam için ) olduğunu söyleyende var. :) Serkan bunu konuda aydınlat :)

Ayrıca yetkili serviste değiştirirsen %25 ini müşteriden talep ediyorlar.. 

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Kaskodan anlaşmalı cam servislerinde değiştirebilirsin diye biliyorum ( Fakat Bu sadece Ön cam için ) olduğunu söyleyende var. :) Serkan bunu konuda aydınlat :)

Ayrıca yetkili serviste değiştirirsen %25 ini müşteriden talep ediyorlar.. 

anlaşmalı zorunluluğu verildiyse o şirketine göre yine değişir yani anlaşmalı değil yetkiliye gittiyse kimisi direkt %20-25-30 artık duruma göre değişir muafiyet verir kimisi fiyat muafiyeti verir (100 tl muafiyet) kimiside ikisini birden verir "minimum 150 tl olmak koşulu ile %20 muafiyet uygulanır" gibi yani arabanın camı 300 lirayla %20si 60 lira ödeyecem diye düşünmeyecen min 150 demiş 150 ödeyecek :)

muafiyet yoksa zaten gider tek kuruş çıkmdan değiştirir

Gelelim ön cam olayına 

alt düzey şirketlerle çalışmadığım için bilemiyorum ön şart direten varmı ama üst düzey şirketlerde ön cam ibaresi geçmez bazılarıda şunu yatar hatta " ön cam arkacam yan camların yekpare kırılmasından" der ben şimdiye kadar arka cam kırıldı cam servisi kabul etmiyor diye duymadım ama burası Türkiye sigorta şirketi götün tekiyse koyar bu durumda poliçeyi iyi okumak lazım

not: Bugün Türkiyede olimpiya ile uğurlunun takdığı camların orjinalden farklı yok sadece logo başka bişi değil

DJ_Alper tarafından 24/Eki/15 11:19 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║