folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Araç Alımında Ötv Muafiyeti Sorunsalı

Araç Alımında Ötv Muafiyeti Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

hocam 5 yıl kullanıp satıyorlar aynen taksi muhabbeti gibi aynı aman salaklık edip gidip megan sedan almayın indiriminizi boşa harcamayın

octavia yerine skoda superb öneririm. yada suv seviyorsanız Kodiaq 

Skoda Superb 2017 1.6 TDI Active DSG  124 bin tl  indirimsiz

Skoda Kodiaq 2017 1.4 TSI Ambition DSG   135 bin tl indirimsiz

Volkswagen Passat 2017 1.4 TSI Comfortline  + Net Fiyat 65.960,17 TL +  KDV 17.809,25 TL  =  84 Bin TL ye geliyor.

megan sedan ne octavia ne ? 

(Şimdi konu araba muhabbetine dönecek ama olsun.) 

Hocam iyi güzel diyorsun da boş donanımlı araç 5 yıl sonra hangi araba olursa olsun daha fazla değer kaybeder diye düşünüyorum. Birde benim şartlarım var. Otomatik vites olacak. Az yakan bir araç olacak yani dizel olması şart. Şimdi diyeceksiniz 124000 liralık araba alıyorsun yakıtını mı düşüneceksin. Düşüneceğim çünkü, mevcut olan arabayı 50000 liraya satıp üstüne sadece 27500 lira koyup öyle araba almayı düşünüyorum. Yani 124000 liralık arabaya biniyorum ama 124000 lira vermiyorum aslında. Bi de Türkiye şartlarında gerçekten az yakan araba en mantıklı seçim. Senin dediklerin arasında superb tdi mantıklı ama boş araba. Megane sedan yada octavia benim açımdan daha iyi duruyor. Ama başka fikirlerinize de açığım. Bin bilsen de bir bilene sormak hayat felsefemiz 😊

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
Toplam Hit: 1755 Toplam Mesaj: 12
araba satış muafiyet muaf araba vergi engelli araç ötv alımı