folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araç Kamerası Kullanıyor Musunuz?

Araç Kamerası Kullanıyor Musunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com.tr/Spigen-Telefon-Tutucu-Cihazlarla-Uyumlu/dp/B01LY91ING/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=spigen+telefon&qid=1621157003&s=electronics&sr=1-2 

araç tutucuda vantuzlu olanlarda tek geçerim, gerisi hikaye. ömürlük bir ürün. 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Hocam merhaba. teşekkürler bilgilendirme için. Acaba telefonda bluetooth ya da wifi ile görüntü alma durumu var mı? Yoksa ihtiyaç halinde hafıza kartını çıkarıp mı alabiliyoruz?

Ayrıca kaydı nasıl yapıyor? 3er 5er dklik videolar mı? yoksa daha uzun mu? bunu ayarlayabiliyor muyuz?

Hocam bende 70 mai var. Gps modülü ile kullanıyorum.  Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Gayet memnunum. Birader bir çocuğa çarptığında almıştım. Wifi üzerinden uygulama ile telefona görüntü alabiliyorsun. 4k görüntü bile alıyorsun. Uzaktaki aracın plakası bile okunuyor. 3 tane sıkıntı ile karşılaştım.

1. Çakmaklığa taktığımdan araç park halindeyşen yarım saat daha kayıt alıyor ve aküden yiyor. 1 hafta enerji çektiğini düşünün. Malum pandemiden araç kullanamıyoruz bu aralar. 
    2. GPS modülünde şerit izleme özelliği var. Şeritten çıkınca "Line deperature" diye sesli bir özellik var. Sollamaya girdiğimde uyarıyor. Bu özelliği kapatıp kullandım :)

3. Güneş sıcaklığımdam dolayı yamulmalar oluşuyor. gps modülü ile kameranın bağlandığı kısımdaki pinlerin arası zamanla açılıyor ve bağlantısı kesiliyor. Kapalı garaj olanlar için sorun olmaz. 

bunların dışında çok memnunum. 

Hocam uygun bulup alayım ben de bundan :D şu özellikler yeter benim için :D

GPS modülsüz ve ekransız minik modeli varsa ondan alırım muhtemelen.

teşekkürler

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yıllar sonra gelen yorumlama

2 mesaj yukarıdaki arkadaşın bahsettiği tlf tutucuyu 50-70 lira gibi bir fiyata almıştım. Hey gidi günler. 1 senedir camdan hiç çıkmadan kullandık. Hatta 2 farklı arabaya 2 adet taktıydım o zamanlar.

Şimdi 200 lira olmuş. Araç satıldı, satarken söktük. Bakalım tekrar yapıştırdığımızda performans ne olacak. Yapışmasa bile gider aynısından alırım o derece iyiydi. 

https://www.amazon.com.tr/Spigen-Telefon-Tutucu-Cihazlarla-Uyumlu/dp/B01LY91ING/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=spigen+telefon&qid=1621157003&s=electronics&sr=1-2

gerçekten ömürlük..

Kameraya gelince;

70 Mai pro GPS'li ürün tercih etmiştik. Sanırım sadece trendyolda satışta şuan. Akakçe başka örneğini bulamadı. 
    https://www.trendyol.com/xiaomi/70mai-a500s-pro-plus-dahili-gps-arac-kamerasi-p-72711734?boutiqueId=601674&merchantId=220212&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_urun_listeleme&adjust_tracker=1xed9e_u72in2&adjust_campaign=cimri_urun_listeleme

oldukça memnunum bundan da. tek pişmanlığım tekli kamera olması. Keşke ön+arka kameralı model alsaymışım diyorum.

Şimdi nasipte aracı yenilemek olursa çift kameralı tek cihaz mı yoksa 2 ayrı kamera mı daha kârlı olacak onu hesaplayacağım :d

p.s. aracınızı satarken kamera dahil pazarlık yapın. Bi kere sökünce başınıza bela oluyor :d

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

70 mai kullanıyorum 4-5 yıldır felan. baya tecrübem oldu yani D:

edit: daha önce yazmışım bu konuya. direk atlamışım olumadan :D

serhat8102 tarafından 26/Mar/22 19:45 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Araç kamerası keske zorunlu olsa. Hem önde hem arkada. Hatta polislere yaka kamerasida zorunlu olmalı. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Araç kamerası keske zorunlu olsa. Hem önde hem arkada. Hatta polislere yaka kamerasida zorunlu olmalı. 

+ Polislerin sicil numaraları yaka ve şapkalarında yazmalı. ABD'de böyle. Mesala bu polisin sicil numarası 1508. Rozetinde yazıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.