folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Arac Kazasi Sonrası Sigorta Ve Kasko Durumu

Arac Kazasi Sonrası Sigorta Ve Kasko Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Hocalar skoda fabia aracim var tabi sigorta kasko az ciksin diye arkadasin uzerine araba. Gecenlerden kusurlu tarafin ben oldugu bir kaza yaptim karsi tarafin hasari sigortadan kendi hasarimi kaskodan yaptırdım tabi tutanaklara carta curta ben imza attim. Bu kaza muhabbetine sigorta 1200 cikti muhtemelen kasko da ucacak. 

Dolayisiyla aracin arkadasin uzerine olmasinin bir esprisi kalmadi uzerime alayim diyorum araci bu ustume aldigim ilk aracim olacak 5 6 senedir ehliyetim var.

Simdi bu aracin surucusu bendim o tutanaklara vs ben imza attim ancak ruhsat ve policeler benim usfume degildi bu durumda benim arac sicilim de bozuluyor mu araci ustume aldigim zaman bu kazalar karsima cikacak mi kasko sigorta vs yaptirirken ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

editlendi.

Freak tarafından 16/Haz/16 09:19 tarihinde düzenlenmiştir

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PatriotCracker
    PatriotCracker's avatar
    Erkek
    salihgs bunu yazdı

Hocalar skoda fabia aracim var tabi sigorta kasko az ciksin diye arkadasin uzerine araba. Gecenlerden kusurlu tarafin ben oldugu bir kaza yaptim karsi tarafin hasari sigortadan kendi hasarimi kaskodan yaptırdım tabi tutanaklara carta curta ben imza attim. Bu kaza muhabbetine sigorta 1200 cikti muhtemelen kasko da ucacak. 

Dolayisiyla aracin arkadasin uzerine olmasinin bir esprisi kalmadi uzerime alayim diyorum araci bu ustume aldigim ilk aracim olacak 5 6 senedir ehliyetim var.

Simdi bu aracin surucusu bendim o tutanaklara vs ben imza attim ancak ruhsat ve policeler benim usfume degildi bu durumda benim arac sicilim de bozuluyor mu araci ustume aldigim zaman bu kazalar karsima cikacak mi kasko sigorta vs yaptirirken ? 

Seninki muamma ama arkadaşını yakmışsın, sürprim %500 olduğu, hazarsızlık indiriminin ise en fazla %20 olduğu devlet eliyle kazık ve faiş sigorta prrimlerinin zorunlu olduğu memlekette arkadaşın sana büyük iyilik etmiş bu devirde.

Kişisel fikrim senin isminde kazaya karıştığı için sigorta şirketlerinin ortak kullandığı veri tabanında çıkarsın buna göre sürprim sürerler.

-------- Dünya kadar malın olacağına fındık kadar beynin olsun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    PatriotCracker bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Seninki muamma ama arkadaşını yakmışsın, sürprim %500 olduğu, hazarsızlık indiriminin ise en fazla %20 olduğu devlet eliyle kazık ve faiş sigorta prrimlerinin zorunlu olduğu memlekette arkadaşın sana büyük iyilik etmiş bu devirde.

Kişisel fikrim senin isminde kazaya karıştığı için sigorta şirketlerinin ortak kullandığı veri tabanında çıkarsın buna göre sürprim sürerler.

Arkadaşı yaktık hocam ama yapacak br sey yok kazadan sag kurtuldgmuza sukrediyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Kazalarda önce ruhsat sahibine bakılır Rücudada böyledir aracı senin üzerine alman o kazada sana bir kırılma atmayacağı anlamına gelmez ama ruhsat sahibi kadar giydirmeyecektir

çünkü ruhsat sahibine negatif basamak uygulanacaktır. 

Ruhsat sahibi arkadaşına gelince ileride alacağı hangi araç olursa olsun o kazalı basamağı sbm uygulayacaktır. Geçen yıl bu aylarda yayınlanan sbm genelgesinde en eski ve en düşük basamak alınır referansına düşme olasılığına düşmesi yüksek..

ek olarak kaskoya gelince karş taraf suçluysa kaskosu bozulmayacaktır kasko trafikten veya şahıstan rücuya gidecektir. kendisi suçluysa bozulacaktır.

DJ_Alper tarafından 16/Haz/16 10:21 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 869 Toplam Mesaj: 5
kaza sigorta kasko