Araç Piyasası Ne Zaman Düşer?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

En boş paket yerli üretim araba bile 230'dan başlıyor. Sıfır araba artık hayal. Küba gibi 50 yaşındaki arabaları tamir edip edip bineriz artık.

Yalnız bu arabalar eski Amerikan arabası oldukları için aşırı sağlam. Fazla yakması harici hala taş gibiler.

https://www.youtube.com/watch?v=IJ2WmF8u62o

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

yurd dışından bir volvo 0 xc40 alsam, buda vergilerini versem, bana kaça patlar, bura ile aynımı olur. yoksa geçer mi?

Çok az daha ucuza gelir (Bayi karını düşersin). Ama çektiğin onca eziyet, bürokrasi çilesi, bekleme süresi vs buna değmez. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

30 yıllık hayatımda öğrendiğim en net kısa bilgiyi yazıyorum.

Araba, ev, arsa, dükkan vs gibi şeyleri almayı yatırım yapmayı planlıyorsan o an alacaksın. (Ödeme ve birikimlerine baglı olarak) 

Bekliyeyim, düşer ha bu ay sonraki ay dedin mi ayvayı dedin. Burası Türkiye ! Enflasyon, dalgalı kur her bi b*k var.

Tam 1 yıl önce 350 bin TL'ye sıfır daire aldım. Şu anda aldıgım binada daire fiyatı 550-600 bin TL neredeyse ikiye katladı. 

2017 Mayıs'da Civic ECO aldım sıfır 95 bin TL şu anda ikinci eli 225.000 TL bu da neredese 2,5'a katladı, ikinci el fiyatı olarak bi de bu...

Bu zaman zarfında gelirim bu kadar artmadı benim...

Bekleme, harekete geç ! 

streetw1se tarafından 16/Haz/21 23:44 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Araç Piyasası Ne Zaman Düşer?

arabayı kendimiz ürettiğimizde

peki tam olarak ne zaman

-ne alacaksanız alın . düşmez

canınızı sıkmak  istememdim ama  acı gerçekler

30 bine araba lüks arabalar:

https://www.youtube.com/watch?v=gedgCxaxmmk

https://www.youtube.com/watch?v=PdQ4XiqC2Xw

https://www.youtube.com/watch?v=mNdhos2IVAQ

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Zaten TR'de değerlenmeyen tek şey TR parası. Yani bir tornavida bile alsanız kenara koysanız değerleniyor. Ayrıca şu farklı ülkedeki araç fiyatlarına kalbim dayanmıyor artık. Bu ne arkadaş ya. bir yıllık kazancımla neler alabiliyorum. Para biriktirek desek birikene kadar biriktirdiğime birşey alamıcam. Faizler desen bulaşmak istemiyorum ve rakamlar çok uçuk. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    streetw1se bunu yazdı

30 yıllık hayatımda öğrendiğim en net kısa bilgiyi yazıyorum.

Araba, ev, arsa, dükkan vs gibi şeyleri almayı yatırım yapmayı planlıyorsan o an alacaksın. (Ödeme ve birikimlerine baglı olarak) 

Bekliyeyim, düşer ha bu ay sonraki ay dedin mi ayvayı dedin. Burası Türkiye ! Enflasyon, dalgalı kur her bi b*k var.

Tam 1 yıl önce 350 bin TL'ye sıfır daire aldım. Şu anda aldıgım binada daire fiyatı 550-600 bin TL neredeyse ikiye katladı. 

2017 Mayıs'da Civic ECO aldım sıfır 95 bin TL şu anda ikinci eli 225.000 TL bu da neredese 2,5'a katladı, ikinci el fiyatı olarak bi de bu...

Bu zaman zarfında gelirim bu kadar artmadı benim...

Bekleme, harekete geç

tamâmını okuyunca,  final cümlesiyle beraber, aklıma Nike Tr'de bir reklâm ajansından brief alıyormuş gibi geldi.

Just Do İt. √

~@~

enflasyon gelişmekte olan ülkelerin vatandaşları için kronik bir hastalık, kaçış yok. ama dalgalanmalar da olmuyor değil, ikinci ellere , şirket araçlarına ,  icra'lara bakmanı tavsiye ederim. season'larda önemli.   don't think twice .

RitmFarbRacourci tarafından 17/Haz/21 10:32 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3524 Toplam Mesaj: 37
araba araba başkanlık rahipamca enflasyon döviz