Araç Takip Cihazı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

Jammer

:) mutluyum, huzurluyum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

AliExpress de GPS jammer gördüm diye hatırlıyorum. Eğer aracın km ve hız bilgisini GPS den elde ediyorlarsa basit bir GPS jammer çok güzel iş görür. Ama sistem farklı çalışıyorsa log tutmaya devam eder.

Bir de cihazı gorebiliyorsan internet üzerinden özelliklerini araştır, ip ucu verecektir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Cihazın direkt olarak elektriğini kesmediğin sürece kurtulabileceğini sanmıyorum. Sim kartı söksen, gps antenini çıkarsan bile tekrar taktığında onları günün sonunda km bilgisini, anlık devir saati durumu, rölantide çalışma süresi vs. vs. gibi şeyleri logladığı için sunucuya gönderecektir.

Testini bizzat kendi dolmuşumuzda yaptım. Cihazın içerisinde akü var zaten.

1. Gps antenini söktüm. Folyo ile kapladım cihazı izole etmek için. 1 gün boyunca dolaştı. Akşam anteni tekrar taktım. Telefondaki uygulamada konum bilgisine dayalı olan (Yüksek hız yaptımı, güzergah dışına çıktımı vs.) hiçbir veri gelmedi. Bildirimde alanında sadece zayıf gps sinyali uyarısı vardı. Ama eminim yüksek modelli araçlarda verileri beyinden okutup konum harici olan (yüksek hız vs.) verileride loglama yapıyorlardır.

2. Sim kartı söktüm. Gps anteni takılı 1 gün boyunca dolaştı. Akşam sim kartı tekrar taktım. Telefondaki uygulamada bütün verileri günün sonunda görebildim. Bu sefer sim kart algılanamadı diye uyarı verdi bildirimde.

3. Sim kartı + gps antenini söktüm. 1 gün boyunca dolaştı. 1. uygulama ile aynı sonuca ulaştı. Bu sefer bildirimlerde hem sim kart uyarısı hemde zayıf gps sinyali uyarısı vardı.

4. Cihazın kapağını birazcık kırarak açtım devreye giren fişi çektim. Bütün ışıkları söndü. 1 gün boyunca dolaştı. Gün içerisinde dernekten aradılar cihazda anormallik var firma aradı bakıma gidin diye :D Dedik cihazda sorun yok araç bakımda akü felan sökülüyor ondandır. He tamam deyip kapattılar. Akşam tekrar taktım. O güne ait hiç bir veri yoktu.

Muhtemelen servise gittiğinde cihaza müdahele edilmiş diyecekler. Suçu elektrikçiye atarım merak etmiş açmış diye. Bu arada cihaz N2mobil firmasına ait. Fotolar babamın telefonda olduğu için ekleyemedim.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aseed
    aseed's avatar
    Erkek

arkadaşlar teşekkür ederim geri bildirimleriniz için, anlaşılan o ki hiç elleşmeden kendi aracımı almak en mantıklısı olacak :) aklımdaki bir başka soru işareti de bu yazılımların hangi harita altyapısını kullandığı ve doğruluğu ile ilgili, çünkü daha sonrasında yaptığım yolları kontrol ettiğimde google maps ile her seferinde 3-4 km fark çıkmaktadır. Yazılım haritası mı güvenilir yoksa google maps mi? Fikriniz?

Kız Dediğin İstanbul Gibi Olmalı Fethi Zor,Fatihi TEK!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek
    aseed bunu yazdı

arkadaşlar teşekkür ederim geri bildirimleriniz için, anlaşılan o ki hiç elleşmeden kendi aracımı almak en mantıklısı olacak :) aklımdaki bir başka soru işareti de bu yazılımların hangi harita altyapısını kullandığı ve doğruluğu ile ilgili, çünkü daha sonrasında yaptığım yolları kontrol ettiğimde google maps ile her seferinde 3-4 km fark çıkmaktadır. Yazılım haritası mı güvenilir yoksa google maps mi? Fikriniz?

hocam o haritaların olayı aslında farklı değil asıl olay uydu sapmalarından kaynaklanıyor. uydu sapmalarını bi nebze aşmak için sim kart ile gsm şebekelerini kullanıyorlar ama o da pek işe yaramıyor diyebilirim. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
Toplam Hit: 2403 Toplam Mesaj: 26
araç takip araç takip cihazı