folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araç Yedek Anahtar | Kasko Durumu

Araç Yedek Anahtar | Kasko Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Müritler 4 ay önce aldığımız aracın yedek anahtarı yok ve kasko yaptırılmıştı, aracın çalınması yada pert gibi durumlarında kasko şirketinin yedek anahtar olmadığından dolayı sorun çıkaracağını hatta ödeme yapmayabileceğini arkadaşımın söylemesiyle jeton yeni düştü benim,

yedek anahtar çıkarmanında serviste maliyeti epey yüksek diye biliyorum, Servis haricinde dışardan yedek anahtar çıkarttırırsam immo kodu vs değiştirirsem çalınma yada pert durumunda kasko şirketinin tavrı ne olur, önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı

Müritler 4 ay önce aldığımız aracın yedek anahtarı yok ve kasko yaptırılmıştı, aracın çalınması yada pert gibi durumlarında kasko şirketinin yedek anahtar olmadığından dolayı sorun çıkaracağını hatta ödeme yapmayabileceğini arkadaşımın söylemesiyle jeton yeni düştü benim,

yedek anahtar çıkarmanında serviste maliyeti epey yüksek diye biliyorum, Servis haricinde dışardan yedek anahtar çıkarttırırsam immo kodu vs değiştirirsem çalınma yada pert durumunda kasko şirketinin tavrı ne olur, önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

Kasko şirketi istemiyor hocam bunları araban pertken alan firma istiyor sahsen bana en kılı gelmişti herseyi istemişlerdi eksiksiz

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Pert durumunda istemezlerde çalınırsa yedek anahtar sorarlar. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

farklı bir yaklaşımla şöyle birşey söyliyeyim,

kasko anahtar kaybını ödüyor başvur şirketine yedek anahtarımı kaybettim diye yenisini al dursun hem anahtarın olmuş olur hemde kaza yaparsan hiç bir sorun yaşamazsın..

(yedek anahtar kaybından pert durumunda falan da sıkıntı yaşamazsın bunu da anti parantez söyliyeyim hangi firmadan kaskon?)

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Bende de yedek anahtar yok, hatta hiç olmadı. Prosedür nedir? Nasıl bir hikaye anlatilmali? Sonraki yıllarda kasko fiyat vb etkisi ne olur??

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Kasko sirketlerinde arac calinirsa yedek anahtar sarti cogunda kalkti ama kasko sirketine yedek anahtarim kayboldu deyip cikartabilirsin yada bir anahtarciya gidip 200 tl gibi verip yedek anahtar yaptirabilirsin 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı

farklı bir yaklaşımla şöyle birşey söyliyeyim,

kasko anahtar kaybını ödüyor başvur şirketine yedek anahtarımı kaybettim diye yenisini al dursun hem anahtarın olmuş olur hemde kaza yaparsan hiç bir sorun yaşamazsın..

(yedek anahtar kaybından pert durumunda falan da sıkıntı yaşamazsın bunu da anti parantez söyliyeyim hangi firmadan kaskon?)

kayboldu desem anahtar ispat istemeyecekler mi, nasil bi talep seklim olucakki? (mantiken oyle bi durum olsa herkes yedek anahtar istemez mi bu gerekceyi one surerek)

ikincisi yetkilis servis haricinde anahtar cikartsam disardan yedek anahtarin istenilecegi munferit bi durumda git bana orjinalini getir muhabbeti olmaz mi simdi?

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Servise gittiginde onlar dolduruyor beyan ama taktik belli denize gittim kumsalda kaybolmus sorun cikmaz bizzat kendim yaptim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hasarlarmızın çoğunda yedek anahtar yoktu ama istenilen belgelerde vardı

hiç bir sorun yaşamadık

şimdi klozu okumak lazm klozda kayıp karşılamayabilir veya belli bir yıla kadar karşılıor olabilir çalıntıyı karşılıyordur gidersin ifade verirsin çalındı diye ama dediğim gibi

kasko poliçende ne yazdığını bilmeden senin kafanı karıştırmak yanlış kayıbı karşılamıyosa sen kalybettim diye dosya açtırırsan yok sonra çalındı dersen siktir çekerler :)

en güzeli kaskoyu kime yaptırdıysan ona sor girsin baksın yorumlasın anlatsın sana 30 firma var durmadan değişen bir kloz var

not: anahtar değişimi sadece anahtarı değiştirp vermiyorlar yeniden anahtarın kodlanması ve aracın kilit şifrelemeleri değişiyor kaybolan araçla aracı çalmasınlar diye birazda ondan pahalı yoksa kopya anahtarı 70-80 liraya yapıyolar :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

mesela örnek olarak kilit mekanizmasının değişmesi klozu var 1250 tl ye mekanizma değişiyor

sen en güzeli kaskoyu kesen arkadaşa danış baksın bir teminatlarda neler var.

gidersin anahtarı yeniletirsin kabul etmezler vs.vs.vs.vs...

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Selam Müridler,

Az önce benzin istasyonundaki pompacı anahtarı kırdı. Sadece plastik yeri kırıldı, metal kısım ve üzerindeki tuşlar aktif durumda. Yeni bir anahtar yaptırmayı düşünüyorum, sadece kasasını değiştirmek için 75 TL dediler. Bu konuda fiyat bilgisi olan anlatırsa sevinirim.

Vir sapit qui pauca loquitur.
Toplam Hit: 1744 Toplam Mesaj: 11
sigorta kasko yedek anahtar