Araç Yedek Parça Garanti Süresi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhabalar 17.08.2016 tarihinde aracımın sinyal kolu ünitesinde sorun olmuştu Adana Fiat servisinde değişim yaptırdım.450 tl ödeme yaptım şimdi 13 ay sonra yine aynı sorun ortaya çıktı ve servise müracat etmek için müşteri hizmetlerini aradım ,bu garanti konusunu sorduğumda bazı parçaların 1 bazı parçaların 2 bazılarının 8 bile olabildiğini söyledi parçanızın garanti süresi için servisle görüşmeniz lazım dedi.

Benim parça elektronik bir parça (sinyal,far,silecek,airbag sargısı) hepsi bu parçaya bağlı,yarın servise götüreceğim bana derlerseki bu parça 1 yıl garantili diye ne yapmam gerekiyor ? Aşağıdaki açıklamaya istinaden bir hak iddia edebilirmiyim ?

Ekstra olarak:Onların verdiği servis formunun arka açıklamalar kısmında (Fiat yetkili servislerinde yapılan ve müşteri tarafından bedeli ödenen işçilikler,kilometre sınırlaması olmaksızın 24 ay boyunca onaramı yapan yetkili servisin ve değiştirilen yedek parçalar kilometre sınırı olmaksızın 24 ay boyunca Fiat'ın garantisindedir.) diye bir ibare mevcut .

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

yedek parça cep telefonlarında 6 ay olarak garanti verilir araçlarda bilmiyorum ama en son bahseyttiğin ibare varsa 24 garantisi vardır demek seve seve sorunu halledecekler. Yalnız yaşadığın problemi internet üzerinden araştır eğer kronik bir sorun ise tamir edilmesini ve önceki ödediğin paranın iadesini iste...

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

yedek parça cep telefonlarında 6 ay olarak garanti verilir araçlarda bilmiyorum ama en son bahseyttiğin ibare varsa 24 garantisi vardır demek seve seve sorunu halledecekler. Yalnız yaşadığın problemi internet üzerinden araştır eğer kronik bir sorun ise tamir edilmesini ve önceki ödediğin paranın iadesini iste...

Hocam kronik sorun puntonun forumu var orayida takip ediyorum sürekli ayni sorunu yasiyan bir suru insan var .ilk yaptırdıgim zaman biraz ugrastim ucret iadesi icin ama bişey cikmadi

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/04/20110424-6.htm

ilacın 10.9.2

Ayrıca canım ülkemde tüm elektronik ürünler ve yan malzemeler 2 yıl garantilidir.

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
Toplam Hit: 633 Toplam Mesaj: 4
fiat servis fiat garanti fiat yedek parça