Arduino - Atmel Programlama Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Gençler geçen @mkyyldrm müridin sattığı Arduinoları aldım..

Az biraz PIC ASSEEMBLY ile uğraşmışlığım vardır.. Ancak aklımda bişey kalmamış..

Şimdi tabi Arduino, Atmel işlemcilerini kullanan bir "geliştirme kartı" .. ARDUINO nun bir dili de var fakat yine de  işlemciyi  port yapısını bilemden de ne bileyim biraz insan kendini çıplak hissediyor .. Arduino dili hakkında derli toplu türkçe bir kaynak var mıdır?bidiğniz

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Öncelikle dil olarak C++ (Processing diye geçse de). Preprocessor hilesi ile loopta kodun. avr-libc var kocaman. Mükemmel. Zorluk çıkaracağını sanmıyorum. Bu yönden PIC'ten üstün (en azından bedava). 

C/C++ ile kullanacaksan, low level girmeyeceksen https://www.arduino.cc/reference/en/ adresi yeterli olur. Daha önce mikrodenetleyici programlamış ve C/C++ bilen birinin zorlanacağını sanmıyorum.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Az biraz PIC ASSEEMBLY ile uğraşmışlığım vardır.. Ancak aklımda bişey kalmamış..

Şimdi tabi Arduino, Atmel işlemcilerini kullanan bir "geliştirme kartı" .. ARDUINO nun bir dili de var fakat yine de  işlemciyi  port yapısını bilemden de ne bileyim biraz insan kendini çıplak hissediyor .. Arduino dili hakkında derli toplu türkçe bir kaynak var mıdır?bidiğniz

Selamlar hocam, umarım ürünlerden memnun kalmışsınızdır öncelikle. Arduino ile ilgili elimde bi döküman olması lazım bulur bulmaz size yönlendireceğim.

Aynı zamanda örnek projelerde mevcut onlaroda githup yaparak iletebilirim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    mkyyldrm bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Selamlar hocam, umarım ürünlerden memnun kalmışsınızdır öncelikle. Arduino ile ilgili elimde bi döküman olması lazım bulur bulmaz size yönlendireceğim.

Aynı zamanda örnek projelerde mevcut onlaroda githup yaparak iletebilirim.

Olur

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
Toplam Hit: 1378 Toplam Mesaj: 4
arduino arduino atmel