folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arıkovanı Projemize Destek Olun.

Arıkovanı Projemize Destek Olun.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

3 boyutlu yazıcı kullanarak işlevsel protez el ve kol üretimi yaptığımız projemiz Arıkovanı platformu üzerinde oylamaya sunuldu. Projemiz prototip aşamasını başarı ile tamamladı. Kişiye özgü ölçülerde ve seçeneklerde üretime hazır durumda. Projemizin hayata geçmesi için Arkovanında bulunan proje sayfamızda oylamaya katılarak beğeni gönderir ve yorum yaparsanız sevinirim. Daha fazla insanın hayatına katkıda bulunmamız için lütfen sosyal medya platformlarında paylaşın. #kendikolunuyarat #DestekleOlur Twitter: @uguraba Arıkovanı: https://arikovani.com/projeler/protez-kol/detay URL: https://www.protezkol.org

Vir sapit qui pauca loquitur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Full destek hocam attım yorum

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı

Full destek hocam attım yorum

Çok teşekkür ederim hocam, umarım daha fazla destek veren olur. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

ülkemizde bu tarz girişimlerin olduğunu görmek sevindirici.. full destek veriyorum umarım en iyi seviyelere kadar çıkarsınız başarılar.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Eğer kullanılabiliyor ise yani üretim de yapılıyorsa (maliyetini bilmiyorum ama) 1-2 engelli kardeşimize yardım edebilir, daha geniş kitlelere duyurabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu tür şeyler hep ses getirmiştir gerek medyada gerekse halk arasında. 

Başarılar hocam, tebrik ediyorum sizleri 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

@21li Desteğin için teşekkür ederim, umarım ihtiyacı olan kişilere ulaşabileceğiz.

@KotomineKirei Projemiz prototip aşamasını başarı ile tamamladı. Şuan da kişiye özgü ölçülerde ve seçeneklerde üretim yapabiliyoruz. Bu tarz yardımlar yapmaktan çekinmeyiz, eğer böyle bir durum olursa bize ulaşmaları yeterli. Bir çok kişiye sosyal medya platformları üzerinden ulaştık ancak henüz kitlesel bir geri dönüş olmadı. Desteğin için teşekür ederim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı

@21li Desteğin için teşekkür ederim, umarım ihtiyacı olan kişilere ulaşabileceğiz.

@KotomineKirei Projemiz prototip aşamasını başarı ile tamamladı. Şuan da kişiye özgü ölçülerde ve seçeneklerde üretim yapabiliyoruz. Bu tarz yardımlar yapmaktan çekinmeyiz, eğer böyle bir durum olursa bize ulaşmaları yeterli. Bir çok kişiye sosyal medya platformları üzerinden ulaştık ancak henüz kitlesel bir geri dönüş olmadı. Desteğin için teşekür ederim.

Hocam direk olarak sinir sistemleri ile çalışan bir kol mu ? Yoksa kafa hareketi işte ne bileyim göz hareketi (Bunlar sallamasyon aklıma bunlar geldiği için söyliüyorum) algılayıp kol mu hareket ettiriyorsunuz bilgi alabilir miyim ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    uguraba bunu yazdı

Hocam direk olarak sinir sistemleri ile çalışan bir kol mu ? Yoksa kafa hareketi işte ne bileyim göz hareketi (Bunlar sallamasyon aklıma bunlar geldiği için söyliüyorum) algılayıp kol mu hareket ettiriyorsunuz bilgi alabilir miyim ?

Merhaba hocam, bahsetmiş olduğun sistemler çok maliyetli oluyor bu nedenle de ihtiyacı olan insanlara ulaşması mümkün olmuyor. Yaptığımız ar-ge çalışmalarında bahsettiğin sinir sistemleri ve motor kullanan protezlerin, protezi kullanan kişiler tarafından ağır bulunduğu ve istenilen etkiyi sağlamadıkları yönünde geri dönüşler aldık. Ayrıca bu şekildeki protezleri kullanan kişiler ağırlık vb nedenlerden dolayı protezlere alışamadıklarını belirttiler.

3 boyutlu yazıcılar ile ürettiğimiz iki farklı seçenekte protez mevcut. Sınıflandırmak gerekirse el, bilek protezi ve kol protezi olarak söyleyebilirim.

Kol protezini anlatmak gerekirse, protez kişinin dirsek altından başlayarak, dirseğin üst kısımlarına kadar kolu sarıyor ve kişinin dirseği hareket ettirmesi sonucunda protezin dirsek kısmı hareket ediyor. Tendon görevi gören mekanizma sayesinde parmaklar sıkışıyor. Protezi kullanan kişi dirseğini açtığı zaman, ters yönde etki eden mekanizma sayesinde parmaklar tekrar açık duruma geliyor. 

El, bilek protezi ise kol protezinin mantığında çalışıyor ancak bu protez'de ise bileğin hareket ettirilmesi ile parmaklar kapanıyor ve yine ters yöndeki mekanizma sayesinde açılıyor.

Üretmekte olduğumuz protezler, kişinin hafif ve orta ölçekli materyalleri kavramasını ve temel işlevleri yapabilmesini sağlıyor. Kalem tutup yazı yazmak gibi bir hassasiyet bulunmuyor ancak bardak ve telefon gibi ölçekteki maddelerde sorun yaşanmıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    uguraba bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    uguraba bunu yazdı

Merhaba hocam, bahsetmiş olduğun sistemler çok maliyetli oluyor bu nedenle de ihtiyacı olan insanlara ulaşması mümkün olmuyor. Yaptığımız ar-ge çalışmalarında bahsettiğin sinir sistemleri ve motor kullanan protezlerin, protezi kullanan kişiler tarafından ağır bulunduğu ve istenilen etkiyi sağlamadıkları yönünde geri dönüşler aldık. Ayrıca bu şekildeki protezleri kullanan kişiler ağırlık vb nedenlerden dolayı protezlere alışamadıklarını belirttiler.

3 boyutlu yazıcılar ile ürettiğimiz iki farklı seçenekte protez mevcut. Sınıflandırmak gerekirse el, bilek protezi ve kol protezi olarak söyleyebilirim.

Kol protezini anlatmak gerekirse, protez kişinin dirsek altından başlayarak, dirseğin üst kısımlarına kadar kolu sarıyor ve kişinin dirseği hareket ettirmesi sonucunda protezin dirsek kısmı hareket ediyor. Tendon görevi gören mekanizma sayesinde parmaklar sıkışıyor. Protezi kullanan kişi dirseğini açtığı zaman, ters yönde etki eden mekanizma sayesinde parmaklar tekrar açık duruma geliyor. 

El, bilek protezi ise kol protezinin mantığında çalışıyor ancak bu protez'de ise bileğin hareket ettirilmesi ile parmaklar kapanıyor ve yine ters yöndeki mekanizma sayesinde açılıyor.

Üretmekte olduğumuz protezler, kişinin hafif ve orta ölçekli materyalleri kavramasını ve temel işlevleri yapabilmesini sağlıyor. Kalem tutup yazı yazmak gibi bir hassasiyet bulunmuyor ancak bardak ve telefon gibi ölçekteki maddelerde sorun yaşanmıyor.

Anladım hocam tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim. Teşekkürler açıklama için :) Bu konuyla ilgili çok fazla sorular var da kafamda çoğu halen çözülmüş değil direkt olarak sinir sitemi ile calışan bir yapı olarak algıladığımdan atladım hemen :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Ben de ari kovani yapiyonuz sandim gonder 10 adet diyecektim .)