folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Arkadaşlar Fena Bir Çıkmaz İçerisindeyim(Vista-Pardus)?

Arkadaşlar Fena Bir Çıkmaz İçerisindeyim(Vista-Pardus)?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Öncelikle Selamlar.Gecenlerde Dell marka laptopumun dvd sürücüsü bozuldu müşteri hizmetini aradım salı günü ve herifler hala gelmedi bidaha ararsam sövecem diye korkuyorum bu esnada pc de pardus 2009 ve vista kuruluydu vistadan pardusun yüklü olduğu bölümü direk sildim fakat şimdi pc yi açamıyorum Grup eror yazıyor..
    Arkadaşlar bunu Dvd sürücüm olmadan çözmenin yokmu bir çaresi bayağı bir uğraştım ama çözüm bulamadım

Usb boot denedim sanki boota geçmeden grup devreya giriyor gibi

usb bootu biosta en üste aldım gene aynı...

bu arada bu müşteri hizmetine ne gibi bir ders verebilirim şikayet vs gibi bir şansım varmı.. Az daha beklerlerse mahkemeye bile vermeyi düşünüyorum..
    Arkadaşlar şimdiden teşekkürler..

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    dvd romsuz olmaz hoca öncelikle gidip onu tamir ettirmelisin bu araada keşke pardusuda silmeseydin türk malına destek vermliyiz

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek

Ya sevmediğimden değil sonsuz destek benden de.. Tekniker göndereceklerini söylediler bıdı bıdı etmesin diye silim dedim mbr yi düzeltmeyi unutup kapadım.. Neyse artık.. bu arada laptobu söksem içini garanti dışı kalırmı hdd vs. En azından verileri yedeklerdim :)

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

sökmek bi yana sen pardus kurarak bile garanti kapsamı dışında bırakmışsın  :-/

garanti şartlarını okursan şaşırır küfredersin zaten ama öyle

gelen adam isterse kapsam dışı deyip gidebilir

makineler halihazırda verilen işletim sistemiyle garantilidir

program kurmaktan fazlasını yaparsan yani işletim sistemi değiştirme bios güncelleme... kapsam dışı olur

içini açtığın anda kapsam dışı zaten söylemem bile gerek yok

yanardöner bantlardan  da açtığını hemen anlıyolar zaten

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

niye söküyon bilader içini grubu tekrar yükle sonra vista gözükmüyosa göster grubtan olsun bitsin Prometheus ortak biz bu pcleri alırken hdd ve bıosu satın almıyomuyuz :D grubta win gözüksün yeter.. çünkü teknik servisteki adam linuxtan anlasada müdahale etmez yani bilgisayarının sorunu o bilgisayara destek veren yazılım firmasının ürününe göre belirlenir sen linux kurunca abi bunun mbrsi silindi nerden napılacak diyemezsin.. zaten dersen tüm hdd yi silerler (eğer daha önce yapmamışsa-karşılarmamışsa) yerine senin dvd den orjinal işletim sistemini yüklerler olay bu yani.. zaten o yüzden bilgisayarımda önemli bir veri yok gibisinden bir kağıdın altına yazdırır parmak bastırırlar..

dvd room bozuksa işletim sisteminle bi alakası yok zaten  değiştirirler dvd sürücünü bişey olacağını sanmam hele dell de hiç sanmam..

ayrıca onların sözleşmesi varsa kapı gibi tüketici hakları var uğraşsınlar sıkıyosa :D

dvd rw nin üstüne düşürdü bizim arkadaş dandik casperi garantiden değiştirdiler.. sert yapma adamlara hallederler ;) kolay gelsin..

edit: orjinal vista home, orjinal xp pro, orjinal ubuntu 9.04 var istediğiyle işlem yapsın kullanıcı adı ve şifresi olmadan :D zaten donanımsal sorunlarda bilgisayarı açmıyolar bile.. en azından benim zeki arkadaşlarım tak sat modelinde çalışıyo :D denemiyolar bile :D o derece(allah ellerine düşürmesin)..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 1916 Toplam Mesaj: 5