folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Arkadaşlar Lütfen Bakar Mısınız ? WIRELESS Bilgisi Olanlar Özellikle...

Arkadaşlar Lütfen Bakar Mısınız ? WIRELESS Bilgisi Olanlar Özellikle...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek

bir proje var ve tam bilgim yok. büyük bir proje. anlatmaya çalışayım...

Her katta 31 odası olan 5 katlı bir bina var. 1024 adsl giriyor binaya. ben her kata bir wireless modem koysam, ve bu odalardakiler de alıcıları notebook a takıp adsl bağlansalar olur mu ? ya da hangi marka ve model wireles kullanmalıyım bana söyleyebilir misin lütfen. şu an binada kablo çekili ama cat5 yerine normal telefon kablosu çekmiş inşaat halindeyken tesisatı çeken elektrikçi ve çok külfetli yeniden kablolama yapmak. o yüzden wireles düşündüm. her kat arasını yani 2 wireles router arasını kablo ile bağlamayı, her kattaki wirelessten de o kattaki 31 odaya alıcılarla dağıtmayı düşünüyorum. örnek bir router buldum şu adreste ama inan hiç böyle bir olay yapmadım olabilirliğini de bilmiyorum. http://shop.infronic.com/wsc_product.asp?ProID=86976&CID=3374&PID=3364&Last=0 adres bu. yardımcı olursanız çooook sevinirim. şimdiden teşekkürler...

DoH
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    asus wireles modemi binanın 2. veya 3. katına takıyorsun interneti de bağlıyorsun confügre de ediyorsun. sonra kablosuz kullanacak notebooklara da acces point takıyorsun sorun çözülüyor.

Adsense Gelirli Siteler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek

5 kata da sinyal gönderebilir mi peki sorunsuz olarak dostum ? bahsettiğin modem bu sanırım... doğru muyum ???

http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/asus-aam6020-adsl

DoH
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    evet aynı modemi ben kullanıyorum firmada. ve aynı asus un beyaz bir acces point i var onu da kullanırsan olur. modemi binanın ikinci ya da üçüncü katına takarsan payşalım uzunlugu yarıya iner. acces pointler de modemden aldıkları sinyalleri yansıttıgı için bağlantında bir problem olmaz. çok ta saglıklı olur.

Adsense Gelirli Siteler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devilofhacker
    devilofhacker's avatar
    Erkek

çok sağol dostum. sana güveniyorum :) hemen iş koyulalım bari... teşekkürler...

ayrıca başka fikri olan arkadaşlar da yazarsa sevinirim.

DoH
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

öncelikle bu işi niye elektrikçiye yaptırıyorsunuz bu işin uzmanları farklı network kablolaması ole her elektrıkçinin yiyecegi bir b*k değil neyse yapabilecegin çözüm şöyle olabilir

1 cekilen kablo telefon kablosu demiştin bu kablo kaçlık kablo yani kaç çift . en az iki çift olması gerekirki data transferi yapabilmesiiçin ama band genişlikleri cat5e utp kabloya gore az oldugu için ne kadar saglıklı olur oras beni baglamaz

yapacagın iş şoyle

bu telefon kabloları buyuk ıhtımalle bir noktaya toplanmıştır .bu noktaya 1 adet swicht koyarak gelen tele telefon kablolarını bu swiche baglayıp adsl modemı swiche baglayıp kablonun diger ucuna wireless accsess cihazıyla kullanıcılaradagıta bılırsın ama bu arada acsess poıntın odalarda ne kadar cekecegını baglantı hızını test etmeden her hangı bır sonuca ulasamasın n

yapısal kablolamada ıyı bır fırma tavsıye edebılırım yakalasık 95ten beri bu işin içinde olan firma linkide veriyorum bi danış istersen sana daha iyi çözümler sunabiirler  gerçi biraz reklam oluyor ama sana faydalı olacagından emının adamların referanslarında bır suru yabancı fırma var

www.komart.com.tr

kolay gelsın

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pic_Boy
    Pic_Boy's avatar
    Erkek
    ortadaki kata koy wireless i 2 tanede yansitici koy iki kata bolece her kata koymana gerek kalmaz :)

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    o zaman herkes orta kata tasınmak ıcın bırbırlerının sıkını emmeye baslar...

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeAdPaN
    DeAdPaN's avatar
    Erkek

her kata modem mi koymayi dusunuyosun ? :=)))

sen o sirkette admin misin gercekten ?

her kata modem koymani kim tavsiye etti merak ettim.

access point lerle bu isi rahat cozersin.

unutmadan, eger sifreleme isini yapamazsan (ki cisco router sifreleme olaylari hic de kolay degildir) baglantinizi alttaki ustteki komsular ve hatta binanin yaninda herhangi bi yerde wireless baglanti imkani olan insanlar da somurebilir. Bunun ne zarari olabilirki diye dusunuyo olabilirsin. Hem baglantiinzi yavaslatir hem de sizin baglantinizi kullanarak illegal seyler yapmak isteyenlere harika bi ortam yaratmis olursunuz ...

Toplam Hit: 2059 Toplam Mesaj: 9