Arkadaşlar Sadece Bir Hikaye!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek

(Bu yazıda kız arkadaşımın hikayesi var lütfen okuyun...)

Ben 17 yaşında bir genç kızım. Herşey 17 ağustos depremiyle başladı aslında. Evimiz yıkıldı, babam işsiz kaldı, annem psikolojik olarak çöktü. Gölcükten kalktık geldik istanbula, halamın yanına. Annem sürekli babamın başını yedi halamda kaldığımız süre içinde. Ona iş bulmasını söyleyip durdu ve sonra bir ev kiraladık burda oraya yerleştik derken babam da bankaya girdi. Ortaokula başladım çok mutluydum neredeyse bütün sorunlar ortadan kalkmıştı. Arkadaşlarım vardı, beni sevenler vardı, popülerdim... Akıp giden 3 senenin farkına bile varamamıştım ki lise sınavlarından elim boş çıktım. Polis kolejine gitmeyi çok istiyordum(Korumaktı onun amacı insanları çünkü korumasızdı...) Süper lisenin düz lise bölümüne yerleştim. Hayatıma devam ederken annemle babamın arası tekrar bozuldu. Annem bir şekilde babamdan tatmin olmuyordu. Hep fazlasını istiyordu her açıdan. Aldığı parayı bile yeterli görmüyordu. Derken annemle babam ayrıldı ve hayat bana 2. kazığını da attı. Babam evden gidince zaten psikolojik sorunları olan annem üstüme gelmeye başladı. Her akşam kavga ediyorduk, annem arkadaş çevremi sevmiyordu beni bir böcek gibi görüyordu adeta. Ben de kendimi kaybetmeye başlamıştım. Korkunun yanında gelen çaresizlik içinde beni koruyacak birini bulmaya çalışırken farkında olmadan onlarca çocukla çıkmışım bi o kadarına da göz kırpmışım. Ki bunların içinde en özelini(ben) dahi görmezden gelmişim.

---------------------(kendi ağzımdan) annem bir gün onların kavgasına şahit olur

anne-senin o pez... baban varya o.....

kız- anne yeter sus herkes duyacak!!

anne-senin baban yaşındakilerle ne işin vardı ha söyle bana

----------------------ve balkon kapısı kapanır konuşmanın devamı gelmez.

Bakın öyle bir yardım isteği vardı ki içimde ona karşı. Bu güne kadar aldığı en güzel teklifi götürmüştüm ona. Burcu ya sadece burcu olduğu için değer vermek istemiştim. Her ne yaşadıysa yaşadı diye düşünüyorum. Gerçekten suçu olmadığına bütün kalbimle inanıyorum. Bu yaşta gerçekten bu kadar zor durumda kalmamalı. Her pazar günü kapısının önüne gül karanfil artık ne bulduysam bıraktım. Bana telefon etti bunu neden yaptığımı sordu. Cevap olarak 'sana sadece değer vermek istiyorum' dedim ama anlayamadığım çok şey var. Korktu benden bile korktu, insanlara güveni dahi kalmamış kızcağızın. Sokakta gruplar halinde bekleşen serserilerin ağzında dolaşıyor ismi. Hepsi ona bir fahişe gözüyle bakıyor ve destekçisi yok. Sonuç olarak yardım edemedim elinden tutabilirdim ben o serserilerin arasından kaçıp askeri okulu kazandım ve şu anda askeri öğrenciyim. Psikoloji üstüne okudum okudum okudum kitap devirdim sırf onun davranışlarına anlam verebilmek için fakat nafile. Bir hayatın akıp gitmesine seyirci kalmaktan başka bişey yapamıyorum.

Okuyanlara teşekkür ederim. Saygılar...

#Coding Sacrifice Perl FSO#
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    üzüntünü içimde hissettiğimi bilmeni isterim...

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek
    Gercektende kizin hali icler acisi ama sunu da unutma sen elinden geleni tam olarak yapmamissin benimde basima böyle bi olay gelmisti taniyan herkes or.... diyordu kiz'a ben ise bu lafi diyen herkesi cekip dememeleri icin söz aldim birisi sana ne oluyor dedi ..ve sonrasi malum cocukla kavga ettik yani daha sonrasini merak edecek olursan kiz'a artik o gözle bakmayi birak bi cogu onunla arkadas olmak icin neler yapmiyor ama sonunda genede unutulurdun yardim etmis olsaydin neyse hayati elinde tutmaya calisma birak hersey olacagina varir ..kesinlikle düzene sokmaya calisma iki kat batarsin hayirli günler

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahin
    Sahin's avatar
    Erkek

Bilader üzüntümü bildirmek istiyorum ..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek

Deliboran galiba doğru söylüyosun zaten ben de elden bişey gelmeyeceğini anladığım anda vazgeçtim. Dediğin gibi devam etseydim çok iş açılacaktı başıma beni evden alıp aşağıya çektiler bırak yakasını kızın bilmemne gibisinden laflar attılar en son biri de tehtit etti. Ben de sadece kıza iki kelime söyledim ve bıraktım. İnşallah iyi olur diyim başka bişey yapamam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek
    dostum senin msn varmi hem biraz dertlesiriz de ne dersin ...böyle sıkıntılı anlarda arkadaslar yalniz birakmamali degilmi *

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilkut
    ilkut's avatar
    Erkek
    Kardeş Benimde lisedeyken böyle bi sevdiğim vardı hatta adıda burcuydu..Onunda annesi ve babası ayrı idi..O ne annesinde kalabiliyodu ne babasında ikiside istemiyodu..Bi halası vardı onun yanında kalıyodu..Şimdi oda kovmuş evden..Artık tek başına bi evde oturuyomuş duyduğuma göre...Bende ona lisedeyken sırf onu sevdiğim için geri çeviremeyeceği bi teklifte bulunmuştum ama kabul etmemişti..

www.gencsiviller.net
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Sacrifice hocam gerçekten çok üzüldüm acaba nerde oturuyorsun istanbulda? Yardım etmek isterim.. Msnden konuşmak istersen: fistandantilus@passport.com

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

üzüntünü paylaşıyorum kardeşim

ve elimden dua etmekten başka birşeyler gelmediği içinde kendi halime acıyorum...

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar ben bugün yarın okula gidiyorum artık... Yinede fırsat bulabilirsem msn e girmek gibi sizinle konuşmak isterim. Sağolun.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    bende üzüldüm şimdi yaa off abi hayat herkese hakettiği değeri vermiyor işte .

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
Toplam Hit: 1349 Toplam Mesaj: 11