Arraylist Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Uygulamamda bolca Arraylist oluşturup kullanıyorum.Kafama takılan kısım bu arraylistler ne oluyor şöyle ki;

ArrayList array = new ArrayList();

olarak oluşturduğum "array" isimli arraylisti ben 3-5 defa oluşturuyorum bu oluşturduğum arraylistde programda zamanla kasmaya sebeb olurmu(çok fazla kullanılıyor arraylist)? ArrayList'i clear() ile temizlesem hafızadan silinirmi ?

Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam önemli olan arraylist içinde ne tutacağındır,

istersen 50.000 tane 

for(int i =0;i<50000;i++)

{

Arraylist aray+i =new ArrayList();

}

yap sonra bak bi kasma var mı yok mu :),

yani kısaca önemli olan instance (new'leme yani) oluşturmak değil , içinde ne tuttuğundur

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Classları tutuyorum içerisinde.
    Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    yok gözle görülür bi performans kaybı olmaz :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Program 12 saat hiç kapanmadan çalışıyor ve bu işlem binlerce kez tekrarlanıyor.Peki bu performansı düşürürmü CPU kullanımının zaman zaman yükselmesine sebeb olurmu?
    Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Kullanmadığın arrayleri sil...

sorun kalmaz o zaman...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Silmekten kastınız nedir?

Delete remove gibi bir metodu yok. Clear metodu var içeriği temizlemek için. 

Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dispose() veya Clear()

metodu olması lazım

ama onun anlamı bu array için ayrılan kaynakları geri iade et demek

illa içime kurt düştü performans kaybı olur molur diosan

dispose() veya Clear() metodunu çağır

tekrar diyorum;

performans kaybı yaratmaz ! :)

Toplam Hit: 1620 Toplam Mesaj: 8