folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Asker Olmak(Meslek Olarak)

Asker Olmak(Meslek Olarak)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    Hoca izmir g.emir de hav astsubay okulu var, onun sınavlarına başvur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Dark_Lord bunu yazdı:
    -----------------------------
    Merhaba,ben meslek olarak askerliği düşünüyorum(Şuan Myo'da okumaktayım)meslek olarak(uzman erbaş yada başka varsa)başvurabileceğim biliyorsanız  cevap verirseniz sevinirim.

Subaylar dusunce adamıdır.AStsubaylar fiil ınsanıdır.Emir komuta durumunda en cok zorluk astsubaylarındır.Uzman cavus,uzman jandarma vs dir.Eger havacı olursan ,yada meslek y.o. dan mezun olarak görev yaparsan rahat edersın ama onun dısında jandarma olarak görev yapıcaksan,denızcı olarak görev yapacaksan zordur.

Jandarma olarak en ucra ufak yerlere atanırsın, vatan görevıdır yapılır ama bırcok arkdasım var bır tanesıde jandarma uzman cavus gıttım yanına .Bulundugu köy aslında köy bıle denılemeyebılır bır tane kahvesı var bırda camısı onun dısında ne bakkal ne okul en yakın kasaba 60 km uzaklıkta asagı yukarı.

Ama astsubay hazırlama meslek y.o. dan  ı kazanbılırsen. Silah teknık , logistik,makına ,inşaat gıbı bolumlerınden cok rahat edersın.

İzmir de ısen arkdaslarımdan gelen oldugunda görüştürebılırım.

Normal jandarma ast subay rütbelerini kazanırsan eger gitme derım. 

Deniz de çok zor olur 3 ay evınde kalamazsın arka arkaya devamlı sefer de olursun.Çocugunun dogumunu göremezsın ,ilk adımını,ilk konuşmasını .Hepsnı düşünmelisin meslege asla para ve güvence olarak bakmamalısın.

Başka bır arkdasım ıse daha öncede aılesı ıstegı uzerıne gıttı.Ama askeri lise bittiğinde akademıye gıtmedı.  ustelık hava harp akademısne geçicekti ders notları çok iyiydi.Tazmınatını ödedi .

Öğretmen olmak ıstıyordu su anda ;0 mugla unıversıtesınde öğretmenlık uzerıne eğitimin sürdürmekte ve  mutlu .

Geleceğini etkileyecek kendın dusunmelisin kardesım .Tekrar söylüyorum güvence olark bakma.Yoksa belirli bir süre sonra pişman olabılme ihtimalin çok yüksek. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek
    ya ben bisi sorcam bu açık lisede kaydı olup askere giden çavuş oluyormu ?

Merhabaaaaa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

PyramiD bunu yazdı:

Hoca o iş çok çetrefilli, 

Ben 2 sene geç gittim, myo mezunu olarak,

Çavuş Talimgahına almadılar, er olarak yaptım.

O yüzden hiç belli olmuyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ekinalp
    ekinalp's avatar
    Erkek

Askerlik kuşkusuz gurur verici bir meslektir. Fakat gerçekten istiyorsan en azından astsubay olmaya çalış çünkü uzman çavuşları (uzman erbaş değil) çok eziyorlar. Lojman hakkı tanımıyorlar öncelik subay ve astsubayların, ordu evi vs.. gibi yerlerden bile rahatça faydalanamıyorlar ve daha bir sürü sıkıntıları var.

Astsubay olmak içinde ÖSS sınavına girip o sene Astsubay MYO'ya giriş için belirlenen taban puanı aşıp, mülakatlarından geçmen yeterli. Göreve başladıktan sonrada 4 yıllık AÖF okursun , zorunlu görev süresini bitirdikten sonra subayda olabilirsin. 

not : bu işi gönülden istiyorsan ol,yoksa sadece maddi açıdan düşünürsen çok pişman olursun, yıllarını sürekli emir alarak, disiplin içinde geçirmek kolay birşey değil. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    2 seneliği bitiriyosun ondan sonra kara kuvvetlerinin açtığı sınav var bayada kolay ben girsim ekim sonu mülakata gidecem okul bitince başvuru yapar girersin googleye kkk yaz siteden ayrıntılara bakarsın

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

PyramiD bunu yazdı:

Çok zor hocam 2 yıllık mezunların bazıları olamıyor bıle kı sen su anda ılkogretım mezunu olarak görunuyorsun.Öğrenci olark değil. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 1907 Toplam Mesaj: 18