folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Askerde Yazıcı Olan Var Mı?

Askerde Yazıcı Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Nette gezen bi program vardi. Otomatik atiyodu nobet yerlerine personeli. Guzel ama ilk baslarda karmasik gelebilir. Asker nobet programi diye ara bakalim bi. Musait olunca bende bakayim.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Askerde yatmak istiyorsan gececi olacaksın en temizi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kajmerpac
    kajmerpac's avatar
    Erkek

s4 yazıcısıydım. Nöbetleri de ben yazıyordum ama arkadaşların dediği gibi, beni şununla yazma gibi veya izin/dinlenme de olan asker oluyor manuel yapmak daha kolay gibi.

bir de nacizane tavsiyem kimseyle uğraşmak istemiyorsan adaletli yazmanı öneririm yoksa sürekli başına ekşirler ve kavga edersin normal konuşma çok olmuyor oralarda

kolay gelsin hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

mevcut kaç. ben 3,5 ay boyunca 380 kişiyi elle yazdım . 

izne giden - hasta olan - işi çıkan - 2 nöbet üst üste kitlediğim - son dk değişikliği derken  zaten benim yazdığımla nöbet tutanlar genelde farklı olurdu : ) 

en güzel sistem sorunsuz yerlere sabit adam koyun sonra çok şikayet edenleri 2 nöbet üst üste tutturun.  problem çıkaranlarıda nizami nöbet tutulması gereken yereleri kitleyin. sonunda geriye pek bişey kalmaz zaten 

bence en adili . bizim il jandarma vardı orda görmüştüm . 

eleman tam liste çıkarıyordu isim listesi. ( görevli -izinli- hasta vs düşülmüş tam mevcut listesi )  . bunları rast gele kopyala yapıştır  kulelere serpiştiriyordu . tabi bunlarda mevdut 50-60 kişi idi .

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

bende karakol santralcisi + yazıcı :) idim

bence kafana göre yap kime gıcıksan bi bahane ile ona en güzel nöbetleri geçir. :))

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Bende takim yazicisiydim. Manuel yazmak daha iyi. Gicik olduguna gecir gitsin 3.5 nobetini :) ah ah eski gunler.....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Olm adam yontem istemis, cogu kisi gelip anisini anlatip gitmis amk :DD

kardesim su adimlari izle. BEn oyle yapmistim.

excelde nobet tutacak asker listesi olustur

sonra nobet noktalarini yine ayni sayfada kisim kisim ayir

daha sonra hasta,raporlu,terlik istirahatli vs durumlari icin bir kisim daha olustur

Ardindan son iki gun icinde nobet tutanlari aktardigin bir kisim daha olustur

sonra kosullu bicimlendirme ile, her kosula yeni bir renk ata. 

Ornegin: iki gun icinde nobet tutanlar kirmizi olsun, raporlu olanlar sari olsun gibi. Ama eger kosullu bicimlendirmyi bilmiyosan, burdan ogretemem maalesef. Demek istedigim kisaca; kosullu bicimlendirme is gorur. Ama her ismin moktasindan virgulune kadar hep ayni yazilmasina dikkat et. Yoksa eslestirmez sutunlari.

ikinci yontem ise nobet gruplari. 200 askere nobet tutturuyosan ve 5 tane nobet noktasi varsa, nobetlerde diyelim ki 2 saat ise, o halde sana bir gunde her nobet noktasi icin 12 tane nobetci lazim. 5x12=60. Bir gunde lazim olan nobetci sayisi totelde 60dir. 200kisiyi 60ar li gruplara bol, sonrs o gruplari devir daim ettirip nobet noktalarina gonder. Gruplardan arta kalab askerleri ise saga sola serpistir, yedege yaz vs.

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Yakit takibi

Kumanya takibi

Depo takibi 

Ic/dis yazismalar 

Nobetler 

Sevkler 

İzinler 

Tezkereler 

Zimmet listeleri 

Gorev listeleri 

Muhimmat listeleri 

Gibi tonla yazilar var...

Nobet konusuna gelince devre devre boluk listesi olustur ve adil davranip listenin disina cikma zaten herkese ayni nobet ust uste gelmez 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
Toplam Hit: 4358 Toplam Mesaj: 19
yazıcı askerlik nöbet