folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askere Gidiyorum, Hakkınızı Helal Edin Dostlar [Geldim]

Askere Gidiyorum, Hakkınızı Helal Edin Dostlar [Geldim]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba, kısmetse perşembe günü Kütahya hava kuvvetleri komutanlığına gidiyorum askerlik görevi için. Bedelli gidiyorum 21 gün sadece, askerlikten sayılır mı pek bilmem ancak sonuç olarak askere gidiyorum. Yanıma 4er tane atlet ve don aldım Haki rengi aldım ama sorun olmaz umarım. Havacıyız diye mavi falan olmasın. Diş fırçası çorap, poşet kilit, jilet ve traş köpüğü, tırnak makası vs gibi basit şeyleri aldım.

Nakit olarak 100, kartta da 400tl olacak, 500 yeterde artar diye düşünüyorum. Yemek seçen birisiyim sebze hiç yemedim yemem.

Daha önce buraya düşenler anılarını maceralarını anlatabilirler mi ?

Çevremdekilere sorduğumda "duş için 5 dakikan var, acele et" şeklinde geri yanıtlar aldım. Benim keseyi köpürtmem 10 dakika sürüyor nasıl yaparız bunu acaba ?

Birde iPhone 8 plus var telefon olarak bunu götürüp emanete bırakayım, 21 gün sonra sarj alettiyle alırım bi yerde 10 dakika şarj eder kullanırım diyorum. Çalınma olmuyormuş ancak 100 tane telefonu bir araya koyuyorlarmış sanırım, bu nasıl oluyor bunda da yardımcı olur musunuz ?

Bunlar dışında nelere dikkatt etmem lazım ? Neleri yapmamalıyım, birisi artizlenirse dövim mi :D

Son olarak çok aktif birisi değilim forumda o yüzden çok tanınmıyorum ancak bir şekilde benim yadımcı olduğum yada bana yardım edenler var, Benden yana hakkım helal olsun herkese, farklı inançlardan olanlara da inandıkları şekilde helal olsun, hepimiz kardeşiz sonuçta. 

Herkes dikkat etsin kendisine Allah'a emanet.

Edit : aramızdan kütahyaya düşenler varsa şayet, botlarımın bağcıklarını 2 defa bağlarım, beni bulun :D

GodKlaus tarafından 17/Haz/21 14:03 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

iyi tatiller :))

hayırlı teskereler

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Allaha emanet  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk gün şu videoyu izleyeceksiniz topluca :

https://www.youtube.com/watch?v=x8tQK7dGrmY

Kapıdan içeri girince omzunda çelenk ve 3 tane yıldız olan orta yaşlı bir adama denk gelirsen kıçına tekmeyi basmadan geçme. İlk günden havan olur.

Kütahya değilde bir tanıdıktan duymuştum şarj için otobüs mola yerlerinde olan şarj otomatları gibi otomatlar varmış onlara parasını atıp şarj edebiliyormuşsun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

2010 Ağustos sonrası kısa dönem için orada idim. Güzel yerdir, güneş yakar  sıcak öyle yani. Kaldı ise tabi elma ağaçlarına selam.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Vatan sana emanet. Hayırlı teskereler

le le le sakine
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

boğaz pastili götür. 50 adam aynı yerde yatınca o boğaz çok fena oluyor. 

bir süre kabız yaşaman normal. en sonunda çıkıyor. 

hijyen önemli. sabunun, kremin tam olsun. olabildiğince dikkat et hijyenine. bazen su mu akmaz, helada kalırsın. ıslak mendil götür, su yokken siler geçersin. 21 gün yıkanmasanda bişi olmaz. tuvalette başını şampuanla iki sağını solunu elle yıka tamam. dediğin gibi süreler çok kısa çok adam olduğu için. 7 dk yıkanma ama giyinme soyunma da dahil. o postalı çıkaramazsın o sürede. genelde elalem dışarda soyunurdu. 

emirlere uy artistlik yapma, sivrilme. geç köşende takıl. ha baktın çok kaşınan var ezdirme tabi kendini.  sigara filan içiyorsan stoklu çalış. dolapta yemek yasak filan derler. 2-3 bisküvi filan bişi olsun. aç kalırsan yersin. 

her daim akılla hareket et biter gider az bişi zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Orda kantin var askerde ihtiyaç olan hersey var ve kaliteli vede ucuz. Kurnaz olma sistem kurnazlari harciyor :) Durust ol göze batmazsin. 18 gün acemilik yaptim 11 ay ustabirliğinden daha zordu. Zaman görecelidir iyiyse güzel geçiyor.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

Vatan sana emanet. Hayırlı teskereler

fhfthfdhfghfdhfghfd

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Vatan sana emanet. Güle güle git, güle gel inşalah

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Yeni bedelliler 1 ay ... gidince şok olucak .d.d.d sevk kağıdına bak :)))

Bir aylık temel eğitim

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/bedelli_duyuru_22_01_2021.pdf&ved=2ahUKEwi_8YjrmdTwAhWitYsKHfYlB_YQFjAAegQIAxAC&usg=AOvVaw07lOiM3gHYbsM_ixnJqvo7

yunusdogan tarafından 19/May/21 00:48 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7998 Toplam Mesaj: 59
askerlik bedelli kütahya